Skocz do zawartości
d.tadek

Smużenie obrazu sony kdl W 2000 46

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowiutkiego Sony LCD BRAVIA KDL 46" z serii W ful HD za niecałe13000zł z firmy
Otomedia.pl Warszawa i do kompletu dokupiłem z firmy [url="http://www.profan.com.pl/index.php"]http://www.profan.com.pl/index.php[/url]
Tuner Topfield TF7700 HSCI odbiornik cyfrowy programów wysokiej (HDTV)
do całości dokupiłem moduł dostępu z cyfry
I co się okazało po podłączeniu tego sprzętu Niestety wielkie rozczarowanie
na wszystkich kanałach kodowanych przez canal + obraz jest nie wyrażny pojawia sie smużenie
niewyrazne kontury brak ostrosci i.t.d.
Co jest przyczyną tego zjawiska dodzwoniłem się do canal+ i tam mi powiedziano o wymianie karty na nową
Nie jestem pewny czy mają racje
Być może jest to wina telewizora lub dekodera ale nie do końca bo inne kanały nie kodowane idą bez zarzutu
są czyste
Żeby wykluczyć tuner podłączyłem inny tuner C+na samą kartę bez modułu i zjawisko smużenia jest nadal
zastanawiam się nad wymianą conwertera na nowy nie wiem co dalej proszę o pomoc
P.S. Luxs HDbardzo ładny obraz C+ HD 720P znośny bez smużenia
[center] :) [/center] :(;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIestety tv FullHD do satelitarnego HD to chyba jednak przerost formy nad treścią. Po pierwsze nie sądzę , zeby w najbliższych 10 latach było możliwe "wyciągnięcie" z twojego tv tego co potrafi korzystając z HD satelitarnego. Po drugie wszystkie kanały SD nadawane przez Canal+ są powiedzmy delikatnie ;)średniej jakości. To z powodu braku miejsca na transponderach i nadawaniem ich z niskim bitrate. Nawet Canal+Sport HD nie jest też takiej jakości HD jakiej powinien byc. Niestety ale taka jest prawda. Jak sobie kupisz odtwarzacz HD ( np. Toshiba ) to zapewne wtedy twój tv pokaże pazurki. Teraz albo wymień tv na jakiś HD ready z dobrą elektroniką , która "obrobi" sygnał SD na akceptowalny dla Ciebie lub pozostań przy tym co masz ale musisz uzbroic się w cierpliwośc. To na pewno nie jest wina karty czy tunera. Z taka dziadowską jakoscią nadaje Cyfra+ :( Takie jest moje zdanie ale tutaj jest wielu fachowców , którzy wiedzą o wieeeeeele wiecej ode mnie i może oni też CI coś ciekawego doradzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do specjalistó ktorzy twierdza ze to wina TV


Spróbuj no mędrcze pstryknąć fotkę w rozdzielczosci VGA - nastepnie odbij ją na papierze A3
Wg Ciebie winę za jakosc ponosi fotograf wykonujący odbitkę a nie parametry techniczne zdjecia .....

Nic wiecej nie dodam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tod' post='37785' date='05.02.2007, 02:06 ']To jest wina TV .[/quote]
raczej bym się z tobą nie zgodził bo na innych kanałach obraz jest czysty i smużenie nie występuje
ja mysle że mimo wszystko jest to wina nadawcy ktury nie dorasta do tak nowoczesnej technologi
nie wiem jak jest na n-ce
poprostu technologia przegoniła możliwości C+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...