Jump to content
zakk87

Telewizor w okolicach 2000 - 2500

Recommended Posts

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, sporadycznie podczas imprez stół stoi równolegle do tv
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? ma stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 32" HD Ready le32r82b
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? ?
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, SD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? nBox, PS3, Android Box
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5 - 8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, android box
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  raz w tygodniu 2 - 3 h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami, żona ogląda w dzień
17. Preferencje co do wielkości? nie wiem, 46 - 50"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? -
19. Preferencje co do marki ? Panasonic, Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie wiem co to znaczy

Witam serdecznie szanowne grono.

Padł pomysł, aby oddać rodzicom mój tv bo mają kineskopa więc zastanawiam się nad zakupem jakiegoś niedrogiego TV. Co do preferencji, jestem w stanie kupić nawet 46" FullHD jeżeli gdzieś taki dostanę, nie zależy mi na 4K jak i Android TV ponieważ mam przystawkę Alfawise S95.

Polecono mi na innym forum niezwiązanym z tematyką TV 2 modele w tej kwocie. Panasonic 50EX700 oraz Samsung 49MU6102 z informacją, że Samsung będzie miał lepszy Smart, Panasonic jakość obrazu. Jak po latach wygląda ten Panasonic? Czy on ma błyszczącą matrycę? Okno balkonowe mam 3m po prawej stronie od szafki z TV od strony zachodniej.

Zdecydowałem, że raczej chcę matrycę VA, jednak nie wiem jak będzie w dzień z tym oknem oraz w razie imprez rodzinnych gdzie stół stoi prostopadle do TV przy np 17 osobach.

Nie wiem jaką mam matrycę w obecnym TV, jest to chyba zwykły TFT, nigdy z nim nie było problemów. Pomoże ktoś bo nie wiem co robić. Wiem, że powinienem pójść do sklepu i samemu sprawdzić. Tak się składa, że nie chodzę do media expert i media markt czy euro rtv bo Ci specjaliści grają mi na nerwach i nie zniosę ani minuty konfrontacji z tymi pseudo handlarzami. Mam ulubiony sklep lokalny, co ciekawe jest w nim dosyć ciemno i jest możliwość przetestowania bardziej IPS/VA.

Co do Smart TV jak pisałem wcześniej. Jeżeli takowy jest to czy odtwarza filmy MKV z napisami SRT, TXT z zasobu sieciowego NAS (SMB lub NFS) bo tak odtwarzam filmy.

Przyda się min 3x HDMI oraz gdniazdo jack 3,5 do podłączenia głośników.

Edited by zakk87

Dnia 1.09.2018 o 12:14, zakk87 napisał:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, sporadycznie podczas imprez stół stoi równolegle do tv
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? ma stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 32" HD Ready le32r82b
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? ?
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, SD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? nBox, PS3, Android Box
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5 - 8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, android box
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  raz w tygodniu 2 - 3 h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami, żona ogląda w dzień
17. Preferencje co do wielkości? nie wiem, 43"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? -
19. Preferencje co do marki ? Panasonic, Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie wiem co to znaczy

Witam serdecznie szanowne grono.

Padł pomysł, aby oddać rodzicom mój tv bo mają kineskopa więc zastanawiam się nad zakupem jakiegoś niedrogiego TV. Co do preferencji, jestem w stanie kupić nawet 43" FullHD jeżeli gdzieś taki dostanę, nie zależy mi na 4K jak i Android TV ponieważ mam przystawkę Alfawise S95.

Polecono mi na innym forum niezwiązanym z tematyką TV 2 modele w tej kwocie. Panasonic 50EX700 oraz Samsung 49MU6102 z informacją, że Samsung będzie miał lepszy Smart, Panasonic jakość obrazu. Jak po latach wygląda ten Panasonic? Czy on ma błyszczącą matrycę? Okno balkonowe mam 3m po prawej stronie od szafki z TV od strony zachodniej.

Zdecydowałem, że raczej chcę matrycę VA, jednak nie wiem jak będzie w dzień z tym oknem oraz w razie imprez rodzinnych gdzie stół stoi prostopadle do TV przy np 17 osobach.

