Jump to content
Sign in to follow this  
Berserker1982

Czy warto kupić tv LG LED 55UK6470PLC

Recommended Posts

Tak jak w temacie TV za 1800zł. Do tej pory mam 7 letnią plazmę Panasonica 50 cali, która wtedy kosztowała 3500zł. Miał być dobry TV i d....pa - po 3 latach wymieniany panel na gwarancji. Po gwarancji pojawiły się pionowe kreski- teraz mam już dwa czarne pasy pionowe o szerokości 10 cm z boku i bliżej środka drugi pas. Dlatego też pytam  o  LG LED 55UK6470PLC  bo w serwisie tv gościu polecał jako firmę LG a z doswiadczenia im droższe to nie znaczy że lepsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakie źródło sygnału? Telewizja naziemna? SAT? Kablówka?

W podanym segmencie cenowym będziesz miał podstawowe modele Sony (KDL-49WE750), Samsung (UE49NU71xx), TCL (50DP660), Panasonic (TX-49FX620)

Określenie dobry obraz jest bardzo... trudne dla doradzającego, bo taka cena to najczęściej szereg kompromisów, a tym samym trudno tu mówić o najwyższych parametrach. Sony ma dobry system skalowania obrazu z niskiej rozdzielczości, dlatego ten model będę polecał do TV naziemnej. Jednak jego wadą jest brak upłynniania obrazu, w efekcie oglądanie meczy na tym TV będzie właśnie kompromisem.

W Samsungu czy TCL znajdziesz podstawowe upłynnianie obrazu ale słabsze będą algorytym odpowiadające za skalowanie obrazu, w efekcie telewizja naziemna na tych telewizorach będzie wyglądała gorzej niż w Sony. TCL będzie miało najbardziej elastyczny system smartTV (Android), co okupi nieco wolniejszym działaniem. Panasonic z kolei będzie dysponował naprawdę fajnym obrazem ale... wieczorem czerń będzie nieco świecić (choć wystarczy włączyć nawet niewielką lampkę za telewizorem lub nie oglądać w całkowitej ciemności aby praktycznie nie zauważać tego mankamentu).

W cenie do 2000 zł chyba stawiał bym na Panasonica (ma upłynniacz, ma niezły algorytm skalowania obrazu z niższych rozdzielczości, znana marka z przyzwoitym serwisem), na drugim miejscu Sony (gdyby ta seria miała upłynniacze postawiłbym ją przed Panasonic'iem), na trzecim Samsung - choć tu polecam dołożyć i wybrać model NU74xx - oferuje lepszą matrycę niż ta stosowana w podstawowej serii NU71xx.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...