Skocz do zawartości
jestepR

Oppo 93 krańcowy tuning vs stock oppo 203

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, tworzę nowy temat, od dawna Was czytając, a zarejestrowałem się dzisiaj bo sprawa mam nadzieję jest istotna dla miłośników Oppo, których jestem przedstawicielem.

Otóż po zakupie oppo 203 (nowego obrazowo skalibrowanego przez profesjonalistów) postanowiłem sprzedać mój 93 z krańcowo zmodyfikowanym torem cyfrowym, tak audio jak i video. Chyba Chrystus mnie opuścił !!, dobrze,że go nikt nie kupił.  Nie jest on  na sprzedaż i nie pisze tego, żeby go sprzedać.  Żeby o nim poczytać daję linka do archiwum allegro https://allegro.pl/oferta/oppo-bdp-93-ultimate-mod-ocxo-tcxo-full-lpmod-8037725955  Proszę go przeczytać, bo jest to ważny tekst dla dalszych dywagacji. Tak więc posiadając zmodyfikowany przed 4 laty odtwarzacz 93 dokonałem pojedynku z 203 -  kilkakrotnie je zamieniając, ale nie zmieniając żadnych ustawień w DAC, amplitunerach (bo są 2), TV itd, nawet kabel z podpiętymi dyskami był ten sam do filmów i muzyki, tak samo jak dysk.  Niestety 203 w tych samych materiałach został wręcz zabity przez zmodyfikowaną 93-ę (oczywiście 93 nie odtwarza 4K). Jeśli posiadacze 93 i 103 chcą je sprzedać, poszukując lepszego obrazu i dźwięku i chcą przejść na model wyższy, czynią wielki błąd. Ja w tej chwili, gdybym miał tę wiedzę, co teraz i wiedząc jakie efekty można osiągnąć wydałbym kolejny raz pieniądze, żeby mieć efekt WOW. Po testach 203 została spakowana do kartoników i powędrowała na strych, żeby myszy na nią szczały ;-)). Również nie jest na sprzedaż, bo za jakiś czas będę ją modyfikował.

W teście używałem 65 cal OLED SONY, DAC McInosh, Ampli McInosh, koncówek mocy McIntosh i Linn,  kolumn Dali Epicon 6 do stereo, Dynaudio center,  efektowych bocznych Sonus Faber Toy , efektowych tylnych Definitive Technology, kabli Hdmi Audioquest Vodka, głośnikowych Transparent Audio.  Oba odtwarzacze nie były podciągane kontrastem, jasnością, HDR-em itd, a 203-i nie zaktualizowałem do wersji z Dolby Vision. Oglądam i słucham wszystkiego w trybie natywnym ( tak jak zrobił reżyser, inżynier dźwięku), bez upłynniaczy, wzbogacaczy obrazu itp. Tak więc ogólnie w zakresie video i audio  po prostu przepaść  i wielkim przegranym jest oppo 203.  Efektem modyfikacji jest piękny dźwięk, przestrzenny z detalami, wybrzmieniami, basem jak się patrzy i zwiewnością dźwięku - jak jest taki materiał. Obraz generowany jest spektakularny, pozbawiony szumów, chropowatości tekstur, ostry, właściwie nasycony,naturalny z piękną gradacją i głębokością czerni. Zdołałem przeczytać prawie cały blog inżyniera Lee Jaehong 'a we współpracy z którym dokonałem modyfikacji ( autor i współautor 6 książek o tuningu audio) i tutaj skompresowane info :

a/ 93  modyfikują się wspaniale, oczywiście również wspaniale 95. Modyfikacje 95 mogą być trudniejsze z uwagi na warstwową budowę odtwarzaczy i możliwe problemy z montażem zespołu OCXO/TCXO z kompeksem radiatorów, ale modyfikacje ułatwia znowu wyższa budowa odtwarzacza. Nie jestem w stanie napisać Panom jakie efekty przyniosło jedynie np. wymiana zasilacza na LPM, czy samego zepołu OCXO/TCXO, bo player został całkowicie "wybebeszony"(pozostała jedynie płytka audio i transport, którego obudowy nie tuningowałem, a jest taka opcja), a cały komplet był montowany od razu w całości.

b/ napisał, że "analiza budowy elektroniki oppo 203 (205) wskazuje,że efekty tuningu mogą nie być tak spektakularne jak w przypadku poprzedników" - jako,że jest to solidny,słowny i uczciwy człowiek najpewniej przemycał myśl, że ostatnie produkty były "być albo nie być" dla działu inżynierii i produkcji - decyzje podjęte w księgowości ... ale w końcu mimo oszczędności dział audio zamknięto, co przyjmuję z wielkim żalem.

c/ z uwagi na to,że każdy element elektroniczny wytwarza pole magnetyczne stwierdza, że błędem było umieszczenie modułu Wi-Fi wewnątrz odtwarzacza, ponieważ będzie on wytwarzał wiele zakłóceń,  mających wpływ na obraz i dźwięk, pomysł z zewnętrzną anteną do Wi-Fi uważa za zdecydowanie lepszy.

