Skocz do zawartości
Adaxis

Jaki TV 4K wybrać OLED/QLED 65 cali ?

Rekomendowane odpowiedzi

przełączanie na kilka sekund nie ma sensu i nic nie da

 u mnie żona piłowała tvn24 przez 2 miesiące po 3-4-5h i nic się nie wypaliło

poza tym tv działał kolejne 6-8h na innych kanałach/netflixie/filmach i tylko to wg mnie go uratowało - że jednak większość to był obraz bez ramek

u mnie info shity to max 1-1,5h dziennie - więc stanowi max 20% czasu działania tv

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo juz pisane przez tegie glowy tego forum i nawet profesjonalistow od OLED - to, ze nie wypalilo sie nic na tv OLED u Kowlaskiego, nie oznacza wcale, ze nie wypali sie Iksinskiemu. 

To jest material oraganiczny wiec, nie ma prawo (niestety) degradowac sie w roznym stopniu.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

 

 

Padłem

 

No tak, przecież skoro ty masz wiedzę, to już każdy musi wiedzieć tak? Przecież to tak powszechna wiedza, że każde dziecko powinno wiedzieć, że to nic nie da, o zgrozo!

Dobrze, że nie wszyscy mają tak wąskie horyzonty myśleniowe i wiedzę, ze nie jest to wiedza powszechna. Tak czy owak wnioskuję po twoim wyczerpującym wpisie, że napisałem bzdurę i wypalenie jest nieuniknione.

[mention=152845]Xisiek[/mention]

A to ciekawe, widziałem ciekawy a zarazem idiotyczny film na YouTube, jak gościu ogląda TV (sky news) i co chwilę włącza zoom aby zapobiegać wypaleniom, twierdzi, że to najlepsze rozwiązanie. Normalnie jakaś paranoja haha

 

 

 

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XF9005 - ile kosztuje czy rozszerzona gwarancja Sony np. na 5 lat?  Warto?
Trzeba rozszerzać od razu, czy w ciągu roku po zakupie? 
+ czy są jeszcze jakieś dod. ubezpieczenia warte grzechu?, bo coś mi się obiło...

 

Edytowane przez Adaxis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszt około 10% wartości tv - ale są czasami promocje że dają ją w gratisie - no i zawsze można ponegocjować

co fajne z tego co pamietam można ją dokupić w salonie sony nawet jak tv kupiłeś w innym sklepie i masz chyba rok na jej dokupienie - ale to lepiej sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby się dowiedzieć szczegółów najlepiej zadzwonić do Sony  223060694 .  Rozszerzoną gwarancję Sony na TV można dokupić do 360 dni od momentu zakupu tv (1 rok, 2 lata lub 3 lata).

https://services.sony.pl/support/pl/premium-services

Jeżeli zakup jest na firmę to też można przedłużyć gwarancję. Telewizor może być zakupiony w dowolnym sklepie, nie musi być to zakup w Sony Centre. Przedłużenie gwarancji robisz w Sony Centre, osobiście lub mailowo. Potrzebny jest dokument zakupy i zdjęcie tabliczki znamionowej tv.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, klaus71 napisał:

no ale może dzięki temu wogóle jest czerń? - dla mnie w xf9005 jest w tym względzie przecietnie - no ale mając oleda wymagania mam wyższe

Co masz na mysli piszac o przecietnej czerni w xf 9005, moglbys rozwinac ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Xisiek napisał:

Co masz na mysli piszac o przecietnej czerni w xf 9005, moglbys rozwinac ? :)

dla mnie jej tam nie ma - matowa powłoka robi z niej zupełne "mleko"

pewnie za blisko siedziałem - słabe kąty VA dobiły wrażenia  - stojący obok panas EX780 dawał o niebo lepsze wrażenie (powłoka lustro ale czerń była przynajmniej czarna)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawością śledzę dyskusje. Mam ten sam dylemat. Zastanawiam się nad kupnem telewizora i zastanawiam się czy kupić Sony xf9005 czy nowszy model przy różnicy w cenie około 1 tyś zł. Czy jest jakaś zauważalna przez przeciętnego użytkownika który ma dekoder HD z 1 kanałem 4k do tego ogląda filmy 4k z Netflixa. 

