Skocz do zawartości
jezikk

Pioneer 436sxe - podłaczenie nki - czy sie da???

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam taki oto nietypowy problem. A mianowicie mam telewizor pioneer 436sxe, dekoder N i amplituner z KD.

Aktualnie N'ka podpieta jest pod amplituner przez HDMI i ampli przez HDMI do TV. Wszystko jest ok (no moze poza przerywaniem dzwieku ale to poprawie przez zmiane trybu HDMI na DVI i popdpiecie nki po optyku).

Probem pojawil sie z rodzicami bo wku.. ich to ze musze odpalac cale kino aby obejrzec wiadomosci. Wiec wpadlem na pomysl ze wykorzystam wyjscie stereo w Nce i podepne pod wejscie ... (tylko ktore w TV) i bedzie dzwiek stereo bez wlaczonego kina.

No wlasnie ale pojawil sie problem, nie wiem pod co podlaczyc czincze stereo i jak ustawic w opcjach TV aby to dzialalo.
Probowalem pod input 4 (stereo front) ale nie ma nigdzie opcji aby wybrac parowanie dzwieku.

Wlasnie jestem na etapie przelaczenia HDMI w Nce na tryb DVI i puszczeniu dwieku po optyku do Ampli. Czy w tym samym czasie bedzie tez dzwiek analogowy na wyjsciach stereo chcincz??

Czy jest jakas metoda aby uzyskac dzwiek stereo w TV podczas ogladania Nki idacej po HDMI (DVI)???


bede wdzieczny za wszelkie sugestie bo mam juz dosc...


pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jezikk' post='38088' date='07.02.2007, 10:16 ']mam taki oto nietypowy problem [...][/quote]

Cześć

Mam N-kę, Pioneera 507XA i podobny problem. Póki co poradziłem sobie w ten sposób że podłączyłam N-kę z TV także kablem Euro. Jedyny minus tego rozwiązania to konieczność używania przełącznika RES na N-ce w przypadku kiedy chcę oglądać kanały HD. A kanały SD lepiej wyglądają gdy oglądam je podłączone poprzez Euro (jest to tylko moje zdanie).

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmr' post='38091' date='07.02.2007, 11:06 ']Mam N-kę, Pioneera 507XA i podobny problem. Póki co poradziłem sobie w ten sposób że podłączyłam N-kę z TV także kablem Euro. Jedyny minus tego rozwiązania to konieczność używania przełącznika RES na N-ce w przypadku kiedy chcę oglądać kanały HD. A kanały SD lepiej wyglądają gdy oglądam je podłączone poprzez Euro (jest to tylko moje zdanie).[/quote]

To troche inny problem ale rozchodzi sie o to samo, ze trzeba cos tam kliknac aby dzialalo.
Potwierdzam twoje spostrzezenie ze Nka (kanaly SD) lepiej wygladaja w ustawieniu 576p anizeli z 720p lub 1080i. Ale ja mam wszystko podpiete HDMI i tylko czasem zmieniam wlasnie RES na 576p (wtedy tez idzie sygnal po HDMI a nie skaluje w gore). Z tym lepiej radzi sobie TV. Jest to proste do wytlumaczenia, w tunerze nki obraz jest upscalowany do np 720p (z 576p) a nastepnie PDP overscanuje i ewentualnie downscaluje aby dopasaoc obraz do swjej martycy. Jak wiesz kazde to dzialanie jest stratne. Szkoda ze nie mozna ustawiac rozdzialki z pilota a jest rewela by bylo jesli daloby sie to ustawic dla poszczegolnych kanalow. (wiem jest to nierealne bo kazda zniama skalera zajmuje czas - ok 1s co wydluzylo by do wiecznosci zmiane kanalow).


Moze ktos inny ma jakies spostrzezenia i uwagi ?

Mam jeszcze pomysl aby spr HDMI w tryb DVI przelaczyc a dzwiek puscic po kablu 2xRCA (Nka) -> Euro 1 w TV A w opcjach dla HDMI ustawic AUDIO na analog. (cos na amerykanskim forum pisalo ze euro 1 to wejscia dla zewnetrzengo dekodera i ze tam mozna puszczac dzwiek ktory bedzie sparowany z hdmi. Tylko nie wiem czy to dziala we wszystkich pionkach pdp - tam bylo mowa o innym modelu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...