Skocz do zawartości
Bykovsky

Uroki wynajmowanego mieszkania w UK - TV czy projektor?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

1) Od niedawna mieszkam w Wielkiej Brytanii i chcę w końcu zakupić coś do wyświetlania, bo moja konsola PS4 już trzeci miesiąc stoi w szafie i się kurzy. Niestety mam ograniczone możliwości, ze względu na to, że:

  • mieszkanie jest wynajmowane,
  • pokój jest dosyć mały
  • ściany nie są białe, nie są z cegły.

2) Zależy mi na tym, aby jednak wyświetlany obraz był dosyć spory - mam złe doświadczenia z korzystania z wykresów rekomendujących dobieranie wielkości ekranu do odległości siedzenia od niego. W Polsce kupiłem TV 55 calowy i pierwsze co pomyślałem, jak go postawiłem w pokoju, to że jest za mały... musiałem przysuwać kanapę aby móc komfortowo grać i oglądać filmy. Poglądowo dodaję zdjęcia - jedno zakrzywione bo robione panoramicznie. Odległość od ściany do oparcia kanapy to ok. 2m, a do szafy (na górze stałby projektor), to jakieś 2,5m. Przymierzyłem papier w rozmiarze TV 55" i obawiam się, że będzie to samo co już przeszedłem - telewizor będzie za mały.

3) Nie rozumiem też dlaczego ceny telewizorów wzrastają w miarę proporcjonalnie do 55", a później na 65" i 75" jest tak ogromny przeskok cenowy, że jest to aż przerażające. Stąd pomyślałem o projektorze - za tym przemawiałoby też to, że przy przeprowadzce (która za jakiś czas nastąpi, na coś większego), łatwiej będzie zabrać mały projektor niż duży telewizor. Jednak tu pojawia się problem, otóż ściany w pokoju nie są białe, na dodatek są z regipsów... jak to w całej Wielkiej Brytanii... W cenie TV 65" to można kupić projektor (jak się uprzeć, to idąc na kompromisy, znajdzie się), jednakże na tych papierowych ścianach nie mam jak nawet zamontować ekranu. Może ktoś z was ma jakiś pomysł, wpadł na jakieś "rewolucyjne" rozwiązanie...? Wiem że to może brzmieć komicznie, jednakże główkuję i wymyślić nic konkretnego nie mogę, a może ktoś miał podobny dylemat jak rozwiązać sprawę z ekranem na tak lichych ścianach.

Pozdrawiam.

Ściana.jpg

Pokój.jpg

Edytowane przez Bykovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK konstrukcję robią z drewna, więc co 60cm, masz kantówki, do których można przykręcić całkiem duże obciążenie.

Jak chcesz ekran stały, to masz wkręty do płyt G/K (takie ślimaki).

Ekran ciężki nie jest.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, user7878 napisał:

Z takiej odległości to TV. Od 65" wzwyż. Nie kupowalbym projektora.

Tylko przeskok cenowy jest ogromny. Do 55" nie ma aż takich różnic, a po 55" jest tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...