Skocz do zawartości
  • 0
eXelium

Czy ten komp uciągnie "całe" HD

Pytanie

Witam.
Mam taki problem, że posiadam takiego oto HTPC : A64 3200+ , Asus A8V-MX , GeForce 5600 Ultra, 512Mb RAM. I chodzi o to, że prawdopodobnie przez karte graficzną filmy nawet w 720p tna sie nie miłosiernie (są wyjątki). I czy gdybym wymienił kartę na GeForca 7600GS i płytę główną, to czy zaczęły by chodzić materiały nawet w 1080p. Jeśli to nie starczy to proszę powiedzieć co można (jeśli w ogóle można) zrobić z tym kompem aby wszystko zaczęło chodzić. Jeśli potrzeba więcej informacji proszę pytać.

Aha, w sumie to komp mojego ojca, a ma on kompleksy (lol) na punkcie tego, że mu to (HD) nie chodzi a z mojego to za dużo zachodu jest. Generalnie punktem docelowym jest upłynnienie koncertu Metallici z Seoul'u w 1080i :)

Edytowane przez eXelium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Spróbuj w Zoomplayer - może to kwestia kodeków. Wydaje mi się że metallica powinna chodzić bez problemu, to MPEG2, u mnie minimalne obciążenie procesora... Na ten konkretny materiał pomogła by też karta graf o której pisałeś, ale wydaje mi się że powinno to chodzić bez niej. Karta i tak nie pomoże za bardzo przy materiałach h.264, więc lepiej zainwestować w core2duo.

PS: Masz cały ten koncert? Nie dałbyś rady mi go jakoś udostępnić? :) Szukałem ale nie ma go na emulu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Znaczy to co napewno wiem:
*nie jest to wina codecow
*winna jest płyta główna (ogólna przepustowość)

I tu pytanie czy na normalnej płycie na tym procku bedzie chodzić wszystko czy nie ma szans? Ja na moim X2 4200+ na wszystkich filmach mam okolo 50% zuzycia, a 3200+ jest w testach w Sandrze o polowe gorszy. Więc teoretycznie po małym O/C dałby rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='eXelium' post='40122' date='25.02.2007, 20:48 ']Znaczy to co napewno wiem:
*nie jest to wina codecow
*winna jest płyta główna (ogólna przepustowość)

I tu pytanie czy na normalnej płycie na tym procku bedzie chodzić wszystko czy nie ma szans? Ja na moim X2 4200+ na wszystkich filmach mam okolo 50% zuzycia, a 3200+ jest w testach w Sandrze o polowe gorszy. Więc teoretycznie po małym O/C dałby rade?[/quote]

Sam sobie odpowiedziałeś, ten Asus A8V-MX obsługuje dwurdzenie , więc jeśli nie zamierzasz składać kompa od nowa to zmień proca na Athlon 64 X2 3800+ lub wyższy dodaj kolejną kostkę 512 mb i ewentualnie zmień grafę na X1600/GF7600GS lub szybsze.
Ten GF5600 powinien wyrabiać przy mpeg2 ale z wielu względów nie była to za bardzo udana karta graficzna.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Procka musisz zmienic koniecznie na jakiegos z dwoma rdzeniami.
Ja po podkreceniu swojego AMD 3000+ na 5000+ i wymianie grafy na 7900GS mialem problem z plynnoscia materialu powyzej 20 Mbit (h.264). Nie pomoga zabawy z kodekami i inne pomysly :-(.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...