 

 

 

Edytowane przez Dariusz Bajerski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dariusz Bajerski - no to jest nas dwóch :)  Wcześniej któryś z Kolegów napisał, że w XG95 obrazowo praktycznie nic się  zyska bo pogorszyli upłynniacz, poprawiając trochę wydajność systemu, lepszy dla graczy (mniejsze lagi) i jest tam fajniejszy ale wciąż kańciasty pilot.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-sony-x950g/585/764    -piszą, że b. podobne, choć XG95 ma o 0.1 więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to są takie małe różnice to czy warto dopłacać 1 tyś zł ? Myślę że nie warto. Może ktoś kto miał możliwość przetestowania obydwu modeli się wypowie ? Lepiej pomyśleć o przedłużeniu ubezpieczenia do 5 lat bo raczej nie liczył bym na to że te nowe " cuda techniki " wytrzymają tyle co mój 40 calowy telewizor LCD który służy mi 19 lat i tylko raz miał drobna naprawę 😀. Jak to wyczytałem na jakimś forum to nie technicy produkują telewizory tylko księgowi bo hajs musi się zgadzać a klient ma za kilka lat wróć i kupić następny "cudowny" model 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. :)Wątek ma właśnie tydzień i cieszę się, że go założyłem, bo dzięki Chłopakom z Forum dowiedziałem się o... SONY.  Jak pzreczytasz te 3 strony, to zauważysz, że losy i zadnia były na początku różne. Proponowano QLED 80/85, ale ostatecznie to w Sony będziesz miał więcej szczegółów kosztem odrobinę gorszej czerni -jak pamiętam.

Wcześnie myślałem tylko LG/Samsung  i dopiero kolejny TV to będzie OLED z antywypalaczem mam nadzieję.
Może ktoś z Kolegów jeszcze podsumuje -prosimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo pomyślałem. Po co przepłacać za coś co jest jeszcze niedopracowane i drogie. Ja poprzednio dałem się ponieść kupiłem telewizor z przyszłością z wbudowanym tunerem DVB-T. Tylko później się okazało że w Polsce przyjęto standard DVB-T z mpg 4 a mój miał mpg- 2 " i cały mój misterny plan poszedł w p...u " cytując klasyka. Od tej pory myślę nie ma co wybiegać za bardzo do przodu bo za szybko technologie się zmieniają a 5500 zł za darmo nikt nie dostanie 😀

Ciekawe dlaczego sklep internetowy Sony wycofał się rabatu 500zł na model xt9005. Czyżby ten model tak dobrze się sprzedawał że nie trzeba rabatu, czy tj " polski model wyprzedaży" 😡

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak samo pomyślałem. Po co przepłacać za coś co jest jeszcze niedopracowane i drogie. Ja poprzednio dałem się ponieść kupiłem telewizor z przyszłością z wbudowanym tunerem DVB-T. Tylko później się okazało że w Polsce przyjęto standard DVB-T z mpg 4 a mój miał mpg- 2 " i cały mój misterny plan poszedł w p...u " cytując klasyka. Od tej pory myślę nie ma co wybiegać za bardzo do przodu bo za szybko technologie się zmieniają a 5500 zł za darmo nikt nie dostanie
Ciekawe dlaczego sklep internetowy Sony wycofał się rabatu 500zł na model xt9005. Czyżby ten model tak dobrze się sprzedawał że nie trzeba rabatu, czy tj " polski model wyprzedaży"

Tak właśnie wygląda w wielu przypadkach w Polsce black friday. Na kilkanaście dni przed podniesiemy cenę, żeby potem zrobić promkę na cenę z przed podwyżki :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dariusz Bajerski napisał:

... sklep internetowy Sony wycofał się rabatu 500zł na model xt9005...

Jeszcze rano było -500, chyba do 9:00. Wysłałem Ci PW   :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podzieliłby się  doświadczeniami osóby które już kupiły lub testowały ten telewizor pod kontem działania wbudowanych dekoderów tv sat , DVB-T czy DVC-C pod kontem np list programów czy jest możliwość sporządzenia takich list. Jak wygląda współpraca z dekoderami telewizji sat.  i kablowej. Jak moduł Cl+ bo chyba tylko z takim działa w tym modelu współpracuje z modułami CP czy PC+ ? Czy działa też w telewizji kablowej ?