Jak ktoś chce więcej poczytać to na oppomod.com po angielski i koreańsku;-)). Absolutnie nie jestem w żadnym związku finansowo-towarzyskim z inżynierem Lee, ale mimo, że jego produkty wyglądają mniej profesjonalnie od podobnych na ebay to zdecydowanie polecam. Panowie, przestańmy szukać Świetego Graala, jeśli macie już w domu serię 9.. , to niestety należy wydać kilka tysięcy zł, a własne protezy zębowe będziecie zbierać z podłogi!   Należy też zauważyć, że w przypadku krańcowej modyfikacji: przygotowanie LPM SE jest inne z wyjściem dodatkowych przewodów  dla sekcji 13 kondensatorów Nitchicon zasilających OCXO/TCXO, stopniowa modyfikacja więc jest możliwa, ale dodatkowe kable (zaizolowane) trzeba będzie pozostawić wewnątrz, gdyby się chciało modyfikować nadal do wydania ULTIMATE. Mała aluzja: Ayre dx5 ma tych nitchiconów 5, albo 8 {ach , ta pamięć w moim wieku} ... pewnie 5, bo kosztował  50 tysięcy :-).

Ubocznym jedynym negatywnym efektem tej modyfikacji ( a minęło od niej już 4 pełne lata) jest wydzielanie dużych ilości ciepła i 2,5 godzinny seans filmowy/muzyki to jest max, który to urządzenie potrafi wytrzymać - nie chodzi o wady obrazu/lagi/trzeszczenia  w audio i wideo, ale jak dotykam ręką obudowy, to już wiem, że  pora go wyłączyć. Wycięcie otworów w obudowie jest konieczne i bezdyskusyjne!

Wyjątkowy pozytyw to znowu zupełny chyba zupełny brak wrażliwości na zasilanie - kupiłem kabel electraglide i okazało się, że wszystko pracuje tak jak na poprzednim za 500 zł - ani gorzej, ani lepiej , identycznie wspaniale - no chyba,ze mam szczęście do kabli.

Żeby nie być gołosłownym: jestem w stanie dostarczyć na test A-V ten zmodyfikowany player Panom "Gmeru" albo "Koper" i to Oni ostatecznie napiszą co to warte, ale mają niestety 2,5 godziny czasu na test z przerwami trwającymi co najmniej godzinę.

Reasumując : posiadacze 93,95 mają skarby w domu, ale o tym nie wiedzą.Po dużej inwestycji mogą się cieszyć nimi jeszcze na prawdę długo. 4K w obecnym wydaniu z odległości 4,5 metra dla 65 cali zupełnie nie widać, a materiał porównywalny 1k na starszej wersji - z 4K na nowszej 203 odtwarzacza (oczywiście objętościowo większej 2,5 krotnie, zupełnie bez sensu, niepotrzebny ruch w sieci www!)  jest zdecydowanie naturalniejszy, piękniejszy, tak jak i dźwięk, który jest przestrzenny w pokoju odsłuchowym,a nie mieszkającym w kolumnach (w przypadku 203 pojawia się w pokoju i owszem,ale jak głośność jest ustawiona znacznie wyżej- tylko z powodu wyższego ciśnienia dźwięku).

Jeśliby ktoś chciał dokonywać przeróbki to doradzę/pomogę. Piszcie na priv.... jak się pokaże, a to mój pierwszy post i nie wiem jakie są możliwości

pozdrawiam posiadaczy skarbów ( potencjalnych )   jurek

ps. z wyjściowych 2 kg z groszem kg sprzęt waży teraz 6,4 kg i taka jest co najmniej przepaść dźwiękowo -wizualna

 

a płyta z modułem OCXO na płycie głównej.JPG

i powrót płyty głównej z zespołem oscylatorów OCXO i radiatorami.jpg

k montaż taśmy zasilajacej płytę główną z LPM SE _ miedź posrebrzana.jpg

zDSC_0049.JPG

e wygląd zewnetrzny aktualny d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...