Skocz do zawartości
  • 0
robertokot251

Dekoder cyfry + i błąd HDCP TV SHARP

Pytanie

Witam nabyłem ostatnio abonament w c+ z multiroom i mam dwa dekodery Ultrabox4K oraz Wifibox oraz posiadam dwa TV 32" SHARP Full HD:

- LC-32LE320E-BK z 2010r (wersja złącz HDMI chyba 1.3) po podłączeniu Ultrabox wyrzuca plansze z błędem HDCP - ochrona przed kopiowaniem, sprawdzałem wszystkie wejścia HDMI i 4 różne przewody HDMI i lipa.. po podłączeniu Wifiboxa jest czarny ekran (brak planszy z błędem HDCP).. porty HDMI na 100% sprawne, bo PC i starsze dekodery SAT działają bez problemu obecnie do niego jest podłączony Wifiboxa po wejściu scart

- LC-32DH77E z 2009r. (wersja złącz HDMI chyba 1.3) : na tym TV działają oba dekodery na tym samym kablu HDMI, co dziwne bo jest o rok starszy.

Ciekawi mnie dlaczego na tym o rok starszym TV działają? nie posiada HDCP? ten LC-32LE320E-BK jest jakiś dziwny bo po podłączeniu urządzeń po HDMI i USB odcina wyjścia analogowe audio po jack 3,5mm i cinch (nie da rady podłączyć np. wieży itp.), a ten starszy puszcza audio po analogu bez problemu.

i tera pytanie czy da radę coś z tym zrobić żeby go odpalić po HDMI? zalezy mi po LC-32LE320E-BK ma bardzo dobry obraz. Czy na to może pomóc konwerter HDCP 2.2 -> 1.4? bo te dekodery cyfry wygląda na to że mają HDCP w wersji 2.2, a mój TV w wersji 1.4? dobrze myślę?

Znalazłem taki konwerter, ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie i może pomóc:


https://www.morele.net/adapter-av-digitus-kon...2-2-dla-sygnalu-hdmi-4k-60h-da-70471-4899319/

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W dniu 26.11.2019 o 17:23, robertokot251 napisał:

splitter HDMI pomógł na ten problem

Dobry spliiter lub ewentualnie konwerter HDCP by też pomógł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...