Skocz do zawartości
jarek1971

co sądzicie o amplitunerze Pioneer VSX-2016AV

Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar kupic amplituner Pioneer VSX-2016AV tylko zastanawiam się czy warto za bardzo się na tym nie znam więc prosiłbym o jakieś informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z gory uprzedzam ze nie widzialem tego wzmacniacza i nic nie wiem o Twoim sprzecie, uwagi na podstawie specyfikacji.
1. Najmniejszy problem to wejscia HDMI, ktore sa dwa, czyli podlaczysz satelite i odtwarzacz HD(ewent. DVD). Jesli masz jescze jakas konsole do grania to trzeba podlaczyc przez kabel komponent do wzmacniacza i potem tv albo od razu do tv, czyli dwa kable. Czyli jesli masz trzy zrodla to lepszy bylby wzmacniacz z 3 wejsciami HDMI.
2. Ten wzmacniacz nie dekoduje zrodel dzwieku HD (True DD itp) tylko stare standardy, a wiec jesli chcesz uslyszec to "nowe" to musisz kupic odtwarzacz HD ktory ma na pokladzie nowe dekodery dzwieku (np. toshiba EX1 - ale czy juz sie mozna zdecydowac na HD DVD ?) i podlaczyc analogowo 5.1.

Przeczytalem 3 skroty recenzji i np. w Audio uznali, ze wzmacniacz jest dobry do filmu ale do muzyki tylko dostateczny (byli zlosliwi i uznali ze dobry do MP3 bo ma wejscie do ipoda). Ale uznano tez, ze za ta cene ma bardzo dobre wlasciwosci.

Jesli to jest pilny zakup to ja osobiscie kupilbym jakis bardziej znany klasyczny wzmacniacz z wejsciem liniowym 5.1 i ewentualnie przelacznik HDMI.
Jesli koniecznie wzmacniacz z wejsciami HDMI to wybralbym/zaczekal na wzmacniacz, ktory przez HDMI dekoduje nowe standardy, zaoszczecilbym na dekoderze w odtwarzaczu HD.

Niestety nic nie wiem o Twoim odtwarzaczu, to DVD z wyjsciem HDMI ?, ewent. planowany zakup odtwarzacza HD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...