Skocz do zawartości
mantanor

Panasonic TX-32LX60P i komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W instrukcji do Panasonica TX-32LX60P mam napisane że HDMI w tym TV nie służy do połączenia z komputerem. I teraz nie wiem czy żeby połączyć TV z kartą GeForce 7600GT użyć kabla [b]DVI>HDMI[/b] (nie wiem czy zadziała) czy może [b]Component.[/b]
W tej chwili mam połączenie s-video>euro jednak obraz jest czarno-biały i w maksymalnej rozdzielczości 1024x768.

Jeżeli ktoś wie jakie połączenie będzie najlepsze żeby mój obraz z komputera wyświetlany był w rozdzielczości 1366 x 768 to proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mantanor' post='38677' date='12.02.2007, 08:44 ']Witam

W instrukcji do Panasonica TX-32LX60P mam napisane że HDMI w tym TV nie służy do połączenia z komputerem. I teraz nie wiem czy żeby połączyć TV z kartą GeForce 7600GT użyć kabla [b]DVI>HDMI[/b] (nie wiem czy zadziała) czy może [b]Component.[/b]
W tej chwili mam połączenie s-video>euro jednak obraz jest czarno-biały i w maksymalnej rozdzielczości 1024x768.

Jeżeli ktoś wie jakie połączenie będzie najlepsze żeby mój obraz z komputera wyświetlany był w rozdzielczości 1366 x 768 to proszę o pomoc.[/quote]

Jeśli twoja karta graficzna obsługuje połączenie componentowe to łącząc w ten sposób na pewno zadziała, przynajmniej filmy da się oglądać w 1280x720. Oczywiście połączenie DVI-HDMI powinno dać lepsze efekty, ale skoro w instrukcji jest napisane że się nie da podłączyć, to pewnie jakaś tego przyczyna jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli teraz jak to podłączyć aby uzyskać jak najlepszy obraz. W karcie graficznej mam 2x[b]DVI[/b] + przejsciówki na D-SUB oraz [b]S-VIDEO[/b] (Video HDTV) + przejsciówka na Component

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak na drugim forum dostałem podpowiedz że ten TV można połączyć przez HDMI z komputerem. Więc myśle teraz o kablu HDMI>>DVI.

I takie pytanie: czy każdy kabel HDMI>>DVI jest odpowiedni do takiego połączenia? Widziałem na allegro kable z "dławikami przeciwzakłóceniowymi" i bez nich. i teraz nie wiem na jaki się zdecydować. Długość kabla to 3m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W instrukcji do Panasonica TX32LE7P też jest napisane że telewizor nie służy do podłączania do kompa, ale czytałem że ludzi podłączają go kabelkiem DVI-HDMI. Mam nadzieję że nic się z telewizorem nie dzieje, bo sam mam zamiar oglądać na nim filmy z kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Pawel85' post='55897' date='11.08.2007, 10:53 ']W instrukcji do Panasonica TX32LE7P też jest napisane że telewizor nie służy do podłączania do kompa, ale czytałem że ludzi podłączają go kabelkiem DVI-HDMI. Mam nadzieję że nic się z telewizorem nie dzieje, bo sam mam zamiar oglądać na nim filmy z kompa.[/quote]

i jak to w końcu jest? bo zastanawiam się pomiędzy Panasonic TX-32LE7P a LG 32LC41 Edytowane przez kys_sobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kys_sobi' post='64674' date='24.10.2007, 01:44 ']i jak to w końcu jest? bo zastanawiam się pomiędzy Panasonic TX-32LE7P a LG 32LC41[/quote]
Podłączyłem pod kompa kabelkiem DVI-HDMI i wszystko śmiga jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Pawel85' post='65774' date='31.10.2007, 18:23 ']Podłączyłem pod kompa kabelkiem DVI-HDMI i wszystko śmiga jak należy.[/quote]

Jaką rozdziałkę podałeś na telewizor. 1280x720, 1216x684 czy jeszcze inną. U mnie Przy automatycznym formacie obrazu obraz jest jakis taki porwany. W trybie 14/9 jest lepiej ale mam zato czarne pasy po bokach. Może złą rozdzielczość mu podaję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam problem, probowalem podlaczyc ten tv do komputera poprzez kabel hdmi->hdmi i nie dziala (moja karta graficzna ma zlacze hdmi)

ma ktos jakies pomysly? Edytowane przez bryndek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...