Skocz do zawartości
Robert Czapiewski

Telewizor do konsoli i komputera (IPTV + Netflix)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

przymierzam się powoli do zakupu TV, który pozwoli sensownie pograć w gry z efektem HDR  i zapewni dobry stosunek jakość/cena. Powiem szczerze, że nie musi to koniecznie być to 4K. FullHD jest wystarczające, jeśli zapewnia lepsze wrażenia wizualne od rozciągniętego 4K. Nie wiem nie znam się- tak poczytałem ;) Na OLEDY niestety mnie nie stać. Moi współlokatorzy korzystają z TCLa 55 cali 4K ( bodajże U55P6006 za 1700zł) i powiem, że obraz jest ok. Ale tylko ok . Planuję zakup konsoli PS4 Pro i podpięcie jej do TV.  Nie wiem jak obraz z konsoli by na niej wyglądał.

Telewizję będę przesyłać przez HDMI z komputera (IPTV) lub z apki Kodi (jeśli TV będzie ją obsługiwać),

SMART nie jest mi absolutnie potrzebny- Netflix, Spotify, Youtube będę mieć z konsoli bądź podpiętego komputera. 


Typowe przeglądanie internetu- no cóż dziś możemy to praktycznie robić wszędzie- nawet w lodówce. Czy będzie także w TV- wsio rybka. 

Przejrzałem trochę forum, elektromarkety i popularną stronę aukcyjną i znalazłem przykładowe modele, który wydają się w porządku- wszystko 4K ale jak pracują one pod gry naprawdę nie wiem. Wiadomo im niższa cena tym dla mnie lepiej

PANASONIC LED TX-55EX610E
Samsung UE65NU7022 4K
LG 60UH615V 
TCL 65DP600 4K

Podstawowe informacje:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 
15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? max 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost. Kąty nie są ważne. Preferuję matrycę VA
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno mam po stronie wschodniej. Słońce nie jest problemem- mam rolety, a z tv raczej korzystałbym późnym wieczorem.
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  40calowy  Finlux FHD z właściwie jedną funkcją tj. wyświetlania obrazu
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDR, SMART- niekoniecznie
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K (konsola PS Pro- w przyszłości) FullHD (PC)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Komputer, PS4 Pro
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? max 5 godzin dziennie. W weekend wiadomo może być więcej.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matowa ale raczej takiej dziś nie dostanę.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Muzyka, Sport, Rozrywkowe 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Jak już to Netflix. Smart mi nie jest potrzebny będę miał podłączony komputer do TV.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  80% konsola, 20% PC (IPTV)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? Możliwie jak największy bo będę potem żałować,że kupiłem za mały. 55-70 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? W moim obecnym bieda TV jednolite naświetlenie sceny i "brak głębi obrazu ". Jestem laikiem więc ciężko mi określić
19. Preferencje co do marki ? Żadnych- funkcjonalność jest najważniejsza
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Zupełnie mi to nie potrzebne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max do 3300zł. Im taniej tym lepiej 
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Jak najbardziej.

Dziękuję z góry za poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...