Skocz do zawartości
Karol Mzr

Bardzo dobry telewizor do małego pomieszczenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na oku mam trzy modele, z czego ten największy raczej odpada ze względu na gabaryty, ale kusi za to technologią. Najchętniej kupiłbym jakiś bardzo dobry telewizor w wielkości 43', ale już kiedyś założyłem post i wiem, że nie ma szans dostać czegoś super z najnowszymi nowinkami technologicznymi z branży w tym rozmiarze. Tak więc mój wybór skierował się na:
 

- SONY 49XG9005

- SAMSUNG GQ49Q70RGT

- LG OLED55C97LA

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Mały pokój, 22m2. 
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,5-2,5m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, nie są bardzo ważne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć. 
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku lub za telewizorem.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic TX-43FXW754 - w drugim mieszkaniu. W obecnym potrzebuję właśnie nowego sprzętu.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? OLED (byłoby cudownie), 4K, HDMI (najlepiej 2.1 by nie wymieniać za chwilę tv, np pod konsole nowej generacji), HDR (najnowsze), stabilny system, porządne nagłośnienie. 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K - Netflix itd, konsola, laptop. HD, SD - Horizon Go oraz telewizja naziemna, cyfrowa (Niemcy).
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 PRO, czasem gamingowy laptop, być może Chromecast Ultra.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1-5.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak preferencji.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Dużo meczy, sportu, seriale i filmy na platformach Netflix i HBO GO, czasem klipy z YT. Moją podstawą będzie oglądanie wielu programów (głównie meczy i filmów) poprzez aplikację UPC - Horizon Go. Do tej pory aplikacja została udostępniona tylko na Android TV (przewaga Sony), ale w najbliższej przyszłości ma pojawić się na resztę systemów.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Czasami.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Tak, koło 50%.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? W zależności od zmiany. W sumie w obie pory dnia.
17. Preferencje co do wielkości? 43'(?) - 55'.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Zawieszający się system, słaby interfejs, brak aplikacji.
19. Preferencje co do marki ? Brak.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000-6500.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?  Być może.

 

P.S.

Do mojego obecnego Panasonica zakupiłem także Chromecast Ultra. Jednak koniec końców tak naprawdę zastanawiam się do czego ma mi on służyć skoro większość aplikacji jak Netflix, YouTube itp (brakuje tylko HBO GO) można pobrać ze sklepu lub już były zainstalowane. Do czego tak naprawdę ma to służyć? Jeśli ma mi się nie przydać to wolę go odsprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...