Skocz do zawartości
Bydlak7

55" Netflix/PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po przejrzeniu kilkudziesięciu tematów z telewizorem 55", wciąż nie jestem w stanie się zdecydować na konkretny model. Na tę chwilę zastanawiam się pomiędzy:

  1. Samsung 55NU8002

  2. Sony 55XE7005

  3. TCL 55S405

Do tej pory widziałem tylko Sony na żywo i nie zawładnął mym sercem, czy okiem i to w najmniejszym stopniu. Materiał grany w sklepie zdawał się delikatnie klatkować, aczkolwiek wyglądało to i tak lepiej niż w polecanym Panasonicu X700E. O starciu między Samsungiem i Sonym trochę już postów napisano. Na papierze wydaję się być lepszym i pod względem filmów i sportu i grania, aczkolwiek czy ta papierowa lepszość jest warta dokładnia 40%? Ze względu na to, że cenowo stoi za ok. 2 600 nie jestem w stanie określić czy lepiej dołożyć 1k przekraczając budżet (o ile promo z neonetu wróci), czy wręcz przeciwnie - zaoszczędzić 700 zł. i zdecydować się na TCL'a z poniższej oferty:

https://www.sferis.pl/telewizor-55-4k-tcl-55s405-4k-3840x2160-smarttv-repack-przepakowany-p591355

O TCL'u nie jestem w stanie nic znaleźć na polskich forach, a wydaje się być wielce kuszącą opcją w stosunku cena/jakość do Sonego wg testu:

https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-size/55-inch

Gdyby TCL był lepszą opcją od Sonego, to czy warto do TCL'a dorzucać prawie drugie tyle do Samsunga?

Dzięki z góry za wszelkie rady.

 

Formułka:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,6m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost. Ew. z boku.

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okna z żaluzjami od strony wschodniej (światło na prawy bok TV)

7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart TV (Netflix, YT, Twitch, ew. jakieś sportowe pakiety typu Eurosport)

9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K (Netflix/Gry/Filmy) z rzadka pewnie też HD.

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PlayStation 4, Laptop

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  4-6h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez preferencji.

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, gry, streamy, sport.

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, zdecydowanie.

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 50%

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami

17. Preferencje co do wielkości? 55”

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? powolna nawigacja

19. Preferencje co do marki ? Brak, budżetowe w pełni ok.

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie.

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...