Skocz do zawartości
  • 0
wiec

Ograniczenie rozdzielczosci w odtwarzaczu

Pytanie

Witam. Zainteresowalo mnie kino domowe LG HT552TH – jest stosunkowo niedrogie, wyglada porzadnie, ma HDMI. Sciagnalem z internetu instrukcje obslugi, w ktorej – przy opisie HDMI i Componentu – zaznaczono: „Dla rozdzielczości 720p oraz 1080i dla wyjścia składowej wideo mogą być odtwarzane tylko płyty nie zabezpieczone przed kopiowaniem. Jeżeli płyta jest zabezpieczona przed kopiowaniem będzie odtwarzana w rozdzielczości 576p (PAL) lub 480p (NTSC).”
O co chodzi? Niemal kazde DVD jest zabezpieczone przed kopiowaniem, czyli nie obejrze ich w zwiekszonej rozdzielczosci lecz w tradycyjnej? W takiej sytuacji nie oplaca mi sie chyba kupowac tego kina.
A moze inne odtwarzacze tez maja takie ograniczenia? Przejrzalem jednak instrukcje Panasonica DVD-S52 i tam zadnych ograniczen zmian rozdzielczosci nie znalazlem. Panasonic ma wyjscie 5.1 ale chcialem kupic cos bardziej skonstruowanego do audio, nawet kosztem jakosci sprzetu (tyle sie slyszy dobrego o S52, a duzo mniej o wszelkich LG). W takiej jednak sytuacji zastanawiam sie, czy nie lepiej zamiast kupowac kino podlaczyc po prostu szesc glosnikow do S52.
A moze czegos po prostu nie wiem lub nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
[quote name='wiec' post='41592' date='12.03.2007, 03:01 ']Witam. Zainteresowalo mnie kino domowe LG HT552TH – jest stosunkowo niedrogie, wyglada porzadnie, ma HDMI. Sciagnalem z internetu instrukcje obslugi, w ktorej – przy opisie HDMI i Componentu – zaznaczono: „Dla rozdzielczości 720p oraz 1080i dla wyjścia składowej wideo mogą być odtwarzane tylko płyty nie zabezpieczone przed kopiowaniem. Jeżeli płyta jest zabezpieczona przed kopiowaniem będzie odtwarzana w rozdzielczości 576p (PAL) lub 480p (NTSC).”
O co chodzi? Niemal kazde DVD jest zabezpieczone przed kopiowaniem, czyli nie obejrze ich w zwiekszonej rozdzielczosci lecz w tradycyjnej? W takiej sytuacji nie oplaca mi sie chyba kupowac tego kina.
A moze inne odtwarzacze tez maja takie ograniczenia? Przejrzalem jednak instrukcje Panasonica DVD-S52 i tam zadnych ograniczen zmian rozdzielczosci nie znalazlem. Panasonic ma wyjscie 5.1 ale chcialem kupic cos bardziej skonstruowanego do audio, nawet kosztem jakosci sprzetu (tyle sie slyszy dobrego o S52, a duzo mniej o wszelkich LG). W takiej jednak sytuacji zastanawiam sie, czy nie lepiej zamiast kupowac kino podlaczyc po prostu szesc glosnikow do S52.
A moze czegos po prostu nie wiem lub nie rozumiem[/quote]
Widzę, że jesteś tu nowy, więc powiem ci tak: tylko odtwarzacze HD DVD, blueray ew. snazio itp. pozwalają na odtwarzanie HDTV bez skalowania. [u]Wszystkie[/u] inne odtwarzacze dvd pozwalają tylko na odtwarzanie w systemie PAL lub NTSC ewentualnie na skalowanie do 720p czy 1080i/p ale to nie to samo co HDTV 720p czy 1080i/p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
nie wiem jak jest w twoim modelu dokladnie, ale w moim wyglada tak ze po componencie nie przejde wyzej niz 480 na plytach orginalnych, ale na kopiach bezpieczenstwa tak, gdyz jest usuniety css, na hdmi nie mam takiego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='jeromer' post='41595' date='12.03.2007, 07:11 ']Widzę, że jesteś tu nowy, więc powiem ci tak: tylko odtwarzacze HD DVD, blueray ew. snazio itp. pozwalają na odtwarzanie HDTV bez skalowania. [u]Wszystkie[/u] inne odtwarzacze dvd pozwalają tylko na odtwarzanie w systemie PAL lub NTSC ewentualnie na skalowanie do 720p czy 1080i/p ale to nie to samo co HDTV 720p czy 1080i/p[/quote]

Pisze o niemoznosci skalowania zwyklych plyt DVD powyzej 576p, a w Twoim poscie czytam, ze wszystkie odtwarzacze DVD pozwalaja na skalowanie w wyzszych rozdzielczosciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='Misiekkb' post='41597' date='12.03.2007, 08:14 ']nie wiem jak jest w twoim modelu dokladnie, ale w moim wyglada tak ze po componencie nie przejde wyzej niz 480 na plytach orginalnych, ale na kopiach bezpieczenstwa tak, gdyz jest usuniety css, na hdmi nie mam takiego problemu[/quote]

W tym LG mowa jest o ograniczeniu i po componencie i po HDMI, moze wiec takie ograniczenie dotyczy rzeczywiscie tylko niektorych modeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Jesli w TV jest przywoity skaler to nawet lepiej odtwarzac plyty w 480p lub 576p,
bo wtedy unika sie podwojnego skalowania obrazu co zawsze nieco ma wplyw
na jakosc obrazu. A z DVD i tak wiecej niz 576 lini nie wyciagniesz, tak wiec
caly ten owczy ped do 720p czy 1080i to marketingowy belkot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...