Skocz do zawartości
Leszek Glasner

Migający obraz Optoma hd141x

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, który objawia się w następujący sposób. Po pewnym czasie od włączenia projektora zaczynają migotać jasne partie obrazu. Wygląda to tak jakby zmieniały one kolor i jasność, migotanie nie jest rytmiczne. Czym dłużej się to dzieje tym intensywniej miga, projektor też zaczyna wydawać dziwne dźwięki przy tym. 

Czyściłem koło kolorów i pomogło na jakieś dwa miesiące. Pomaga również wyłączenie projektora na chwilę i po ponownym włączeniu po dwóch minutach to samo zaczyna się dziać. Przez pewien czas pomagało też włączenie lub wyłączenie trybu dynamic black (bez znaczenia w którą stronę, wystarczyło przełączyć na przeciwieństwo). 

Licznik lampy to 4500h. Obraz jest wciąż jasny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam identyczny problem w epson tw 5650 rozwiązałeś może problem?

                                                    pozdrawiam jacek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w projektorze optoma GT1080e. Pojechał do naprawy gwarancyjnej. Napiszę co było kiedy wróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tjombka czy coś się wyjaśniło w serwisie? Właśnie zaobserwowałem podobne problemy w GT1080 Darbee - mrugający obraz i lekkie piszczenie. Kupiony przed tygodniem, max 10 godzin pracy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podobne objawy zauwazylem w swoim nowym HD27E i nie wiem czy sie juz martwic, czy na gwarancji wysylac? Lecz u mnie jest tak, ze migotanie wystepuje w trybie ECO bo w sumie z JASNEGO rzadko korzystam -> i jak zmienie na chwile na JASNY i wroce na ECO to przez chwile jest ok, ale po paru minutach wraca migotanie...

Panowie jak wy rozwiazaliscie ten problem?

Edytowane przez Dawid Lewandowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś rozwiązał problem? U mnie to samo w Optima hd27e czas pracy około 40h i po jakimś czasie zaczyna migać w jasnych partiach obrazu. Przełączenie na tryb jasny i ponownie dynamiczny pomaga na jakiś czas, tak samo resetowanie osd lub resetowanie licznika lampy. Po jakimś czasie problem wraca. Dodatkowo na trybie dynamicznym co chwilę zmienia temperaturę barw i z dużym opóźnieniem rozjaśnia i przyciemnia obraz, denerwuje.

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was rozwiązał problem? Mam to samo (miganie na trybie eco, bez migania w jasnym) w projektorze Optoma HD144X. Sprzęt nowy, używany może z 10h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mordy.. nie wiem na ile czasu zda to egzamin, ale rozwiązaniem na wasze problemu to rozebranie projektora i przeczyszczenie "koła koloru". Miałem ten sam problem.. próbowałem zmieniać kable HDMI, wyrzuciłem switch'a, kombinowałem z ustawieniami projektora i resetowaniem lampy.. pomagało na kilka minut. Wkurwiłem się, rozebrałem projektor, ściereczką do okularów przeczyściłem to ustojstwo, przy okazji wyczysciłem z kurzu sprzęt i nie zapeszając.. śmiga jak ta lala. Mam nadzieję że komuś uda mi się pomóc. Pozdro 600. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo, też miałem problem z migotaącym obrazem. Zrobiłem to co typ wyżej polecił. Rozebrałem projektor i wszystko dokładnie wyczyściłem. Teraz siedzę przy przed chwilą złożonym projektorze i wszystko działa cycuś glancuś. Polecam tego użytkownika, prawilny ziomek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam to samo, obraz zaczął delikatnie migotac.

czy to możliwe żeby epson he tw740 po 1200 godzinach pracy na eco miał takie objawy?

czy to czyszczenie koła kolorów może tutaj pomoc?
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...