Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, ale nie pamiętam czy te ustawienia obrazu były wczesniej6e6a0ff7ccc62b18bbf97c617ab100e3.jpg73ba1fae1cc7f88acd958f155d4fcce6.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były właśnie sprawdziłem 

Z tego co wiem zabezpieczenia maja nowsza datę. 1 maja 2020. Wcześniej był to marzec 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos w koncu wie czy wrzucenie softu do xh to utrata gwarancji ? :) no i jak z modulem? Bo z checia bym wrzucil ale obawiam sie ze modul mi padnie i zostane bez satelity.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o soft XH wrzucony do XG? Śledzę ten wątek na różnych forach. Jaki masz moduł od CP czy C+ ? U mnie na sofcie 6.4770 moduł c+ z ECP nie działa. Nie mam jak sprawdzić na 6.4774 bo wymieniłem moduł na dekoder ultrabox 4K i problem już mnie nie dotyczy. 
Z ta obsługa modułu na sofcie XH różnie jest. Jest dużo osób którym normalnie działa a innym nie. Nie wiem od czego to zależy. Może właśnie od modułu. Inni piszą i zalecają wyjęcie modułu przed aktualizacja 

Edytowane przez mikoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może masz możliwość skorzystać? :)

 

19 godzin temu, djzwierzak napisał:

Czy ktos w koncu wie czy wrzucenie softu do xh to utrata gwarancji ? :)

Na 99% tracisz gwarancję. Wgrywasz na własną rękę soft który nie jest formalnie przeznaczony do tego telewizora. W każdym takim przypadku każdy producent podparłby sie takim argumentem. Oczywiście to zależy od dobrej woli producenta co z tym zrobi i jak Cię potraktuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tracisz gwarancje na bank. Mi odmówili naprawy po tym jak mi przestał działać moduł na sofcie XH. Jedyne wyjście to czekać na soft do XG wyższy niż XH. Zreszta pisałem o tym wcześniej ze planowane jest scalenie obu wersji softu i gwarancja powróci 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam próbuje metod w ustawieniach w trybie gra i nie mam szans uzyskania takiego efektu czerni i nasycenia koloru  jak na tym filmiku- możliwe ze model 950H tak różni się w nasyceniu i poziomie czerni od sony 950g

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.08.2020 o 19:39, mikoko napisał:

Chodzi ci o soft XH wrzucony do XG? Śledzę ten wątek na różnych forach. Jaki masz moduł od CP czy C+ ? U mnie na sofcie 6.4770 moduł c+ z ECP nie działa. Nie mam jak sprawdzić na 6.4774 bo wymieniłem moduł na dekoder ultrabox 4K i problem już mnie nie dotyczy. 
Z ta obsługa modułu na sofcie XH różnie jest. Jest dużo osób którym normalnie działa a innym nie. Nie wiem od czego to zależy. Może właśnie od modułu. Inni piszą i zalecają wyjęcie modułu przed aktualizacja 

Mam cyfrowy polsat. Lecz jak mam stracic gwarancje to nei dziekuje. Poczekam na scalenei softów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik pokazuje jak blisko jest model sony 900h oleda , ale na 950 g u siebie nie ma szans uzyskać takiego efektu chyba że ten soft od 90h działa cuda -

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft od XH czyni cuda. Dlatego ludzie wgrywają go do XG. Tez to zrobiłem i czernie są piękne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak Pan nie czekał na scalanie tych softów? czy wystarczy na pendrive wrzucic ten soft do tv ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek córa zatwierdziła nową aktualizacje softu xg. Mam rozumieć, że nie przejdzie juz instalacja softu od xh? Gdzieś na avforums wyczytałem, że nie koniecznie.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wrzuceniem trzeba raz rozpakować plik który tez jest zipem i ten wrzucamy. Jak nie uzywasz modułu cam to wszystko inne śmiga 

1 minutę temu, Arecki23 napisał:

Przez przypadek córa zatwierdziła nową aktualizacje softu xg. Mam rozumieć, że nie przejdzie juz instalacja softu od xh? Gdzieś na avforums wyczytałem, że nie koniecznie.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Przejdzie. Ja przechodziłem z najnowszego softu od xG 6.3632

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja troche z innej beczki czy ma ktos moze ,gotowe ustawienia do 85 xh9505 ktore zaoszczedzily by grzebania w menu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasuje jednak wgrać ten soft bo żeby czerń była wszystko mam na gamma -2 i black level 45 , a też czytałem że czerń jest w innym wymiarze zupłnie na tym sofcie od H.Mam pytanko używam wiadomo netlixa yotube i kanały z dekodera cyfry i obraz w usatwieniach na własne jest gorszy niż na standard a czytam że wszyscy preferuja ustawienie obrazu jako własny?Kolory na neutral za niebieskie a na expert zamiast białego jest odcień żółtego czy ten soft w tej kategorii też coś poprawia?pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, isiah11 napisał:

pasuje jednak wgrać ten soft bo żeby czerń była wszystko mam na gamma -2 i black level 45 , a też czytałem że czerń jest w innym wymiarze zupłnie na tym sofcie od H.Mam pytanko używam wiadomo netlixa yotube i kanały z dekodera cyfry i obraz w usatwieniach na własne jest gorszy niż na standard a czytam że wszyscy preferuja ustawienie obrazu jako własny?Kolory na neutral za niebieskie a na expert zamiast białego jest odcień żółtego czy ten soft w tej kategorii też coś poprawia?pzdr

Czerń czernią ale znacznie poprawiono w sofcie XH lokalne wygaszanie. Prócz expert i neutral jest jeszcze ciepłe. Ja właśnie ustawiłem sobie tv na profilu własne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 

Ja mam jeszcze 6.4770 bo do 6.4774 jeszcze nie aktualizowałem 

A już chyba nie jest dostępny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy w przypadku jakiejs awarii tv i przed oddaniem do serwisu należy wgrać spowrotem soft do 95g czy juz nie ma takiej możliwości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do momentu scalenia softu XG i XH mając  XH nie wgrasz XG. Chyba ze pojawi się wyższa wersja dla XG niż XH np 6.4775

Lecz nie sadze by pojawiła się wyższa wersja softu dla starszego tv 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusi to wgranie choć ta gwarancja boli ale czytam że odrazu widać różnicę w obrazie

czy ten plik -  sony_dtv0FA70A0BA0AB_00004100_16047741000616 tez rozpakowuje czy zostawiam go w zipie  na pendrive?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać różnice. Szczególnie w czerniach i lokalnym wygaszeniu. Poprawiono także upłyniacz. Teraz wystarczy w motionflow gładkość na 1-2 i czystość na 1.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft od XH to majstersztyk inżynierów Sony,ja byłem zmuszony go wgrać ,bo na XG ciągle bolały mnie  oczy,z powodu na skopany motionflow w tym modelu,po wgraniu nowego softu problem zniknął.Kolorki przepiękne jedno co trzeba zrobić to ciut zredukowac kolor niebieski,bo jest go za dużo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...