Nie wiem jaką mam matrycę w obecnym TV, jest to chyba zwykły TFT, nigdy z nim nie było problemów. Pomoże ktoś bo nie wiem co robić. Wiem, że powinienem pójść do sklepu i samemu sprawdzić. Tak się składa, że nie chodzę do media expert i media markt czy euro rtv bo Ci specjaliści grają mi na nerwach i nie zniosę ani minuty konfrontacji z tymi pseudo handlarzami. Mam ulubiony sklep lokalny, co ciekawe jest w nim dosyć ciemno i jest możliwość przetestowania bardziej IPS/VA.

Co do Smart TV jak pisałem wcześniej. Jeżeli takowy jest to czy odtwarza filmy MKV z napisami SRT, TXT z zasobu sieciowego NAS (SMB lub NFS) bo tak odtwarzam filmy.

Przyda się min 3x HDMI oraz gdniazdo jack 3,5 do podłączenia głośników.

jednak wolę trochę mniejszy TV 43", czy ktoś miał do czynienia z Samsung 43NU7122 ? Czy edge LED poprawi trochę jasność? A co myślicie o Philips 43PUS7303 na VA ?

6 godzin temu, zakk87 napisał:

A co myślicie o Philips 43PUS7303 na VA ?

Właśnie ceny na ten model w tym rozmiarze spadły do rozsądnego poziomu, bo jeszcze niedawno nie wiadomo z jakiego powodu były niemal takie same jak za rozmiar 55'' 

https://www.ceneo.pl/61440496#tab=click_scroll

Opinie o tym rozmiarze są w zasadzie tylko na amazon de :

https://www.amazon.de/Philips-43PUS7303-12-Fernseher-Ambilight/product-reviews/B0794Z7R3Q/ref=cm_cr_arp_d_rvw_rvwer?ie=UTF8&reviewerType=avp_only_reviews&pageNumber=1

Edited by mmpeg-4

Hmm, niestety te niektóre opinie nie zachęcają:-) w komputroniku zaskakujaco niska cena ale w telefonie chyba nie widzę całej strony bo może jest po naprawie.

Nic nie napisali, że są po naprawie, dodałem do koszyka 20 sztuk i teoretycznie da się to kupić także chyba mają normalny stan magazynowy.

Da się jakoś dowiedzieć czy wersja 43 cale też ma matrycę VA? Sporo producentów robi tak, że mniejsze ekrany mają gorsze matryce(tak jak SONY XE7005).

Faktycznie, masz rację, dzięki za info.

Chyba też się na niego zdecyduję bo 49-50" będzie mi zajmował trochę za dużo miejsca.

Teraz na komputroniku piszą, że dostawa tego 43" będzie po 21 września także pewnie dlatego taka cena, bo jest to przedsprzedaż.

W Niemieckich testach Pus 7303 stwierdzono że przetwarzanie obrazu poprzez złącza HDMI jest niskiej jakości :

https://hdtvpolska.com/forum/topic/42308-philips-2018-firma-przedstawia-nowe-telewizory-na-2018-rok/?page=2&tab=comments#comment-460234

Ale ja bym jednak bardziej polegał na Polskich testach Macieja czy też Tomasza Chmielewskiego, no ale jak na razie jeszcze ta seria nie została dostarczona do testów.

Edited by mmpeg-4

Wzialem go, mam 30 dni na zwrot. Niestety sygnał SD w czasach tv 4k to jest tragedia. Na szczęście większość czasu spędzam na oglądaniu treści video przynajmniej 1080 a żona to co w dzień ogląda na tv jest raczej w HD. SD nawet na obecnym 32 HDReady wygląda źle.

Trochę wyszła lipa. Rano jak go zamowilem była informacja że wysyłka od 7.09. Po godzinie przyszedł mi mail ze nie maja na stanie a data wysyłki na stronie zmieniła się na 21.09. W tej cenie chyba nie ma co generalizować i zaczekam.

Dnia 6.09.2018 o 18:55, zakk87 napisał:

Trochę wyszła lipa. Rano jak go zamowilem była informacja że wysyłka od 7.09. Po godzinie przyszedł mi mail ze nie maja na stanie a data wysyłki na stronie zmieniła się na 21.09.

Teraz piszą że dostępność będzie od 20.09, czyli od jutra :

https://www.komputronik.pl/product/545292/philips-43pus7303-12.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

Dnia 19.09.2018 o 13:05, zakk87 napisał:

Jutro zapewne wysyłki zaczną, zobaczymy.

