Skocz do zawartości
Mariuszo

Pomóżcie proszę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Od kilku miesięcy noszę się z myślą kupna telewizora LCD i kiedy już byłem zdecydowany w sklepie wydać pieniądze za 42LC25r sprzedawca powiedział, iż radzi poważnie się zastanowić, gdyż LG ma gorszą elektronikę i matrycę od Samsunga.
I w tej sytuacji już nie wiem co wybrać? Czy to prawda, że w LG podczas dynamicznych kawałków będą smugi na ekranie?
Zastanawiam się teraz nad Samsungem LE46M51B.

Proszę o porady.
pozdrawiam
Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Mariuszo' post='40721' date='02.03.2007, 22:52 ']Witam
Od kilku miesięcy noszę się z myślą kupna telewizora LCD i kiedy już byłem zdecydowany w sklepie wydać pieniądze za 42LC25r sprzedawca powiedział, iż radzi poważnie się zastanowić, gdyż LG ma gorszą elektronikę i matrycę od Samsunga.
I w tej sytuacji już nie wiem co wybrać? Czy to prawda, że w LG podczas dynamicznych kawałków będą smugi na ekranie?
Zastanawiam się teraz nad Samsungem LE46M51B.

Proszę o porady.
pozdrawiam
Mariusz[/quote]
Kup samsunga z koncowka r71 lub 72 b. Mam i polecam jest na nowych matrycach ladny desing a obraz bomba zadnych smug.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Mariuszo' post='40721' date='02.03.2007, 22:52 ']Witam
Od kilku miesięcy noszę się z myślą kupna telewizora LCD i kiedy już byłem zdecydowany w sklepie wydać pieniądze za 42LC25r sprzedawca powiedział, iż radzi poważnie się zastanowić, gdyż LG ma gorszą elektronikę i matrycę od Samsunga.
I w tej sytuacji już nie wiem co wybrać? Czy to prawda, że w LG podczas dynamicznych kawałków będą smugi na ekranie?
Zastanawiam się teraz nad Samsungem LE46M51B.

Proszę o porady.
pozdrawiam
Mariusz[/quote]
Obawiam się że do dynamicznych scen generalnie technologia LCD nie nadaje. Smużenie pozostanie. Zastanów się na plasmą za rozsądne pieniądze z dobrym panelem np. Pnasonic 42pv60eh. jakością obrazu i kolorami bije na głowę wszystkie LCD a jeśłi chodzi o zużycie prądu to mit. 260Watt w szczycie - co oznacza że przy oglądaniu scen np. nocnych wiekszość dział zostaje wyłączonych całkowicie i pobór prądu automatycznie maleje. Miałem LCD-ki i jednak sprzedałem by przesiąść sę na Plasmę. Tylko jedna rada jęśi plasma to nie Samsung, LG itd. radzę wybierać producenta który sę w tym specjalizuje - Pioneer dla zamożniejszych a dla mniej zamożnych Panas - obraz porównywalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wideo5' post='40774' date='03.03.2007, 17:52 ']Obawiam się że do dynamicznych scen generalnie technologia LCD nie nadaje. Smużenie pozostanie. Zastanów się na plasmą za rozsądne pieniądze z dobrym panelem np. Pnasonic 42pv60eh. jakością obrazu i kolorami bije na głowę wszystkie LCD a jeśłi chodzi o zużycie prądu to mit. 260Watt w szczycie - co oznacza że przy oglądaniu scen np. nocnych wiekszość dział zostaje wyłączonych całkowicie i pobór prądu automatycznie maleje. Miałem LCD-ki i jednak sprzedałem by przesiąść sę na Plasmę. Tylko jedna rada jęśi plasma to nie Samsung, LG itd. radzę wybierać producenta który sę w tym specjalizuje - Pioneer dla zamożniejszych a dla mniej zamożnych Panas - obraz porównywalny.[/quote]

Podobnie wymienilem LCD-ka na plazme Panasa. Oczywiscie nowe modele ze 100hz odswiezaniem i zaawansowanymi systemami koloru pewnie zaswieca w koncu akceptowalnie ale juz teraz mozna tanio, w duzym rozmiarze i na solidne klocki zostanie (porownujac do 40-42 calowych LCD lepszego sortu). Nie do konca zgodze sie z tym ze PDP Samsunga sa niewarte zachodu. Imho pare nowych modeli wartych jest zastanowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' post='40794' date='03.03.2007, 23:22 ']Podobnie wymienilem LCD-ka na plazme Panasa. Oczywiscie nowe modele ze 100hz odswiezaniem i zaawansowanymi systemami koloru pewnie zaswieca w koncu akceptowalnie ale juz teraz mozna tanio, w duzym rozmiarze i na solidne klocki zostanie (porownujac do 40-42 calowych LCD lepszego sortu). Nie do konca zgodze sie z tym ze PDP Samsunga sa niewarte zachodu. Imho pare nowych modeli wartych jest zastanowienia.[/quote]

witam. mam złe zdanie o samsungach do 5 tys zł. bo częste wizyty tych modeli w serwisie są udręką. często 30 dniowe naprawy mogą doprowadzić do szału. dwóch znajomych tylko dzięki interwencji rzecznika praw konsumenta odzyskało kasę nie chcąc naprawianych sprzętów. Serwis samsunga się nie wyrabia a o czymś to świadczy. Samsung panele LCD ma uważam najlepsze ale w plasmie są dopiero pionierami i daleko im do panasonica czy też do pioneerai hitachi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...