Skocz do zawartości
brajanokoner

TV 55"-65" do 4 - 4,5tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
Jestem posiadaczem Panasa TX-EX700E 50". Z telewizora jestem ogólnie zadowolony, obraz mi pasuje, czerń jest ok, 4k na netflix robi robotę. Być może ekspert powie - "czym tu się jarać, telewizor ze średniej półki", ale ja nie jestem nerdem, nie znam się na matrycach, obraz który mam w tym panasie jak dla mnie jest jak najbardziej ok i byłoby fajnie, żeby nowy tv nie zszedł poniżej tego poziomu. Czemu chciałbym go zmienić? Panas powędrowałby na ścianę w sypialni, a w salonie chciałbym postawić coś po 1 - większego, 55" to minimum, najlepiej 58"(tak, wiem, że jest taki sam panas jak mam, tyle że w wersji 58", ale nadal będzie miał ubogi smart tv, żeby nie to pewnie nawet bym się nie zastanawiał), może nawet 65"(chociaż ta opcja pewnie w moim budżecie będzie nierealna), oraz z android tv. Kupując TV rok temu odrzucałem opcję andka, ale teraz zaczyna mi przeszkadzać ubogi smart tv w Panasonicu. Brakuje mi hbo go, showmaxa, jakiegoś radia internetowego typu open fm i wierzę, że w końcu android działa bardziej stabilnie. Doradzicie coś? Sporo ludzi kupuje Philipsa ze względu na mniejszą cenę i ambilight (nie powiem, fajna sprawa), ale te telewizory mają bardzo podzielone opinie, nie chcę podjąć złej decyzji i potem żałować. Z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc. 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? salon z kuchnią ma w sumie 29m2, liczę również kuchnię, bo często coś oglądamy z wyspy kuchennej
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m w salonie, w kuchni jest to z 5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? zazwyczaj 2, na jakiś mecz 4-5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Zazwyczaj na wprost, przy większej ilości gości parę osób może oglądać tv pod kątem. 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okna mamy po lewej stronie telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic TX-EX700E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Rozdzielczość 4k, jak najlepsze kolory, kontrasty w danym przedziale cenowym, android tv
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? pewnie wykupimy pakiet hd w kablówce
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? czasem laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową, ale jeśli nie będzie wyjścia to może być błyszcząca
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? telewizja codzienna, filmy blueray i sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, apki typu netflix, youtube (to chyba często), hbo go, radia internetowe
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? pół na pół
17. Preferencje co do wielkości? 55-65''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Smużenie - mecz piłkarski i gdy z daleka widać piłkę, to za nią zostaje ślad - widziałem taki efekt w wielu telewizorach, ale to nie były topowe najnowsze modele, tylko sprzęty kilkuletnie. Niejednolite podświetlanie. Słaba czerń. Ograniczenia smart tv (np panasonic brak apek do open fm, hbo go, showmax, jest tylko netflix i player.pl
19. Preferencje co do marki ? Panasonic, Samsung, Lg, Sony, Philips - kolejność przypadkowa
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie interesuje mnie 3d, moim zdaniem jest to kompletnie niepraktyczne i nie jest to w ogóle potrzebne.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000zł, max 4500 i jest to totalne maksimum i nie mogę sobie pozwolić na więcej. Byłoby nawet lepiej żeby był trochę tańszy

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Pewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...