Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Z 30 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Blisko bo inaczej nie da zauważyć jakości do 5/6 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2/3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Przeważnie na wprost, chcę osiągnąć efekt kina w domu. Bokiem to jestem jak wchodzę i widzę ten szary kolor i mam wrażenie że pasy czy podświetlenie odziwo,ale to kwestia szczegółu. Czy kąty są ważne, chyba nie bo kąty co do telewizora to mam w głowie z 20, 30 stopni, kto tak ogląda?
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Na razie stać, ale może będzie, co to ma za znaczenie w parametrach wyboru dobrego telewizora?
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Świeci i to świeci , bo zaciemniam pokój i od prawej strony telewizora obok okna.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 48 calowy SONY
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 120Hz, tak wasze zapewne 100, bo już różne dostawałem odpowiedzi nawet taką według mnie głupotę,że tv ma do 200 hz matrycę(LG) ,naprawdę dobrą jakość obrazu, najlepiej pełną funkcjonalność tv
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Na razie mam 1080p na płytach nawet i 1080i telewizja, dużo dvd ale jak będę miał UHD TV to się przerzucę na uhd, tylko też mam szczere pytanie. Jak to jest z ripami 4k uhd? One są 1do1 jak płyta? 1080I to też nie rewelacja już, jak to też jest z upscalowaniem tego obrazu do UHD, żeby nie było pikselozy. Video też potrafię oglądać i starą jakość 4:3??
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS3 PS5 dysk moduł cam wątpię,że dekoder, laptop,, najlepiej na różne sposoby. Planuję też chmurę tylko nie wiem jk to zrobić dobrze, bo drogie serwery nie wiem ,czy są dobre jak i tak nie mają dysku a sądzę ,że router z dyskiem też da rade, routery mają jakieś limity tb i co o tym sądzicie ?
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? +-8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Lepsza matowa według mnie, nie chcę mieć lustra, nigdy się nie zastanawiałem nad tym. To nie laptop.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Od sportu po dokumenty
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak , po to mam smart tv
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 50%? wcześniejszej wartości? Różnie ale dużo.
16.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Tu i tu, jest zrównoważone.
17. Preferencje co do wielkości? 65”
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Iluzja obrazu, nie ma to a dużo wspólnego z tv, ale ostatnio zauważyłem na 4k wyświetlaczu telefon,że pod kątem normalnie widzę piksele na ikonkach a na wprost nie i to zmieniło mój pogląd na tv, także, nie mam frustracji ale udało mi się to zauważyć na małym wyświetlaczu taką przypadłość, nie wiem jak to się ma do tv, nie kompletny smart i jego funkcje, nagrywarka? Fajnie ,że pojemna mimo instrukcji że za duża,ale cóż i jej płynność. Jak to jest z hdd rec a ssd rec? Przeróżne niespójne informacje co do parametrów tv. Fajnie byłoby jakbyście Państwo napisali co was wnerwia a ja się pod coś podczepię.
19.Preferencje co do marki ? Mam pewne typy, ale zwracam się do was o fachową instrukcję wpierw.
20.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? To już raczej archaizm , niby panasonic ma 3d ale nie wiem czy jest jeszcze warto?
21.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Na raty każdego stać.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Słyszałem ,że nie warto się w to bawić.

Mam dosyć już wciskaczy i znawców co to mówią ,nie ma czegoś takiego jak eARC , po co 120 hz też jest ok, bo 120 szybciej się zepsuje a filmy są nagrywany max 60 kl/s to ja chce kupić taki 4k bluray, albo oled się nie wypali -a to co tu stoi to co, logo wlepione jako znak wodny ? Chce naprawdę rzetelnej rozmowy i wymiany zdań inni też mogą się dołączyć.

Edytowane przez Gates
Za dużo , prywatna kwestia/fragment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...