Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu zastanawiam się nad wyborem soundbara do mojego niewielkiego salonu zastanawiam sie nad sounbarem z dolby atmos i dts:x.
O statnio robiłem odsłuch w MM SONY ht-z9f i było nawet nawet szczególnie jak na odsłuch w markecie, lecz dzisiaj wróciłem z odłsuchu projektora YAMAHA YSP-5600 bez i z subwooferem od yamahy zrobiło to na mnie kolosalne wrażenie, lecz wiadomo specjalna sala do odsłuchu to nie MM lecz sufit w sali był przygotowany do odsłuchów stereo jak i ściana z tyłu (specjana ściana do pochłaniania dźwięku) a mimo to naprawde byłem pod wielkim wrażeniem. Lecz chciałbym dowiedzieć się czy wogle atmos jest tak napawde potrzebny do oglądania filmów czy jest to tylko zwykły bajer, który tylko ma zachęcić do zakupu sprzętu za 7k(YAMAHA). Czy nie lepiej kupic BOSE 700 z tylnymi głośnikami i nie pchać się w dolby atmos (dodam ze nie mam żadnego sprzętu w domu co obsługuje atmos chyba oprócz W10 który ma niby jakąs aplikacje do obsługi włąsnie atmosa i przekazania go na soundbara). Chciałbym abyście wypowiedzieli się w tym temacie ale osoby, które posiadają np. Yamahe badź tego sonego pozostali też mogą :) ale chciałbym poczytać  jakeis mądre wypowiedzi a nie "nie bierz to kupa i tyle ". Aktualnie posiadam YAMAHE YAS-103 i przez te 5 lat byłe mzadowolony lecz teraz po odsłuchach to gra ona jak zwykły głośnik z TV ;) Oglądam głównie netflixa a tam wiadomo atmos jest w niektórych filmach i fajnie by było oglądać filmy i poczuć sie jak w kinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja, podpinam się pod temat ale dylemat mam między bose 700 a hk1300. Jakie są wasze sugestie? Bose mam głośnik i jest super, ale słuchawki wziąłem już sony wh1000mx2 z uwagi na głębszy bas. Nie wiem natomiast jak z soundbarem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A musi być soundbar? To jest raczej zabawka dla mało świadomych. Kupiłem 3 soundbary i oddałem. Kupiłem głośniki aktywne, sterowalne są pilotem od TV (OLED B9) i jestem absolutnie zachwycony .

https://argonaudio.com/collections/active-speakers/products/forte-a55?variant=30830385856600

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TrueGrand napisał:

A musi być soundbar? To jest raczej zabawka dla mało świadomych. Kupiłem 3 soundbary i oddałem. Kupiłem głośniki aktywne, sterowalne są pilotem od TV (OLED B9) i jestem absolutnie zachwycony .

https://argonaudio.com/collections/active-speakers/products/forte-a55?variant=30830385856600

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Pytanie jest bardzo konkretne i dlatego zastanawiam się dlaczego piszesz nie na temat ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie jest bardzo konkretne i dlatego zastanawiam się dlaczego piszesz nie na temat ?!
Piszę jak najbardziej na temat. Ty raczej szukasz problemu tam gdzie go nie ma. Nie wszyscy mają świadomość, że soundbar powinien być jako wybór ostateczny. Ale jeśli kolega jest świadomy i uzna, że w jego przypadku moja propozycja jest nie do zaakceptowania, bo np po bokach telewizora ma tylko 8 centymetrów miejsca, zignoruje mój post. Jest to forum publiczne, więc nie tylko autor czerpie z tego wiedzę. A moja propozycja jest w podobnym budżecie a jakość dźwięku będzie świetna w filmach, meczach i muzyce.
Wiec idź się czepiać kogoś innego w innym temacie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2019 o 21:53, Maniasek napisał:

Chciałbym abyście wypowiedzieli się w tym temacie ale osoby, które posiadają np. Yamahe badź tego sonego pozostali też mogą :) ale chciałbym poczytać  jakeis mądre wypowiedzi a nie "nie bierz to kupa i tyle ". Aktualnie posiadam YAMAHE YAS-103 i przez te 5 lat byłe mzadowolony lecz teraz po odsłuchach to gra ona jak zwykły głośnik z TV ;) Oglądam głównie netflixa a tam wiadomo atmos jest w niektórych filmach i fajnie by było oglądać filmy i poczuć sie jak w kinie.

