Skocz do zawartości
  • 0
Bykovsky

Rozmazywanie się obrazu podczas grania na konsoli - Samsung UE55RU8000

Pytanie

Niedawno zakupiłem Samsunga UE55RU8000 i dotychczas grało mi się dobrze. Jednakże po dłuższym czasie włączyłem RDR2 i od razu zastałem taki oto problem, jak widać na filmiku.
 
Obraz rozmazuje się wokół postaci, jakby jakaś niewyraźna poświata. Ktoś wie co to może być za problem? Czy to wada techniczna telewizora i podlega gwarancji? Czy może ustawienia obrazu? Próbowałem coś grzebać w ustawieniach Game Mode, ale nic to nie daje.
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Cześć,
Mi to wygląda na włączenie nadmiernej ilości "ulepszaczy" obrazu. Czy nie zmieniałeś nic w zaawansowanych ustawieniah obrazu?. Nie wiem jakie są funkcje w Samsungu ale obstawiałbym opcje związane z płynnością obrazu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 minutę temu, Guzioo_PL napisał:

Cześć,
Mi to wygląda na włączenie nadmiernej ilości "ulepszaczy" obrazu. Czy nie zmieniałeś nic w zaawansowanych ustawieniah obrazu?. Nie wiem jakie są funkcje w Samsungu ale obstawiałbym opcje związane z płynnością obrazu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Upłynnaiecze w ogólnych ustawieniach obrazu wyłączyłem od razu jak kupiłem TV. W trybie game mode, dopiero teraz powyłączałe, - wtedy rozmazana poświata jest trochę mniejsza wokół postaci w grze, jednakże obraz podczas obracania tak klatkuje że szok.

Gdy wyłączę wszystkie upłynniacze, to wtedy nie ma tego efektu "Game mode", czyli niski input lag. Dodatkowo wtedy przy obracaniu kamery, obraz klatkuje jakby miał z 15 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 godzinę temu, Guzioo_PL napisał:

W takim razie będziesz jeszcze musiał "pogrzebać" w ustawieniach obrazu, bo to nie jest uszkodzenie TV.

Może tutaj coś pomocnego znajdziesz:

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ru8000/settings

Dzięki za link. Jednakże mam pytanie - w opisie wskazują, jak włączyć poszczególne opcje w trybie Game Mode, natomiast na zdjęciach te opcje (które sugerują żeby włączyć), są wyłączone. Czego w końcu się trzymać?
Bo tak jak pisałem powyżej - jeśli wyłączę te ulepszacze w trybie Game Mode, to obraz strasznie klatkuje i rozmazuje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sprawdź w opcjach gry, bo też wysłałem że to wina mojego tv. Ja np sprawdzałem to na wiedźminie 3 i Xboxie one x, w ustawieniach graficznych na jakość 4k obraz przy szybkim ruchu się rozmazuje natomiast po zmianie w graficznych na płynność to nie ma rozmazania ale za to jest tylko w fhd

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...