Skocz do zawartości
Mateusz Bury

Używane tanie 4k czy używany starszy full HD ? Do 1.5 tysiaca.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, założyłem u was konto ponieważ nie wiem już co wybrać na rynku telewizorów. 

Zaznaczam że szukam używki do najlepiej 1-1.2 tysiąca złotych. Max 1.5tysiaca.

Od 46 cali w górę.

Wiem że jest to bardzo mały budżet ale nie zamierzam chwilowo wydawać więcej a telewizor planuje zmienić ponownie za rok max dwa, wtedy będę myślał już o czymś troszkę lepszym niż niska półka :)

 

Tak się złożył iż w tej chwili posiadam 11 letniego Samsunga LE37A551 który o dziwo śmiga ciągle bez żadnej awari. Ale potrzebuje czegoś większego i chociaż z podstawowym Smart TV (YouTube).

I tu po długim wstępie następuje moje pytanie. Tanie 4k czy starsze full HD ? Rozglądam się za używkami.

wpadl mi w oko np. model full HD Samsung 48h6400 za ok 800-900zl bądź 55h6400 za 1100. 

Czy w takim tv będzie jeszcze działał Smart TV ? Czy już ciężko. Po szukaniu opinii o tv 4k do 1500/1700 złotych mam wrażenie że większość ma spore bolączki.

Tv głównie oglądamy z żoną z dekodera horizon UPC. Parę filmów full HD w tygodniu i czasem jakaś partyjka przy PS4.

Miałem w 2016 model 48h6700 i byłem wtedy bardzo ale to bardzo z niego zadowolony. Później posiadałem przez rok jakiś LG 40 cali niby 4k co było hmm bardzo średnim sprzętem .. nawet YT potrafił się przyciąć co jakiś czas na sekundę a sama jakość obrazu z dekodera nc+ nie robiła szału 

 

Wiem że się rozpisalem ale ciężko było mi to wszystko ująć w mniejszej ilości słów. 

Warto takiego h6400 czy lepiej tanie 4k?


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Ciężko powiedziec
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Nie świeci ?
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung LE37a551
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart TV i przyzwoity obraz 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder horizon oraz ps4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 10
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojetne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Przyrodnicze i filmowe 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Rzadko
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 20%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 46 w górę 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Problemy z matrycami
19. Preferencje co do marki ? Nie 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi być 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Czemu nie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukaj sobie zakładkę outlet na ceneo:

https://www.ceneo.pl/Outlet_Sprzet_video;m1000;n1500;0020-30-0-0-1.htm

Może znajdziesz coś dla siebie. Zawsze masz gwarancję przynajmniej. Co do rozdzielczości - przy odległości 3 metrów musiałbyś mieć minimum 72", żeby było widać różnicę - sam sobie odpowiedz :). Możesz spokojnie brać FHD.

 

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...