Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

wybieram aktualnie telewizor dla rodziców. Wymagania są następujące:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? nie, oglądanie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? słońce będzie za telewizorem
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 40" LCD Samsung (tani)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dolby Vision
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Netflix oraz kablówka HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? brak
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6-8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? tv info
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, youtube 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? róznie
17. Preferencje co do wielkości? 43" i nie może być większy 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? ???
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2800

Tak ja napisałem będzie na Tv oglądana kablówka oraz netflix - stąd moje wymaganie dot. Dolby Vision

I tutaj mam problem bo natywnie ten format HDR obsługuje tylko Philips 43pus7334/12?

Myślałem też o Samsungu samsung qled qe43q60rat lub Sony kd-43xg8096 ale czy brak Dolby Vision nie jest sporą wadą?

Wiem, że te tv mają ograniczoną jasność w HDR ale nawet przy 300 nitach to potrafi lepiej wyglądać niż przy braku obsługi HDR.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo widzę że kolega szuka czegoś bardzo podobnego.

Szukam małego TV 40-43". Będzie używany przede wszystkim jako monitor do pracy biurowej, ale ma być też solidnym zawodnikiem przy filmach i grach.

Wymagania:
- Cena 2000-3000
- 40-43" max
- Niska podstawka (vs biurkowy uchwyt VESA)
- Chroma 4:4:4 i 4K60 po HDMI/DP
- Świetna ostrość tekstu
- Dobre kąty widzenia do pracy z bliska (biurko 90)
- Umiarkowane refleksy (mogę pracować w półmroku, ale nie lubię)
- Możliwość zbicia jasności do naprawdę niskiego poziomu
- Dobre parametry HDR
- Przyzwoity kontrast, lepszy niż w typowych monitorach z IPS
- Dolby Vision chyba już wygrało wojnę formatów? Korzystam z Netfliksa i (potem) Disney+
- Bluetooth do słuchawek
- Poprawa płynności, jestem fanem filmów HFR

Dokupię albo Shielda od NV, albo nowy laptop z mocnym GPU. A może nic, bo Android już będzie w TV?
Wszystko zależy od tego co i za ile zaoferuje GeForce Now w komercyjnej wersji. Beta to 1080p, więc obecny laptop daje radę a do pracy 4K30 nie jest tragiczne (w firmowym mam już 60). 

Raczej nie chcę dwóch urządzeń, nie chcę też niczego dużego. Do tej pory żyłem bez TV i wielkich monitorów, więc i tak będzie to duży przeskok.

Od trzech dni testuję Philipsa The One 43PU7354 (oddam, pomyłka, to 43PU7334 ma klawiaturę w pilocie), i wychodzi na to, że może być naprawdę dobrym wyborem. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne.

Ale zawsze musi być jakieś "Ale". Panasonic 40GX830E (40GXW804) jest mniejszy, dopłata nie jest kosmiczna, plus ta czerń VA! Ale co z kątami oraz regulacją podświetlenia krawędziowego? W dodatku praktycznie nie ma porządnych testów w Sieci, a jeśli już, to większych wersji. Nie ma też Androida, co prędzej czy później wymusi kolejny wydatek i powiększy różnicę cen.
Na horyzoncie jest też Panasonic 43GX855, news z Japonii sprzed kilku dni - podobno VA, Direct LED, FALD, 120Hz... Kurczę, kusi! To byłby już bezkompromisowy zakup, pytanie też za ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, i testowałem też monitor Philips Momentum 43M6VBPAB. W filmach HDR (statyczny) wywołał opad szczęki, w grach wszystko super, ale w roli monitora, którym przecież jest, ten sprzęt kompletnie się nie sprawdził. Wszędzie widziałem jaśniejsze subpiksele tworzące kolory, a siedzę za blisko by zdołały zlać się w całość. Spadek kontrastu przy bocznych krawędziach też mocno dokuczał. Dodając konieczność zakupu TV Boxa, decyzja mogła być tylko jedna. Od razu wrócił do pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...