Skocz do zawartości
fuzzy80

TV 4K 43" - 50", który wybrać? 2000-2500 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czas zmienić stary 32-calowiec na coś większego. Preferowany rozmiar to 43", ale widzę że ciężko już w tym rozmiarze znaleźć coś sensownego, więc ewentualnie może być 49-50. Interesuje mnie matryca VA o dobrych parametrach, obsługa wielu formatów plików wideo oraz dźwięku DTS. Musi mieć PVR/TimeShift. Zainteresowały mnie następujące modele:
- stary Samsung EU43MU6172 (raczej ciężko dostać),
- Samsung UE43NU7122 (nie ma PVR?)

Z większych to:
- Philips 50PUS7303
- LG 50UK6950 (ciężko już dostępny)
- Samsung UE50NU7442

Już prawie kupiłem 7303, ale naczytałem się o problemach ze jakością/skalowaniem obrazu. Dziwne, bo opinie w popularnych sklepach są bardzo dobre. Zaciekawił mnie w nim Android TV i ambilight - ale nie jest to warunek konieczny. Przede wszystkim liczy się jakość obrazu. Im więcej czytam, tym większy mam mętlik. Może jeszcze jakiś inny model polecicie? Proszę o pomoc.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od wschodu, telewizor ustawiony tyłem do okien.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 32PFL4258H.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, dobrej jakości obraz z telewizji kablowej i zewnętrznego źródła HDMI, sprawnie działający SMART, odtwarzający filmy HD/FHD/UHD, również z DTS. PVR.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Telewizja kablowa (głównie HD).
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? NAS (HDMI), sporadycznie komputer, w przyszłości konsola.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? W tygodniu 2-3 godziny, w weekendy więcej.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia, zazwyczaj oglądam wieczorami.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Przyrodnicze, kulinarne. Głównie filmy i seriale z dysku sieciowego/USB.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Raczej nie.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Sporadycznie.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami.
17. Preferencje co do wielkości? 50" to max, preferowane 43-49.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Lagujące menu, wolne przełączanie kanałów TV. Pikseloza, rozmycia i poświaty obrazu, obraz powinien być jak najlepszy. Preferowana matryca VA.
19. Preferencje co do marki ?  Brak, chociaż Ambilight i Android to fajna sprawa ?
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  Nie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Najlepiej do 2000, jeśli będzie warto, to do 2500.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie, zdam się na ustawienie telewizora samodzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup 50PUS7303 lub 49PUS7505. Czy wyrobiłeś sobie opinię o którymś z tych modeli? Zdecydowałeś się już za zakup? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Samsunga NU7442. TV trochę duży, ale jakość obrazu dobra, testy przeszedł pomyślnie. Póki co jestem zadowolony. Philipsa 7303 odpuściłem, obejrzałem w sklepie, jakość obrazu gorsza niż w Samsungu. Nie wiem jak się sprawuje Android TV, ale ponoć ma swoje przywieszki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...