Skocz do zawartości
walddab

koniec pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z fachowców mi pomoże i zasugeruje jakieś rozwiązanie. Mam prawie cały zapisany twardy dysk w kamerze sony hdr-sr1. To format AVC. Po podłączeniu do telewizora kamery obraz jak tu mówicie powalający. Gdzie to przenieść i jak odtwarzać bez używania kamery? Próbowałem do komputera ale to porażka. Potrzebuję mieć natychmiastowy dostęp do nagranych filmów na telewizorze. Może jakiś duży twardy dysk podłączony do odtwarzacza typu snazio czy netgear eva 8000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem ostatnio taki sam model ale z końcówką E czyli HDR-SR1E i w komplecie miałem oprogramowanie do zgrywania oraz odtwarzania filmów zapisanych zarówno w SD jak i HD. Jeśli masz opcje podłączenia do kompa telewizora to polecam takie rozwiązanie, będzie ono chyba najbardziej optymalne. Ewentualnie jeśli chodzi o archiwizację takiego materiału to nagrywaj go w oryginale na dwuwarstwowe DVD i odtwarzaj z kompa na TV a w przyszłości jak AVCHD będzie bardziej popularne to się te nagrania jakoś przetworzy i będą cykać na stacjonarnych odtwarzaczach DVD/HD-DVD lub innym :D

a jak Ci poszło filmowanie w słabszych warunkach oświetleniowych? Np gdzieś w knajpie lub przy świecach? Bo przy słoneczku na dworze filmy wychodzą na prawdę całkiem fajnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kys_sobi' post='40344' date='28.02.2007, 03:52 ']ja kupiłem ostatnio taki sam model ale z końcówką E czyli HDR-SR1E i w komplecie miałem oprogramowanie do zgrywania oraz odtwarzania filmów zapisanych zarówno w SD jak i HD. Jeśli masz opcje podłączenia do kompa telewizora to polecam takie rozwiązanie, będzie ono chyba najbardziej optymalne. Ewentualnie jeśli chodzi o archiwizację takiego materiału to nagrywaj go w oryginale na dwuwarstwowe DVD i odtwarzaj z kompa na TV a w przyszłości jak AVCHD będzie bardziej popularne to się te nagrania jakoś przetworzy i będą cykać na stacjonarnych odtwarzaczach DVD/HD-DVD lub innym :D

a jak Ci poszło filmowanie w słabszych warunkach oświetleniowych? Np gdzieś w knajpie lub przy świecach? Bo przy słoneczku na dworze filmy wychodzą na prawdę całkiem fajnie ;)[/quote]

Zapomniałem napisać E na końcu czyli mamy takie same. Niestety trzeba mieć mocny komputer by to odtwarzać inaczej się przycina. Dlatego pytałem o jakiś odtwarzacz do tego najlepiej z dużym twardym dyskiem. Nagrywałem ulicę nocą i wyszło rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pojęcie "rewelacyjnie" jest względne
Powinno sie wkleić przykładową fotkę (klatkę z filmu) z podaniem wartości zarejestrowanego sygnału (przysłona, migawka, gain - pewnie był na maxa hehe)
Swego czasu miałem HDR-FX1 - jesli chodzi o sprzet amatorski - kamera z najwyższej półki. Niestety- daleki byłem od zachwytu wiec kamerę pogoniłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='walddab' post='40345' date='28.02.2007, 06:23 ']Zapomniałem napisać E na końcu czyli mamy takie same. Niestety trzeba mieć mocny komputer by to odtwarzać inaczej się przycina. Dlatego pytałem o jakiś odtwarzacz do tego najlepiej z dużym twardym dyskiem. Nagrywałem ulicę nocą i wyszło rewelacyjnie.[/quote]
Na razie nie ma jeszcze playera ktory lyka h264. Na Snazio wiec to tez nie pojdzie.
Za to ze starszych modeli z HDV materialy odtwarzaja sie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...