Skocz do zawartości
  • 0
predipall2015

Problem z Obrazem 4k HDR Himedia q10pro

Pytanie

Panowie Bede Niezwykle wdzieczny jak mi pomozecie z moim problemem nic juz nie przychodzi mi do glowy co moge zrobic... (rece opadaja)

 

Ogladam sobie filmy 4k HDR z Himedia q10 pro    

na Projektorze 4k optoma uhd40  hdcp.2.2

AMplituner 1400H Denona  hdcp2.2  4k hdr bt2020 itp.

 

Problem zaznacze ze jest losowy raz jak wlacze film jest ok, raz jest tak jak na zdjeciach...(czyli widze paski ,nadmienie rowniez ze jesli tak sie dzieje rozdzielczosc jest 3838x2160p , natomiast jesli jest ok rozdzielczosc jest 3840x2160p  )   Wszystkie Filmy ogladam w 4k hdr w informacji projektora widze rowniez 4;4;4 12bit.

do Projektora HDMI Swiatlowod 12m.   od Amplituner 1m miedziany .

 

Moje testy:  bezposrednio kabel hdmi z projektora do Himedi q10 pro  i zawsze bylo ok., ustawienia hdmi w Amplitunerze zmienialem i nic nie pomoglo  PassTrought itp nic nie dalo.

Problem jest wtedy jesli wszystko idzie przez AMplituner... 

Rowniez jak zauwazylem czas reakcji hdmi jest wiekszy przez Amplituner anizeli bezposrednio od odtwarzacza do Projektora , jesli chodzi o zmiany SOURCE ,badz Czestotliwosc z 60hz na 24hz.

 

Bede ale to Naprawde Bede wdzieczny za Pomoc.

 

 

IMG_7885.JPG

IMG_7886.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Cześć.
No jak sam zauważyłeś, problemem jest amplituner, bo jak jest połączenie bezpośrednio do projektora, to problemu, nie ma.
Nie bardzo jest zorientowany w tym aplitunerze.
Może ktoś kto go posiada, spotkał się z takim problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zastanawia mnie czemu projektor podaje 4;4;4 12bit. skoro filmy UHD są kodowane w 4:2:0. (albo 4:2:2 - nie pamiętam dokładnie) no chyba, że podłączasz komputer.

Poza tym dla 4k hdr  4;4;4 12bit 60Hz będziesz potrzebował HDMI 2.1 a nie wiem czy twoje sprzęty to mają.

https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#Refresh_frequency_limits_for_HDR10_video

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, adawro napisał:

Zastanawia mnie czemu projektor podaje 4;4;4 12bit. skoro filmy UHD są kodowane w 4:2:0. (albo 4:2:2 - nie pamiętam dokładnie) no chyba, że podłączasz komputer.

Poza tym dla 4k hdr  4;4;4 12bit 60Hz będziesz potrzebował HDMI 2.1 a nie wiem czy twoje sprzęty to mają.

https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#Refresh_frequency_limits_for_HDR10_video

Kolego to nie 60hz tylko 24hz  4;4;4 12bit . Himedia q10 pro to odtwarzacz filmow i posiada w sobie automatyczna zmiane hz do filmow z 60hz w OSD GUI czyli w Menu i jak wlacze film to zmienia automatycznie do FILMU 24hz i daje 4;4;4 12 bit.    a bedzie duza roznica jesli np film ma 4;2;0 10bit a przelaczy mi  na 4;4;4 12bit  wzgledem lepszych kolorow ?. Rownie dobrze moge odinstalowac ten plugin i bedzie mi zmienialo hz ale bez zmiany bitow. czyli Bity beda takie same jak ustawie stale w menu a opcje sa takie jak na zdjeciu tylko ze 4;2;2 jest w 8 bitach jak patrzylem. 

IMG_7916.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wnikaj w to, bo to tutaj nie ma znaczenia.

4k 10bit 4:4:4 na 24hz powinno działać prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...