Jump to content
Sign in to follow this  
pzautk

65NU8002 vs 55XF9005

Recommended Posts

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 22m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4,- 4,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  Nie
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Regza 37 cali - z 8 lat i ciągle działa 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? płynny ruch, efekt HDR (Xbox), obsługę NAS (różne pliki: filmy, video z aparatu, różne kodeki)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Wszystkie
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? UPC, XBOX, NETFLIX, HBO? + inne tego typu?
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2h średnio
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową ale nie jest to konieczne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, gry
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak 50%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości?  I to jest pytanie zasadnicze - min 55cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? chyba przeszkadza mi brak płynności i potencjalne ograniczenia w podłączaniu różnych źródeł
19. Preferencje co do marki ? brak ale obawiam się tych nowych
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5 500 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie wiem

Witam wszystkich serdecznie. Mam spore pomieszczenie i dylemat między jakością a wielkością. Rozważam 65NU8002 lub mniejszy ale "chyba" lepszy 55XF9005 (są w podobnych cenach) i potrzebuję Waszych porad co nad co przedłożyć. Wiem, że jeżeli chodzi o wielkość to co najmniej 65 cali ale budżet jest jaki jest a na dodatek  w tych samych pieniądzach jest dostępna klasa wyżej (Sony) ale mniejszy. No i się zastanawiam. Generalnie dylemat jest taki:

Sony - (wyczytane z opinii):

ZALETY:

- lepsze podświetlenie (więcej stref wygaszania, lepsza czerń),

- lepszy ruch,

- lepsze kolory (kolory to moja opinia wypatrzona w rtv - biel w Samsungu była niebieska w tym Sony najlepsza w całym sklepie)

- lepszy HDR

- Android (tak wiem dla większości to nie jest zaleta) - ja myślę o nim (może się mylę) jako platformie bez ograniczeń - mam różne formaty video na NASie (Kodi), chciałbym wypróbować różne platformy streamingowe (HBO, Netflix i inne) - wydaje mi się, że Android jest tutaj rozwiązaniem - ponoć w tej wersji nie ma już z nim takich problemów

WADY:

- za mały?

Samsung:

ZALETY:

- większy

WADY:

- podświetlenie krawędziowe

- mało stref wygaszania (podobno są z tym problemy - podbijanie jasności itp - czy ktoś mógłby to potwierdzić

- zamknięty system (nie wiem czy to wada - wiem, że nie ma DTS - czy da się to obejść instalując inną aplikację?) - nie wiem czy słusznie ale obawiam się przy zamkniętych systemach, że wsparcie raz jest raz nie ma - czy będą tutaj teraz i za dwa lata wszystkie aplikacje do platform streamingowych?

TV będzie służył do 2 rzeczy: Filmy (wieczorami) i Granie (w różnych porach ale głownie wieczorami) na xbox one x (liczę na HDR w 4K)

Z jednej strony może ten mniejszy wystarczy (do grania można usiąść bliżej :)) z drugiej strony czy z odległości 4m filmy na 55 calach to nie będzie słabo?  a może przy tej odległości różnicy w jakości między nimi nie zauważę i brać większy? Podzielcie się proszę swoimi odczuciami.

Pozdrawiam

P