Skocz do zawartości
Melissir

AMOI LC42T1E - pionowe smugi na ekranie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam kolejny problem i pytanie z tym TV.
Obraz ( z każdego wejścia) posiada wyraźne pionowe smugi na ekranie (środek ekranu najbardziej). Szczególnie po zapodaniu obrazów testowych, do których link jest zamieszczony w jednym z działów.
Nie wiem, czy trafił mi się wadliwy egzemplarz, czy też jest to cecha charakterystyczna tego TV.

Proszę o pomoc doświadczonych użytkowników.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Melissir' post='42310' date='20.03.2007, 11:45 ']Witam!

Mam kolejny problem i pytanie z tym TV.
Obraz ( z ka?dego wej?cia) posiada wyra?ne pionowe smugi na ekranie (?rodek ekranu najbardziej). Szczególnie po zapodaniu obrazów testowych, do których link jest zamieszczony w jednym z dzia?ów.
Nie wiem, czy trafi? mi si? wadliwy egzemplarz, czy te? jest to cecha charakterystyczna tego TV.

Prosz? o pomoc do?wiadczonych u?ytkowników.
Pozdrawiam[/quote]

wydaje mi sie ze jest to wada wyswietlacza i sam tego nie wyregulujesz.
a gdzie kupiles tego Amoia ? Edytowane przez -=pUnIsHeR=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy te smugi są w kształcie regularnych pasów jaśniejszych i ciemniejszych ? Czy najlepiej je widać w trakcie np. meczu piłkarskiego kiedy kamera się przesuwa ? napisz coś więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Smugi te mają postać pionowych wąskich pasków-jakby różnic w podświetlaniu matrycy. Szczególnie na środku ekranu - mocno jest to widoczne po zapodaniu np szarego obrazu (ze strony z linkami do Kalibracji). Coś jak niedomalowana powierzchnia ściany. Widać gołym okiem na każdym bardziej statycznym obrazie. Faktycznie - podczas oglądania meczu, także widać STAŁE pionowe smugi w środku ekranu i nieznaczne po bokach.

TV został zakupiony w Digitalo parę dni temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Ja też kupiłem ten tv kilkanaście dni temu i mam problem przy oglądaniu meczu jak kamera się przesuwa z lewej do prawej strony lub na odwrót.Pasów nie widze jednak na chwile traci ostrość przyszybkim ruchu kamery i nie jest to smużenie.Obraz mam z N ,objaw ten wystepuje też na meczu w HD.Nie wiem czy ten typ tak ma ,czy jest coś nie tak z moim modelem.Tv kupiłem w Digitalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może Panowie z Digitalo coś napiszą?
Czy to cecha tych odbiorników, czy wada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne rzeczy Panowie opowiadacie.

Ja też mam ten telewizor - kupiony też w digitalo.
Też mam nBox'a.

Czasem przełącze na nSport, głownie gdy leci NHL i ....... jak dla mnie obraz super.
Żadych smug, obraz stabilny, nic nie skacze, nic nie rozmywa się, podświetlenie ekranu równomierne na całej powierzchni.

Ale ... czasem przełącze np. na MGM i chociaż film wydaje się być w HD to faktycznie przy szybkim ruchu rozmywa się trochę.

Myślę że dopatrywał bym się raczej kiepskiej jakości niektórych transmisji programów (filmów, widowisk sportowych).
To nie jest wina telewizora. Naprawdę.

Zresztą aby potwierdzić moje spostrzeżenia byłem u znajomych. Mają plazmę Grunding'a (1024x768).
Było podobnie. W zależności od programu niektóre były płynniejsze niż inne.