Sony zf9 miałem przez 2 dni - dla mnie koszmarek pod względem dzwięku - ani mocy ani jakiejś jakości  - virtualizacja to dla mnie jakiś totalny koszmar - strasznie dużo wycina, tylko menu i obsługa OSD mi się bardzo podobały

kupiłem ostatecznie soundbar samsung n950 - o niebo lepiej dzwiękowo (ale brak OSD i obsługa to koszmar)  , ale żeby on był jakiś super to też nie - atmosa w nim za wiele nie czuję

w porównaniu z moim poprzednim zestawem 5.1 (monitor audio bx na małych monitorach + bardzo mocny sub zamkniety jamo) to w zasadzie nie ma co porównywać

stare 5.1 zjadało pseudo atmosa 7.1.4 z samsunga

jak atmos to myśl by głośniki były jednak zamontowane pod sufitem - inaczej to taki "prawie" atmos czyli dla mnie kupa

Edytowane przez klaus71
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, TrueGrand napisał:

Piszę jak najbardziej na temat. Ty raczej szukasz problemu tam gdzie go nie ma. Nie wszyscy mają świadomość, że soundbar powinien być jako wybór ostateczny. Ale jeśli kolega jest świadomy i uzna, że w jego przypadku moja propozycja jest nie do zaakceptowania, bo np po bokach telewizora ma tylko 8 centymetrów miejsca, zignoruje mój post. Jest to forum publiczne, więc nie tylko autor czerpie z tego wiedzę. A moja propozycja jest w podobnym budżecie a jakość dźwięku będzie świetna w filmach, meczach i muzyce.
Wiec idź się czepiać kogoś innego w innym temacie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Poczytaj forum i zobaczysz jak wyglądają takie tematy ! 
takie wpisy jak Twoje to standard zrozumiał bym gdyby było napisane coś bardzo zdawkowo  ale pytanie jest konkretne i do tego 

Skierowane do osób które miały do czynienia z tym sprzętem 

Pozdrawiam  ze ( świadomością ) 😀👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj forum i zobaczysz jak wyglądają takie tematy ! 
takie wpisy jak Twoje to standard zrozumiał bym gdyby było napisane coś bardzo zdawkowo  ale pytanie jest konkretne i do tego 
Skierowane do osób które miały do czynienia z tym sprzętem 
Pozdrawiam  ze ( świadomością )
Idź bądź głupi gdzie indziej.


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No Pięknie i Kulturalnie  

Dzięki za brawa, a mogło się skończyć na mojej propozycji dla pytającego, która nie była w żaden sposób złośliwa.A ten sprzęt posiadam i parę innych osób, dla których ta propozycja była bardzo ciekawa. Dobre duńskie głośniki w przystępnej cenie.Wiec zastanawiam się, kto tu zrobił off top, hmmmm.....Wiesz, taki przykład :

Ktoś zadaje "konkretne" pytanie , co kupić Huawei P30 czy Samsung Galaxy s10 plus, przyjdzie pan X i napisze:

- ale jescze jest na rynku świetny One plus 7t Pro, weź proszę też ten telefon pod uwagę, bo to dobry wybór . wyobraź sobie, że jakiś głupi Mirek przychodzi i daje reprymendę, że ktoś przecież zapytał konkretnie.

Nie bądź proszę zero jedynkowy, poszerz horyzonty mysleniowe. Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi ze poczułeś się dotknięty moim wpisem
Ależ nie poczułem się. Wręcz jestem happy, bo po tym wpisie wnioskuję, że poszerzyłem twoje horyzonty mysleniowe i już rozumiesz dlaczego nazwałem cię głupcem. Może następnym razem zamiast szukać tematów, gdzie można się przyczepić, zaczniesz szukać, gdzie można komuś pomóc.
Pozdrawiam ;)

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...