Skocz do zawartości
zagi911

Benq W100 do kina domowego za 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem kupna projektora Benq W100 za małą sumę w porównaniu do innych projektorów. czy warto? czy lepiej dołozyć i kupić coś lepszego?
Mam pokój 3,5x4m. Ma on mi starczyć tylko tak na prawdę do filmów. Nie na żadne pokazy tylko dla siebie prywatnie w zaciszu swojego pokoju
Proszę o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='zagi911' post='39330' date='18.02.2007, 01:12 ']Noszę się z zamiarem kupna projektora Benq W100 za małą sumę w porównaniu do innych projektorów. czy warto? czy lepiej dołozyć i kupić coś lepszego?
Mam pokój 3,5x4m. Ma on mi starczyć tylko tak na prawdę do filmów. Nie na żadne pokazy tylko dla siebie prywatnie w zaciszu swojego pokoju
Proszę o opinie[/quote]


za tą cenę nie znadziesz nic lepszego.mam takiego pod dvd co componencie obraz żyleta,n-ka tez fajnie chodzi,zainwestuj w dobry ekran,w tej kategori cenowej co enq polecam ekrany np serii slin cinema firmy projecta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem w100 od 2 tygodni. Jasność, kolory i ostrość naprawdę świetne. Jednak efekt tęczy jest dla mnie bardzo męczący. Praktycznie uniemożliwia mi oglądanie filmów z napisami (kiedy trzeba szybko przenosić wzrok z napisów na akcję filmu). Przy filmach z lektorem jest nieco lepiej. Kiedy oczy nie biegają po ekranie, efekt tęczy pojawia się sporadycznie. Może z czasem się do tego przyzwyczaję. Moja żona w ogóle tego nie zauważa, no ale ona nie odróżnia też na ucho filmu w stereo od 5.1 :) Podsumowując: za 2500 nie kupi się lepszego projektora do kina domowego, ale to nie oznacza, że z tego będziesz zadowolony. Efekt tęczy może zepsuć Ci przyjemność oglądania każdego filmu, jeśli okażesz się na niego wrażliwy :rolleyes: To, na prawdę, BARDZO nieprzyjemne zjawisko.
No i ekran kup KONIECZNIE szary, nie biały (to był mój błąd....)
Zwróć też uwagę na kable Component, którymi podłączysz DVD czy N-kę. Jeśli to duża odległość (u mnie 8 metrów od DVD) zrób sobie component sam z przewodu antenowego do CB i zwykłych wtyczek CHINCH. Broń Boże nie używaj do tego celu przewodów mikrofonowych, gitarowych, itp. (to był mój kolejny błąd....) Tylko antenowy 50 ohm, np. H155 lub RG58 do kupienia w Allegro za grosze. W DVD włącz skanowanie progresywne i obraz będziesz miał jak żyleta. Pozdrawiam!

Edytowane przez drstanley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwroc uwage na rozdzielczosc tego projektora, przy duzym ekranie lub malej odleglosci beda pixele dosc widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem właścicielem co prawda innego projektora - Optoma HD 70, jednak problem "tęczy" u mnie również występuje. Jest to paskudne, bardzo męczące zjawisko, charakterystyczne dla projektorów w technologii DLP. Przed zakupem projektora trzeba koniecznie sprawdzić własną wrażliwość na ten efekt i to, co ważne, [b]koniecznie na filamach z napisami[/b], bo tu występuje największy problem. Niestety później żadne regulacje już nie pomogą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...