Teraz zniknęła data dostępności i podane jest takie info :

''Towaru nie mamy aktualnie w magazynach, sprowadzimy go dla Ciebie w najbliższym możliwym terminie''

Edited by mmpeg-4

Ten sklep to jakaś masakra. Zawsze mijałem go szerokim łukiem. Wie ktoś z was może dlaczego niektóre rozmiary tv nie są dostępne w innych sklepach? Czyżby mieli wyłączność?

Ty @mmpeg-4 też kupiłeś?

15 minut temu, zakk87 napisał:

Ty @mmpeg-4 też kupiłeś?

Nie, ale śledzę temat bo ktoś z rodziny potrzebuje coś w tym rozmiarze i lubi mieć w nocy delikatne podświetlanie za telewizorem. A ty go zmówiłeś i pewnie teraz czekasz bo sami nie wiedzą kiedy go będą mieli ?

Edited by mmpeg-4

Dokładnie tak było. Najlepsze jest to, że z kartą ViP brata cena spadła do 1994zł, ciekawe czy mi za taką kwotę teraz sprzedadzą. Jakbym wiedział 6.09 że jednak 7.09 nie będą ich mieli i teraz zmiana ceny, daty, braki to bym chyba go nie zamawiał...kto to widział preorder na TV. To sie przecież na wykop nadaje.

Kupowałem w tym sklepie kilka kart graficznych i monitorów, jeden monitor nawet zwracałem i kontakt i obsługa była ok. Część produktów sprzedają na indywidualne zamówienia i wtedy wszystko dłużej trwa ale plusem jest wtedy, że masz nowiutki towar sprowadzony dla Ciebie a nie jakiś zwrot. Sam szukam TV na matrycy VA ale ciężko znaleźć coś dobrej jakości w 43 calach (mojego XE7005 z paprochem w matrycy zwróciłem - zresztą ciężko było na nim oglądać wieczorem filmy, bo to IPS i czerń była szarosrebrna).

@mmpeg-4 info z Komputronik

Dzień dobry

dostawa produktu została przesunięta na dzień 20.09 i w tym też dniu dojechała na nasz magazyn.
Aktualnie dostawa jest przyjmowana na stan.

Jak tylko zamówienie zostanie skompletowane, otrzyma Pan dane do wpłaty w osobnej wiadomości.

Bardzo przepraszam za powstałe niedogodności.

Wczoraj jedynie oglądałem przez 20min więc wrażeń jeszcze nie mogę opisac.

Ogólnie czerń jest zadowalająca. Kontrast naprawdę robi robote.

Odtwarzałem trochę demo LG oraz Sony 4k przez VLC i naprawde świetnie wygląda tylko kiedy przyjdzie nam oglądać wideo w takiej jakości?

Jeżeli chodzi o obraz z dekodera to jest bardzo dobrze. Konsoli jeszcze nie odpalałem.

Ambilight daje fajny efekt.

A jak z obrazem w szybkim ruchu i jak oceniasz działanie funkcji ''ruch'' tj  przełączane tryby ruchu typu sport , kino itp, chodzi o to czy telewizor nie rozmazuje obrazu w szybkim ruchu i czy nie skacze w poziomie ? , aha no i wyłącz te wszystkie redukcje szumów i zniekształceń mpeg bo to powoduje że giną szczegóły w obrazie.

No i jeszcze mam pytanie czy da się regulować w zakładce ruch tzw tryb własny ?

No i czy widzisz w nocy jakieś wady podświetlania typu ''chmury'' tj jasne plackowate miejscowe przejaśnienia na ciemnych scenach albo jakieś inne wady podświetlania obrazu i czy nie ma problemów z jakimiś goniącymi artefaktami w rodzaju kwadratów, mrówek itp ?

Edited by mmpeg-4

Jeżeli chodzi o upłynniacze to jednak musiałem je wyłączyć, jeszcze jak leciał jakiś film to wyglądało to ekstra lecz oglądając jakiś program, w którym rozmawiamy że sobą dwie osoby to niestety musiałem opcje wyłączyć z powodu nienaturalnego ruchu twarzy, mimiki. Mogło to mieć też związek z tym, że miałem źle ustawiony dekoder (1080p/25Hz),dzis przestawiłem na 1080i50Hz i jak będę miał więcej czasu to sprawdzę resztę opcji. Niestety jestem dziś poza domem. Aha, żona mówiła, że w dzień jest ok, bo bałem się że będzie ciemno czy coś.

Ps. Jaki jest limit czasu edycji postów?