Jak do tej pory jedynym mankamentem dla mnie w Amoi jest ten nieszczęsny "obraz w obrazie".
Dlaczego działa tylko tak: PC na duzym ekranie a tuner TV w okienku ........ nie mam pojęcia.
Nawet brak regulacji kolorów przebolałem. Według mnie są ustawione optymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest mozliwość regulacji kolorów poprzez Color Temperature Setting na poziomie Usera,
RGB do wyboru w szerokim zakresie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam na myśli niedostatków kolorystyki, tylko te dziwne smugi. Szczególnie ta pionowa dokładnie na środku ekranu.
poprosiłem o oględziny inne osoby, nie mówiąc im co jest nie tak, i każda osoba to zauważyła (prędzej czy później). Regulacja RGB i temperatura tu nic nie pomaga - smugi są. NIE MAM NA MYŚLI SMUŻENIA OBRAZU, A STAŁY ELEMENT, który istnieje na każdym źródle sygnału- HDMI, Component, TV, SCART,S-VIDEO).
Szkoda wielka, bo ogólnie TV mi się podoba, ale wydając te kilka tysięcy, chce się mieć pewność, że towar jest bez wad :/
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w moim przypadku wygląda to tak i zastanawiam sie nad serwisem...
[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b889b0b4dd3fa198.html"]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...b4dd3fa198.html[/url]
[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c6d7d323322f249a.html"]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...23322f249a.html[/url]
trzeba sie nieźle wpatrywać, ale w trakcie meczu piłki nożnej czuje sie dyskomfort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak cos nie tak z TV to moze warto sie ze sprzedawca bezposrednio skontaktowac ? :)


HDTV_Fan - warto moze zebys cokolwiek wniósl na to forum, chyba ze chcesz bana za trollowanie, to mysle ze da sie szybciutko zalatwic.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lordKszyh' post='42486' date='21.03.2007, 21:01 ']w moim przypadku wygląda to tak i zastanawiam sie nad serwisem...
[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b889b0b4dd3fa198.html"]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...b4dd3fa198.html[/url]
[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c6d7d323322f249a.html"]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...23322f249a.html[/url]
trzeba sie nieźle wpatrywać, ale w trakcie meczu piłki nożnej czuje sie dyskomfort[/quote]

Dla mnie wygląda to prawie tak samo jak słynny banding w Sharpach : kwestia nie do końca wyjaśniona. W niektórych modelach (XD1E52") pokazywały się również pionowe pasy obok (hmmm) "normalnych" poziomych.

Kwestia pozostaje otwarta : czy to są błędy w podświetleniu ekranu czy błędy w produkcji tzw "motherglass"


pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wiecie jak mnie to wygl?da ? Jak ?lad po odcisku na LCD. Nie wiem czy ten AMOI ma twarda szyb?, czy mo?e jak?? cienk? plexi. Je?li to drugie to mo?liwe jest i? w trakcie transportu lub nawet produkcji wy?wietlacza odci?ni?to na nim dwa pionowe pasy czym? twardym.
Widzia?em takie rzeczy na monitorach komputerowych jak kto? paluchem przycisn??, zostawa?a troch? ja?niejsza plamka. (jak si? za mocno przyci?nie to plama zostaje ciemna).
S?dz? ?e mo?na wykluczy? pod?wietlenie, ró?nice s? zbyt subtelne by zwali? to na ?wietlówk?. Poza tym zdawa?o mi si? ?e pod?wietlenie jest poziome.
Tyle moich domys?ów.
Eny?ej my?l? ?e nadaje si? to do wymiany serwisowej. Edytowane przez Yuiren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie zastanawiają te lampy od podświetlenia pod telewizorem.
Może pole elektromagnetyczne wytwarzają jakieś?
Zwróćcie uwagę że są dwie, symetrycznie, a pas ujawnia się właśnie dokładnie między nimi. Czy przy wyłączonych lampkach jest to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mat9575' post='42508' date='22.03.2007, 07:44 ']Mnie zastanawiają te lampy od podświetlenia pod telewizorem.
Może pole elektromagnetyczne wytwarzają jakieś?
Zwróćcie uwagę że są dwie, symetrycznie, a pas ujawnia się właśnie dokładnie między nimi. Czy przy wyłączonych lampkach jest to samo?[/quote]
Nie ma żadnego znaczenia czy są katody zapalone czy zgaszone... Gdyby nie mecze piłki nożnej to bym być może tych pasów do dzisiaj nie zauważył, ale coś nie dawało mi spokoju i rozjaśniłem obraz na maxa robiąc pauze obrazu w czasie przełączania kanałów na nbox... I wtedy dopiero oczom moim ukazała się przyczyna... Cały czas się zastanawiam czy warto serwisować i czy mi to przyjmą wogle... Czyżby to była wada matrycy ? Jezeli tak, to wątpie żeby mi chcieli wymienić panel na nowy :angry:

Edytowane przez lordKszyh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nowy66' post='42494' date='21.03.2007, 21:38 ']Dla mnie wygląda to prawie tak samo jak słynny banding w Sharpach : kwestia nie do końca wyjaśniona. W niektórych modelach (XD1E52") pokazywały się również pionowe pasy obok (hmmm) "normalnych" poziomych.

