Skocz do zawartości
AjTee

Sony KD-55XE9005 / Problem z warstwą matrycy - pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z matrycą w moim rocznym Sony KD-55XE9005.  

 

Zauważyłem na moim telewizorze, że pojawił się stały zaciek/problem z warstwą na ekranie. Problem ten nie wystąpił z mojego powodu. Jestem pewien na 100%. Dbam o to urządzenie, nie czyściłem go również zbyt wiele, a jak tak to tylko suchą szmatką przecieram kurz w bardzo delikatny sposób. Próbowałem się tego pozbyć wodą oraz specjalnie nawilżoną ściereczką do ekranu, niestety nic to nie dało.

 

Nie wiem teraz co mogę z tym zrobić. Telewizor ma rok a dzieją się z nim takie rzeczy. Dużo na nim gram w HDR i jest bardzo ciepły, ale takie rzeczy nie powinny się dziać od tego. Jestem w 100%, że go niczym nie zalałem. 

 

Co to może być? Jest jakiś sposób na pozbycie się tego problemu?

 

Zarejestrowałem RMA w MiK Radom oraz w Sony.IMG_4041.jpg.2dba53d4c0b8ed7a735d93bcbba9eb71.jpg

IMG_4055.thumb.jpg.a549083adf40a603716e458d0bd4e229.jpg

 

IMG_4048.thumb.jpg.6b9aeaaa33fd1435fe17fa9d7e10de52.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w XD93, ale poza tym mialem też bad pixele, serwis przyjechał i wymienił TV na nowy, tyle ze XE93. Reklamuj.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał dzisiaj człowiek z serwisu.

 

Powiedział, że nie widać tego na obrazie (faktycznie tak jest), porobił kilka zdjęć, powiedział, że tak może być, że to nie musi być idealne. Ważne, że nie widać na obrazie. Powiedział, że zrobił dokumentację i przekaże do serwisu centralnego, ale nie mam co liczyć na wymianę.

 

Porażka. Nigdy nie kupię już od nich telewizora.

 

Rozkładam ręce. Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś mi się nie dawno zrobiło na jednym z telefonów, i to ''coś'' się powiększa. Tylko że fon ma wyświetlacz oled :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie postawa serwisu jest naganna. Nie wiem co mogę teraz zdziałać. Zobaczymy co odpisze Sony w poniedziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...