Skocz do zawartości
Dariusz Pukas

Projektor czy telewizor

Rekomendowane odpowiedzi

Hej - nosze sie z zamiarem wymiany mojego obecnego telewizora Philips 65 model z serii 8102. Ogolnie jestem zadowolony - kupowalem go jakies 1.5 roku temu, jednak chcialbym go zamienic na cos wiekszego, z racji tego, ze zmieniam rowniez mieszkanie na wieksze. I tutaj moim glownym dylematem jest telewizor vs projektor.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Jakies 22-24m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Bedzie to odleglosc okolo 3-3.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Nieistotne
6. Jak słońce świeci w pokoju? Zasloniete zaslony, po prawej okno - tak jak na zdjeciu. Okno jest od strony poludniowego-wschodu, ja ogladam glownie wieczorami.
7. Jaki masz obecnie telewizor? 65 8102 Philipsa
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Jezeli zdecyduje sie na TV, chce zeby *mocno* swiecil, bardzo lubie efekt jasnego HDR-u. Lubie tez bardzo dobra czern - ogolnie skupialbym sie na jakosci wideo.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja UPC (ogladana bardzo sporadycznie), PS4 Pro, Nintendo Switch + Netflix/HBO Go z telewizora. Mysle tez nad jakims odtwarzaczem blue-ray 4k.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Te powyzej
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 2-4 godziny
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie, ale czesto gram w gry ze statycznym interfejsem.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy/seriale + gry.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak
16. Preferencje co do marki? Brak
17. Preferencje co do wielkości? 75-85 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Powolne dzialanie, blooming, slaba czern
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Tutaj bardzo zalezy, ale mysle, ze do 20-22k (TV lub Projektor + Ekran)
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Ten zakup bedzie juz na dluzej (wiec wymiana mysle, ze za 4lata)
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak, Netflix, HBO Go, Twitch
23. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie musi

Moim glownym dylematem jest to, czy chce telewizor, czy moze projektor + ekran. Sciany w pomieszczeniu jak widac sa biale i nie mam zamiaru ich malowac. Kanapa bedzie przesunieta lekko w kierunku srodka pokoju, wtedy projektor by stal na polce za nia.

Prosze o porady na co sie decydowac, nie ukrywam, ze w przypadku projektora pewnie bym szedl w ekran rzedu 120 cali. W przypadku TV zdecydowanie bym wolal 85 cali, jednak w tej cenie i przy tym rozmiarze ciezko o efekt *wow* w przypadku HDR etc.


Dodatkowo chcialbym zakupic jakis zestaw audio - tutaj tez bede potrzebowal pomocy. Muzyki bede sluchal na nim bardzo malo, wiec myslalem o jakims sensownym zestawie 5.1 + amplituner. Tutaj budzet do okolo 15k.

Zdjecia w zalaczeniu.
(na scianie obecnie inny telewizor, a nie moj Philips)

Bede wdzieczny za jakiekolwiek porady, w szczegolnosci osob ktore mialy podobne dylematy odnosnie projektor vs TV. W przypadku jezeli wybor padnie na projektor, to bedzie on uzywany glownie do filmow/gier, do telewizji czy innego typu ogladania w ciagu dnia pozostawie moj obecny telewizor.

IMG_2424.jpeg

IMG_2431.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie fotek i tego o czym napisałeś, to osobiście proponowałbym największy rozmiar TV, na jaki cię stać.

Sam jestem "fanem" projektorów i TV robi u mnie jedynie za element dekoracji, ale pomieszczenie mam po części zaadoptowane .

Pamiętaj, że odbicia od sufitu i ścian bardzo mocno wpływają na jakość projekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...