Edytowane przez Dariusz Bajerski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, klaus71 napisał:

dla mnie jej tam nie ma - matowa powłoka robi z niej zupełne "mleko"

pewnie za blisko siedziałem - słabe kąty VA dobiły wrażenia  - stojący obok panas EX780 dawał o niebo lepsze wrażenie (powłoka lustro ale czerń była przynajmniej czarna)

Dziwne, albo pomylily sie Ci telewizory albo ktos przekleil naklejke na inny model Sony. XF 9005 nie jest wyposazony w matowy panel a i czern ma lepsza od ex 780 , co jednak i tak jest niemozliwe do stwierdzenia w sklepie z silnym swiatlem zastanym.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Xisiek napisał:

Dziwne, albo pomylily sie Ci telewizory albo ktos przekleil naklejke na inny model Sony. XF 9005 nie jest wyposazony w matowy panel a i czern ma lepsza od ex 780 , co jednak i tak jest niemozliwe do stwierdzenia w sklepie z silnym swiatlem zastanym.

nie stwierdzałem w sklepie tylko w domu - stały jeden obok drugiego

i xf9005 ma matrycę satynową - fakt matowa nie jest - dla mnie to był taki mleczny półmat

co do czerni napisałem moje odczucia - dla mnie satyna zabiła całą potencjalną czerń tej matrycy

Edytowane przez klaus71
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

nie stwierdzałem w sklepie tylko w domu - stały jeden obok drugiego

i xf9005 ma matrycę satynową - fakt matowa nie jest - dla mnie to był taki mleczny półmat

co do czerni napisałem moje odczucia - dla mnie satyna zabiła całą potencjalną czerń tej matrycy

Hmm, dziwne to. W domowych warunkach powinno udac sie bez problemu wychwycic lepsza czern Sony. Sama powloka fx780 jest bardzo podobna do tej, ktora odnajdziemy w xf 90 i w zaden sposob nie powinna kojarzyc sie z "mlecznym polmatem", gdyz to okreslenie pasuje bardziej do IPSa niz jednego z lepszych VA. Co wiecej w  pomiarach tez czern Xf90 wyszla lepsza niz FX780.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Xisiek napisał:

Co wiecej w  pomiarach tez czern Xf90 wyszla lepsza niz FX780.

tylko ja mam EX780 - on ma czarne lustro  i jest na VA (kąty też słabiutkie ale przynajmniej noga obrotowa więc łatwiej kombinować)

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, klaus71 napisał:

tylko ja mam EX780 - on ma czarne lustro  i jest na VA (kąty też słabiutkie ale przynajmniej noga obrotowa więc łatwiej kombinować)

Ale co to niby zmienia, ze masz? Przeciez golym okiem nie pomierzysz czerni/poziomu luminacji :) W testach na naszym portalu masz pomierzone oba modele i tam cyferki dosc jednoznacznie wskazuja kto jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Xisiek napisał:

Ale co to niby zmienia, ze masz? Przeciez golym okiem nie pomierzysz czerni/poziomu luminacji :) W testach na naszym portalu masz pomierzone oba modele i tam cyferki dosc jednoznacznie wskazuja kto jest lepszy.

i dlatego patrząc na te cyferki kupiłem xf9005

tylko cyferki nie uwzględniły powłoki i tego jak oko ją odbiera 

dla mnie matowe/satynowe degradują obraz

jak widać chyba producenci też mają takie zdanie skoro cała półka premium u wszystkich producentach jest na "lustrach"

w każdym razie stojąc bok w bok na obrazie SDR zwycięzca był jeden,

a w HDR to też Sony jakoś zachwytu nie wzbudził - i tak jak 'stary' oled E6 w HDR zjadł mojego Panasa tak Sony już takiego wrażenia nie zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, klaus71 napisał:

i dlatego patrząc na te cyferki kupiłem xf9005

tylko cyferki nie uwzględniły powłoki i tego jak oko ją odbiera 

dla mnie matowe/satynowe degradują obraz

Dziwnie piszesz, mowa jest o czerni - te ocenisz swoim okiem tylko po ciemku a wowczas powloka nie gra roli i xf9005 jest lepszy. 

Jezeli oceniac czern w oswietleniu rownie dobrze mozesz kupic cos na IPSie bo w silnym swietle Sony oparty na tej wersji tez wyglada niczym VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Xisiek napisał:

Dziwnie piszesz, mowa jest o czerni - te ocenisz swoim okiem tylko po ciemku a wowczas powloka nie gra roli i xf9005 jest lepszy. 

Jezeli oceniac czern w oswietleniu rownie dobrze mozesz kupic cos na IPSie bo w silnym swietle Sony oparty na tej wersji tez wyglada niczym VA.

no nie do końca - w sklepie od razu widać który tv to oled - kąty 'kładą' każdy lcd

ja porównywałem przy świetle  - bo jak chce po ciemku oglądać to przecież nie będę męczył się na lcd skoro mam też oleda

a inne testy pokazują że EX780 jest bardzo blisko sony i w jakości obrazu to był godny konkurent (hdr słabszy ale ma inne zalety)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...