Skocz do zawartości
dejagore

Naprawa INVALID FLOATING POINT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!! Ostatnio zdarzylo mi sie nagrywac uroczystosc rodzinna kamera cyfrowa z podlaczeniem do komputera. Kamera podawala obraz a komputer od razu kodowal do divixa. Po okolo 5 godzinach nagrania zatrzymalem je i wtedy komputer zapisujac plik AVI wywalil komunikat ze brak mu pamieci operacyjnej. Plik zostal zapisany jednak nie daje sie otworzyc. Klocek ma 4 giga i probujac go otworzyc otrzymuje komunikat INVALID FLOATING POINT. Wie ktos moze co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dejagore' post='37768' date='04.02.2007, 22:05 ']Witam wszystkich!! Ostatnio zdarzylo mi sie nagrywac uroczystosc rodzinna kamera cyfrowa z podlaczeniem do komputera. Kamera podawala obraz a komputer od razu kodowal do divixa. Po okolo 5 godzinach nagrania zatrzymalem je i wtedy komputer zapisujac plik AVI wywalil komunikat ze brak mu pamieci operacyjnej. Plik zostal zapisany jednak nie daje sie otworzyc. Klocek ma 4 giga i probujac go otworzyc otrzymuje komunikat INVALID FLOATING POINT. Wie ktos moze co z tym zrobic?[/quote]
Jakie podlaczenie konkretnie?
Jaki program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dejagore' post='37780' date='04.02.2007, 22:50 ']Konkretnie zgrywane to bylo za pomoca Pinnacle studio 9. Podlaczenie przez s-video.[/quote]

Bardzo malo wiemy o twojim sprzecie ale postaram Ci pomoc bo lubie ten temat :(
Piszesz ze robisz to kamerka cyfrowa a wiec mysle ze jest to mini DV, ktora napewno ma FireWire.
Robisz to poprzez wejscie s-video, a wiec mysle ze masz karte TV Pinnacle lub jakakolwiek, rowniez nie wiemy jaka.
Jezeli masz ta z dolnej pulki to potrzebujesz dosc dobrego procka zeby to wszystko obrabial programowo.
Jezeli chodzi o karty ktore obrabiaja sprzetowo jest takich malo i kosztuja ladna kase, uzywane sa przedewszystkim profesionalnie
Wracajac do tematu. Proponowal bym Ci abys zamontowal FireWire w kompie jezeli nie masz.
Podlanczasz kamere kabelkiem i cale sterowanie odbywa sie programem, w twojim przypadku Pinnacle.
Wazne!!! Z praktyki wiem ze nie warto zapisywac w formacie AVI na dysku. (1 min. = 1GB) mniej wiecej.
Najlepiej zapisz to wszystko w formacie DV zapewniam o doskonalej jakosci.
Jak juz caly material wyladuje na kompie odlanczasz kamerke i przystepujemy do obrobki.
Osobiscie uzywam Ulead VideoStudio 10, Nero Digital lub Adobe we wszystkich przypadkach super efekty.
W jakim kolwiek przypadku duza role odgrywa konfiguracja komputera i jego wydajnosc.
Rowniez wazne zamontowanie odpowiednich codekow tak video jak dzwiek
Zanim zaczniesz to wszystko finalizowac proponowal bym ci sprawdzic stabilnosc twojego komputera jakims programem takzwany Benchmark wszystkich komponentow czy czasem niema jakiegos problemu sprzetowego lub programowego.
Temat wydaje sie byc prosty ale tak nie jest, ogulnie dobra edycja video jest dosc trudnym tematem na poczatku, jak juz poznamy wszystkie formaty i zasady to leci jak po masle. Od niedawna doszlo pare nowych formulek HD w lini mpeg2 i mpeg4 ale zasady pozostaja te same.
Temat jest bardzo uproszczony i mozna by bylo opisywac szezej ale o tym napewno znajdziesz nie jeden artykul w internecie lub dobra ksiazke w ksiegarni a ja niestety nie jestem za dobrym nauczycielem. ;)

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie robilem to przez karte Pinnacla 110i. Sprzet nie najgorszy. Jesli chodzi o kompa to coz... o to moge byc spokojny. Obecnie mam 750 GB pojemnosci dyskow, Pentiuma 4 3,4 GHz na szynie 800 MHz. To wszystko razem z 2 gigowym obecnie ramem jest zainstalowane na plycie glownej Asusa P5PL2. VGa to GF 7600 GT firmy MSI. Dziekuje za rade jesli chodzi o zapisywanie w DV:) Plik udalo mi sie naprawic programem Virtual Dub - pelen szacunek - niesamowite narzedzie :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dejagore' post='38223' date='08.02.2007, 00:55 ']Faktycznie robilem to przez karte Pinnacla 110i. Sprzet nie najgorszy. Jesli chodzi o kompa to coz... o to moge byc spokojny. Obecnie mam 750 GB pojemnosci dyskow, Pentiuma 4 3,4 GHz na szynie 800 MHz. To wszystko razem z 2 gigowym obecnie ramem jest zainstalowane na plycie glownej Asusa P5PL2. VGa to GF 7600 GT firmy MSI. Dziekuje za rade jesli chodzi o zapisywanie w DV:) Plik udalo mi sie naprawic programem Virtual Dub - pelen szacunek - niesamowite narzedzie :) Pozdrawiam[/quote]
Na tym sprzecie zeczywiscie nie powinienes miec zadnych problemow ;)
Jesli chodzi o karte Pinnacle proponowal bym Ci ja zostawic np. do archiwowania starych kaset VHS albo uzadzen ktore nie posiadaja wyjscia cyfrowego. I obstawial bym jednak o sciaganie materialu przez FireWire. A tak po zatym to fajna zabawa z ta obrobka cyfrowa filmow :) jak chcesz mozna kogos z rodziny wymazac np. tesciowom :) , albo sobie podmienic autko :)

Pozdrowionka i powodzenia

Edytowane przez Mariupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...