Skocz do zawartości
kk11

Pomoc LG 42PC 1 R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie przepraszam jażeli napiszę coś nie tak ale jestem tu pierwszy raz>
Od wczoraj posiadam plazmę LG 42 PC1R wygląda imponująco i ładnie.
sygnał tv mam z kablówki Vectry obraz już nie jest tak imponujący jak wygląd tv.
1. odbiór programów trochę śnieży przez ekran z dołu do góry przesuwają się powoli szerokie pasy, czyżby tv był uszkodzony, jak to poprawić.
2. jakimi kablami podłączyć DVD i sat cyfrowy czincz czy Euro aby uzyskać jak najlepszy obraz.
3. jak ustawić opcje parametry obrazu aby był najlepszy.
4. no i wogóle wasze opinie o tym telewizorku.
Z gury dziękuję za pomoc i miejcie wyrozumiałość że jestem laikiem w tym temacie

kk11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kk11' post='39026' date='15.02.2007, 12:07 ']Witam wszystkich serdecznie przepraszam jażeli napiszę coś nie tak ale jestem tu pierwszy raz>
Od wczoraj posiadam plazmę LG 42 PC1R wygląda imponująco i ładnie.
sygnał tv mam z kablówki Vectry obraz już nie jest tak imponujący jak wygląd tv.
1. odbiór programów trochę śnieży przez ekran z dołu do góry przesuwają się powoli szerokie pasy, czyżby tv był uszkodzony, jak to poprawić.
2. jakimi kablami podłączyć DVD i sat cyfrowy czincz czy Euro aby uzyskać jak najlepszy obraz.
3. jak ustawić opcje parametry obrazu aby był najlepszy.
4. no i wogóle wasze opinie o tym telewizorku.
Z gury dziękuję za pomoc i miejcie wyrozumiałość że jestem laikiem w tym temacie

kk11[/quote]


czy kablowke masz rozdzielona?
urzadzenia video cyfrowe tj. DVD, najlepiej podlaczyc HDMI lub component video, po wykorzystaniu powyzszych mozna ewentualnie uzyc do ktoregos jeszcze S-video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Bischoop' post='39029' date='15.02.2007, 13:23 ']czy kablowke masz rozdzielona?
urzadzenia video cyfrowe tj. DVD, najlepiej podlaczyc HDMI lub component video, po wykorzystaniu powyzszych mozna ewentualnie uzyc do ktoregos jeszcze S-video.[/quote]

Tak kablówkę mam podzieloną na 2 tv. a jeżeli dvd nie ma wejścia HDMI to przez co je podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kk11'][/quote]


Ahoj! :)
Po co pytasz jeśli dziś nie masz wyjścia HDMI, ani DVI z sat ani z dvd? [dokupisz to się dowiesz i podłączysz]

Teraz to podłącz go czymkolwiek i sprawdż sygnał (porównaj).
Teoria i praktyka mówią, że najlepsze są połączenia cyfrowe, ale dla analogowej kablówki powinno być nieźle z s-vid i coaxial - masz? jeśli nie to próbuj po normalnym Euro... ostatecznie chinche - może być? (ad 2).

ad 1: wpierw sprawdż jakość kabla połączeniowego od anteny i jakość sygnału z niej (może potrzebne ręczne dostrojenie?). Aby wykluczyć wadę panela puść mu sygnał tylko z dvd i przyjrzyj się czy też coś mu miga na ekranie. Jeśli nie to tv jest ok. :)

ad 3: generalnie poprzez kartę Użytkownik (wprowadzasz swoje parametry) - spece zalecają na dotarcie poobniżać wartości jaskrawości i kontrastu o połowę - podobno zwiększa to żywotność (docieranie?) i zrezygnować z używania wartości fabrycznych zwłaszcza opcji Dynamiczny - przełącz to się przekonasz naocznie.

ad 4: ja mam PDP LG 42PC1RR - jestem zadowolony (jak dotychczas) ale opinie są różne i różne doświadczenia >>> przejrzyj nasze forum (m.in. moje [autoreklama] nieliczne posty to dowiesz się więcej...
BTW: wg mnie zakup dobry - ciekawe w jakiej cenie i gdzie upolowany? [odp. ślij mi na PW jeśli to nie tajemnica]

Pozdrawiam i witam wśród grona heLGowiczów na forum!
NTNR.
SIE MA!

:)
Adam B. (Bia-PL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='baranskia' post='39070' date='15.02.2007, 16:18 '][quote name='kk11']
Ahoj! :)
Po co pytasz jeśli dziś nie masz wyjścia HDMI, ani DVI z sat ani z dvd? [dokupisz to się dowiesz i podłączysz]

Teraz to podłącz go czymkolwiek i sprawdż sygnał (porównaj).
Teoria i praktyka mówią, że najlepsze są połączenia cyfrowe, ale dla analogowej kablówki powinno być nieźle z s-vid i coaxial - masz? jeśli nie to próbuj po normalnym Euro... ostatecznie chinche - może być? (ad 2).

ad 1: wpierw sprawdż jakość kabla połączeniowego od anteny i jakość sygnału z niej (może potrzebne ręczne dostrojenie?). Aby wykluczyć wadę panela puść mu sygnał tylko z dvd i przyjrzyj się czy też coś mu miga na ekranie. Jeśli nie to tv jest ok. :)

ad 3: generalnie poprzez kartę Użytkownik (wprowadzasz swoje parametry) - spece zalecają na dotarcie poobniżać wartości jaskrawości i kontrastu o połowę - podobno zwiększa to żywotność (docieranie?) i zrezygnować z używania wartości fabrycznych zwłaszcza opcji Dynamiczny - przełącz to się przekonasz naocznie.

ad 4: ja mam PDP LG 42PC1RR - jestem zadowolony (jak dotychczas) ale opinie są różne i różne doświadczenia >>> przejrzyj nasze forum (m.in. moje [autoreklama] nieliczne posty to dowiesz się więcej...
BTW: wg mnie zakup dobry - ciekawe w jakiej cenie i gdzie upolowany? [odp. ślij mi na PW jeśli to nie tajemnica]

Pozdrawiam i witam wśród grona heLGowiczów na forum!
NTNR.
SIE MA!

:)
Adam B. (Bia-PL)[/quote]

Dięki za wyjaśnienia dane przesłałem ci o ile mi się to udało odpisz czy dostałeś nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kk11' post='39080' date='15.02.2007, 18:06 ']sprawdziłem na dvd pasów nie ma[/quote]
:angry: I tu temat się zamyka automatycznie :) chyba...
PS:
A może zdradzisz mi via PW, co było przyczyną? kable czy jednak słaby sygnał?

Edytowane przez baranskia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...