Skocz do zawartości
StabiL

Samsung 65NU8052 - Brak sygnału na wejściu HDMI Arc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem TV 65NU8052, w ścianie został mi jakiś stary kabel HDMI 5 metrów. Posiadam do tego amplituner Denon AVR-X1500H, którego sobie podłączyłem pod HDMI 4(ARC). Wszystko ładnie działało, tzn radio internetowe, obraz konfiguracji z amplitunera, dźwiek z netflixów,jutubów również przechodził przez amplituner, XOne podłączony przez ampli również działał dobrze. Problemem było sekundowe przerywanie dźwięku co jakiś czas, dlatego też postanowiłem wymienić kabel na zgodny z HDMI 2.0 (99% OFC, zakosiłem z firmy ;)) I zaczęł się schody..

Na początku zniknął mi obraz, dźwięk pozostał, czyli mogłem zmienić źródło na odbiornik HDMI i grały mi kolumny, natomiast obrazu nie było. Dwa razy mi mignął obraz artefaktami, czyli widziałem ekran startowy konsoli, ale w poprzek, bez kolorów i jakby byłrozlany. Później już wszystko zniknęło na amen. Zostałem bez obrazu i dźwieku. Laptop podpięty pod HDMI 4 ARC widzi, że ma drugi monitor, natomiast Samsung nie. Zamiana portu HDMI na inny działa, czyli obraz jest... wracam do HDMI 4 Arc i kicha...  Mam jeszcze 6 dni na zwrot bez podania przyczyny, natomiast telewizor wisi już na ścianie, folie pościągane, akcesoria odpakowane. Przy pracy blisko tv wykryłem widoczny bad pixel, lub pixele obok siebie, co wzmaga u mnie chęć oddania tego telewizora...

TV odłączany na 15 minut, od prądu  amplituner tez. Powrót do ustawień fabrycznych wykonany dwa razy,  kabli mam 6 sztuk, na żadnym na HDMI 4 Arc nie ma obrazu, na innych albo jest okej, albo są jakieś artefakty ale obraz świeci. Skończyły mi się pomysły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...