Skocz do zawartości
dominikzw

Wybór tv do kina domowego

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Prosiłbym o pomoc przy wyborze TV.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18,5m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,9m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? w 90% na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać, choć jak trzeba będzie to można powiesić
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okna i balkon są na wprost ściany gdzie stoi TV, ale jest to strona południowo-zachodnia, gdzie TV ogląda się głównie po 16 i wieczorem
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic tx-p42s10e
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? - możliwość nagrywania tv na dysk usb, - możliwość odtwarzania filmów dvd (czyli plików vob) oraz filmów bluray (czyli plików m2ts).
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? hd (kablówka  DVB-C)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? amplituner pioneer vsx-820 oraz bluray pioneer bdp-333
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy i sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? zbyt wolne działanie, brak możliwości odtworzenia filmów
19. Preferencje co do marki ? nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5700

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie wiem jaki to koszt

Długo analizowałem co wybrać i to co obecnie posiadam czyli plazme 42 cali w stosunku do tego co obecne posiadają telewizory to duży przeskok. 

W 70% tv służy do oglądania filmów wieczorem, 15% sport, 15% pozostałe rzeczy (bajki, programy itp). Obecnie żeby obejrzeć film muszę nagrać albo film dvd albo bluray na płyte. Film odtwarza bluray, dźwięk idzie do amplitunera 5.1 a obrac do panasonic fullhd. Coraz więcej jest już w 4k więc czas pomyśleć na zmianą tv i przy okazji zmiany sposobu odtwarzania filmów (jeśli tak się da bez żadnej straty na dźwięku i obrazie), a odtwarza niestety nie da rady odtworzyć filmu 4k.

Lista tv jaką stworzyłem to takie:

1. Samsung QLED QE55Q7FNA (5299 zł)- moim skromnym zdaniem najlepszy z tych wszystkich, odtwarza vob czyli dvd, odtwarza m2ts czyli bluray (wiem że nie czyta dźwięku dts oraz Dolby TrueHD/Atmos Audio ale czyta Dolby Digital Audio). ma glośniki 4.1 choć i tak filmy oglądam przez kino 5.1, najwyższą ma optymalizacje ruchu, opóźnienia tylko 10 ms gdzie pozostale mają gorsze, jasnosc 700 cd/m2 gdzie to też najwyższa wartość, 

2. Sony KD-55XF9005 (4799 zł) - brak odtwarzania vob i to jest dla mnie nie zrozumiałe dlaczego i oprócz tego ma gorsze parametry od 1. Chyba że ktoś mnie wyprowadzi z błędu...

3. Sony KD-55XE8599 - (4699 zł) - tak jak poprzednik brak odtwarzania vob

4. Samsung QLED QE55Q6FNA (4199 zł) - ma gorszą optymalizacje od 1., gorze opóźnienie i jest z serii 6, gdzie 1. jest ze serii 7

5. Panasonic TX-55FX780E (3999 zł) - ze swojej plazmy jest bardzo zadowolony ale służy tylko jako odbiornik i zero możliwości odtwarzania urządzeń zewnętrznych, ten model 780E nie obsługuje bluray filmów cyzli m2ts co powoduje że odpada..chyba że źle przeczytałem

6. Samsung QLED QE55Q6FAM (3999 zł) - model starszy z serii 6, gorszy sytem tizen i gorsze ciut parametry od 1.

7. Sony KD-55XF8596 (3999 zł) - brak możliwości jak u pozostałych odtwarzania vob

8. Samsung UE55NU8072 (3699 zł) - w testach bardzo wychwalany i jest niby lepszy od pozycji 1. , choć to nie qled. Tylko czy jak sie postawi te dwa obok siebie to ten za 3699 zł daje lepszy obraz bo po samych cyfrach ma gorszą optymalizacje więc nie do końca rozumiem

Lista długa ale jak się przyjrzałem to szybko się skróciła.

Pod uwage biorę tylko TV które są dostępne w euro agd - ponieważ co jakś czas jest promocja 30xrat zero procent w tym 2 raty gratis. Wiem że cena w euro jest wyższa niż w innych ale raty 0% powodują że taki wybór. 

Patrzyłem na Oledy i w tym segmencie cenowym wchodziły dwa LG OLED55B7V (cena 5699 zł ) oraz LG OLED55B8PLA (5399 zł)  ale dużo komentarzy znalazłem osób które miały problem z przepalonymi pikselami a po drugie nie odtwarza VOB czyli podstawowego formatu dvd. Chyba że źle szukam.....

Jak widać z mojego amatorskiego analizowania wychodzi albo 1 albo 8....tylko czy jak już inwestowac to nie lepiej brać qled??