Kwestia pozostaje otwarta : czy to są błędy w podświetleniu ekranu czy błędy w produkcji tzw "motherglass"
pzdr[/quote]
Wygląda to u Ciebie bardzo podobnie jak w moim JVC LT 40S70. Z tym, że w moim LCD jest widoczny głównie jeden jaśniejszy około 3 milimetrowy pasek na środku ekranu. Widać go tylko i wyłącznie przy całkowicie czarnym obrazie np. na czarnej planszy programu Jetix po zakończeniu nadawania. Obok widać jeszcze kilka podobnych pasków, ale są one ledwo zauważalne nawet z odległości kilkudziesięciu centymetrów od ekranu. Normalnie oglądając telewizję tych pasków w ogóle nie widać więc poki co dałem sobie spokój z wzywaniem serwisu. A znając nasze lokalne serwisy pewnie by i tak z tym nic nie zrobili a telewizor mógłby wrócić nawet gorszy (czytałem np. o przypadku porysowania obudowy) więc chyba nie warto sobie zawracać tym głowy. Jak widac nie ma idealnych paneli i w każdym tak naprawdę można coś znaleźć. Dobrze by było jednak poznać opinię jakiegoś eksperta co jest przyczyną tych kilku jaśniejszych pionowych pasków na panelu.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zgłosiłem TV do reklamacji w Digitalo. Do tej pory jestem w lekkim szoku, bo nie spodziewałem się tak pozytywnego i przyjaznego nastawienia do klienta. Dzisiaj w godzinach porannych dostarczono mi w ramach reklamacji nowy TV. :P Sprawnie i bez problemów. Jak na Polskie warunki, firma Digitalo prezentuje poziom, przewyższający resztę znanego mi towarzystwa o lata świetlne...Niesamowite!
Po uruchomieniu TV - wszystko gra. Wspominana przeze mnie smuga na środku ekranu zniknęła... i pojawiła się parę centymetrów z prawej strony :)
Teraz uwaga: JEST ONA WIDOCZNA TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZY ZAPODANIU STATYCZNEGO OBRAZU W POSTACI JASNEGO SZAREGO TŁA.
NIE JEST TO WIDOCZNE PRZY OGLĄDANIU TV (cokolwiek - mecze, filmy, programy informacyjne, graniu). Jest to dla mnie duży postęp w stosunku do pierwszego TV, gdzie smuga była znacznie bardziej irytująca.
Tak jak ktoś wspominał - nie ma chyba paneli idealnych.
Generalnie, mimo tych perypetii, muszę ocenić ten TV bardzo dobrze. Stosunek jakość/cena bardzo wysoki. Do tego PROFESJONALNA obsługa klienta przez firmę Digitalo.
NAPRAWDĘ POLECAM.
Pozdrawiam i dziękuję z pomoc oraz cenne uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło słyszeć że digitalo tak sumiennie wywiązuje się z gwarancji :P Znaczy się dobrze zrobiłem że u nich kupiłem :)

A co do telewizorka.
Tak wszyscy zajeli się tymi "smugami" na ekranie że ja również bardzo wnikliwie przetestowałem swój.

Powiem tak. Efektów które miał Melissir nie zaobserwowałem.
Ale ..... gdyby chcieć na siłę coś znaleźć to w bardzo ciemny pomieszczeniu przy "czarnym" ekranie
gdy bardzo, bardzo mocno wpatrzymy się ekran pod różnymi kątami można dostrzec pewnie delikatne
nierównomierności w podświetleniu ekranu.

Podkreślam .... trzeba się naprawdę postarać aby to dostrzec.
I absolutnie (przynajmniej mi) nie przeszkadza to w oglądaniu.

Zresztą wiedziony ciekawością pooglądałem sobie LCD'ki w hipermarkecie i przyznam że każdy nawet chwalone za jakość Sharpy, Sony mają podobne (często dużo gorsze) "felerki". Po prostu taka technologia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...