Najważniejsze dla mnie jest żeby obraz był płynny, kolory odpowiednie i żebym mógł z dysku zewnętrznego odtwarzać dvd i bluray (tutaj nie wiem jak temat ugryźć czy przez dysk zewnętrzny czy może po sieci lokalnej , tak żeby nie tracić na jakości)

Dlatego proszę Was o pomoc i doradzenie, opinie czy który Waszym zdaniem warto wybrać, na co jeszcze innego zwrócić uwagę czy może na jakiś inny jeszcze model

Dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o radę który wybrać.

1. Samsung QLED QE55Q7FNA (5299 zł)

2. Samsung UE55NU8072 ale za 3100 zł. 

Różnica w cenie gigantyczna. Czy warto dokładać aż 2000 zł i czy różnica będzie pomiędzy nimi aż tak bardzo zauważalna???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy strikte pod wzgledem wyświetlania obrazu z twojej jest Sony XF9005, no ale q7fna też może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dominikzw napisał:

A Twoim zdaniem Q7 będzie obrazowo bardzo się różniła od  UE55NU8072 ??

Raczej nie. Oba to lcd z podświetleniem krawedziowym. Q7 ma kilka usprawień związanych z linią qled więc defakto musi być troche lepszy, ale z całą pewnością nie jest to przepaść.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego właśnie sie obawiam, a czy odtwarzajac mecz czy filmy z akcja różnica moze byc znikoma czy nawet zadna? Czy moze sie myle?

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w euro agd. Stały obok siebie Samsung QLED QE55Q7FNA albo Samsung UE55NU8072 ale niestety nie miały możliwości uruchomienia kanału tylko jakieś swoje dema.  Sprzedawca do mnie że jak chcę wydać 5000 zł to poleca co innego i właśnie Sony Sony KD-55XF9005 albo LG LG OLED55B8PLA

Podłączyłem dysk zewnętrzny z katalogami filmów w tym formacie i efekt taki:

1. 8072 - sprawdziłem wczoraj w auchan bo jest promocja za 3150 zł. Obraz na calym ekranie zero problemów zarówno na bluray jak i dvd

2. 8072 - ten same pliki ale w euro i tutaj mały kwas. Pliki bluray pięknie na całym ekranie, zaś dvd zamiast na cały ekran to robi obraz "kwadradowy" i po lewej oraz prawej stronie 15 cm czarna ramka. Sprzedawca kombinował żeby w ustawieniach obrazu zmienić na 16:9 albo auto - efektów brak. Dodam że ten sam plik w auchan działał pięknie.

Więc zagadka o co tutaj chodzi?????

3. więc podłączamy pod Sony i się zaczęły schody....nie pokazuje folderu z plikami wszystkimi tylko jakieś wybiórcze od bluray (w ogóle nie widzi katalogów dvd). Trzeba sobie wgrać jakąś aplikacje przysłowiowy menadżer plików, to wtedy może będzie to widoczne wszystko co jest na dysku. Uruchomił z bólem film w jakości bluray...ale już w tej aplikacji żeby zmienić język z ang na polski - zapomnij. Oczywiście mowa jest że jak się skonfiguruje pod siebie wszystko to chodzi pięknie...ale skąd ja mam wiedzieć co wgrać na tego androida żeby dobrze chodziło. Jak spytałem czy są problemy z czasem androidem (czyt. płynnością) odpowiedź była że wszystko dobrze chodziło....

4. lg - już nawet się nie podpinałem ale sprawdziłem w opisie ze dvd nie czyta więc znów bym musiał jakieś szpagaty robić. A dwa jak spytałem o wypalanie to odpowiedź uzyskałem że w modelach z 2017 mogły się zdarzać...ale w modelach z 2018 już wszystko jest pięknie i trzeba tv wyłączać z pilota a nie od razu power na tv. 

Ja osobiście oledy sobie odpuszczam, zbyt świeży produkt więc mogą być jakieś problemy z tymi matrycami. 

Sony załamał mnie podejściem obsługi w urządzeniu

Ale Samsung też mnie zmartwił czemu na tym samym modelu ten sam plik w jednym sklepie pięknie sam automatycznie rozciągnął a w drugim nie??? Pomoc czat samsunga nie pomogła mi w tym problemie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony był przypuszczalnie na Androidzie 7. A wyszła już aktualizacja do 8 (Oreo). Czy tam jest lepiej? Ciężko mi powiedzieć. Ja jeszcze nie natrafiłem na problemy z odtwarzaniem, ale też mało oglądam z plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...