Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie?

 

Wreszcie dziś nadeszła okazja aby porównać ten film

B000O19EW0_ThePatriot_UXSY1._V142892568_

tj. wydanie na:

51bBZtUoegL.jpg

 

i na:

large_rr.jpg?lm=1528272969

 

Czyli BD vs. BD-UHD.

Czy rozdzielczość i HDR dadzą radę? A co z dźwiękiem?

Zobaczmy.

 

Obraz.

Tu nie ma o czym gadać. Ale zanim zacznę o Patriocie ... wczoraj obejrzałem na BD-UHD ... Die Hard z Brucem Willisem.

film_24176_1.jpg

 

Dlaczego o tym wspominam? To przeciez film z lat 80-ych. 1988 !!! Ale wersja BD-UHD to majstersztyk obrazowy. Rozdziałka 4K plus efekty HDR dają radę. Nie jest to obraz na miarę 5-ego elementu alr jet super. Szczególnie w HDR w scenach, gdy w nocy "świecą" okna budynków. Do tego wystrzały z broni palnej dające po oczach. Super.

A dzisiaj Patriota.  Efekty HDR widać jak na dłoni. Np. biel koronek na sukniach pań. Cos niesamowitego. WOW.

Do tego w obu filmach ciagle zachowano ... ziarno. To nie jest dzisiesza moda na szybkie szoty kamerami video plus żyletka 4K. Nie, nie, nie. To jest klimat prawdziwego filmu kinowego. O tym młodzi adepci moga się tylko uczyć.

 

 

 

Dźwięk.

Dla przypomnienia oryginał BD z 2007-ego roku, 11 lat różnicy to przepaść, był w ... PCM 5.1. Żadne tam DTS czy DD 5.1. Po prostu nieskompresowana ścieżka 6-o kanałowa. Teraz nie ma takich filmów.

 

 

 

Nie wiem dlaczego nie mogę zedytować tematu. Dopisze dalej ...

 

Dlaczego o tym wspominam? To przeciez film z lat 80-ych. 1988 !!! Ale wersja BD-UHD to majstersztyk obrazowy. Rozdziałka 4K plus efekty HDR dają radę. Nie jest to obraz na miarę 5-ego elementu alr jet super. Szczególnie w HDR w scenach, gdy w nocy "świecą" okna budynków. Do tego wystrzały z broni palnej dające po oczach. Super.

A dzisiaj Patriota.  Efekty HDR widać jak na dłoni. Np. biel koronek na sukniach pań. Cos niesamowitego. WOW.

Do tego w obu filmach ciagle zachowano ... ziarno. To nie jest dzisiesza moda na szybkie szoty kamerami video plus żyletka 4K. Nie, nie, nie. To jest klimat prawdziwego filmu kinowego. O tym młodzi adepci moga się tylko uczyć. Bez dwóch zdań master BD-UHD bije ten na BDna głowę. Do DVD nawet nie odwazyłem się porównywać choć ma także taki krążek.

 

Dźwięk.

Dla przypomnienia oryginał BD z 2007-ego roku, 11 lat różnicy to przepaść, był w ... PCM 5.1. Żadne tam DTS czy DD 5.1. Po prostu nieskompresowana ścieżka 6-o kanałowa. Teraz nie ma takich filmów. Na BD-UHD mamy do wybory ściezkę w Dolby Atmos i DTS HD MA 5.1.

 

Iiiiiiii ?????

 

Spodziewałem się miazgi ... a wyszło jak zwykle u nasz :). 

Porównałem jedną moją referencyjną scene jeszcze ze ściezki DD5.1 czyli od 36-ej minuty scene odbicia syna. Jest tam taka chwila gdzie "Mel Gibson" rzuca toporkiem. Już w DD5.1 topór leci od prawego tyłu aby zagłebić się w ciele Angola po śodku ekranu. Wrażenie przestrzeni jest ... NIEZIEMSKIE. To moja dźwiękowa referencja na efekty surround. W Dolby Atmos spodziwałem się "cudów na kiju".

NIESTETY ... nastapiło wielkie rozczarowanie. Toporek leci z prawego kanału do środka. Nie wierzyłąem własnyn uszom. JAK MOŻNA SPIERDOLIC REFERENCYJNĄ SCENĘ ???!!! Ano można. Przełączyłem natychmiast na DTS HD MA. I topór leciał jak trzeba. Jak dołożyłem Neural X było cit lepiej ale bez oragzmu. Przełączyłem zurueck na DD Atmos i poracha. Wybrałem z tej ścieżki na ampli tryb Neural X i ... dalej zgon.

ZONK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ja pier......ę. Jak można spieprzyć taką scenę? czy dżwiękowiec był pijany?

 

Wniosek ... nie wszystko złoto co się świeci.

Porażka.

 

Pozdro

Sorry ... referencyjną scenę ze ścieżki PCM5.1 a nie DD5.1. A to WIELKA róznica.

aaaaa ... zapomniałem napisać. "oglądane" na proju JVC i moim systemie audio do KD. Wszystko w "o mnie".

 

Pozdro

 

 

 

 

Jeszcze moja jedna uwaga na gorąco. Po co sie podniecać nt. technologii ??? Np. czy OLED jest lepszy od LCD, a o tym jest ostatnio największa napierdalanka ???

 

A nie lepiej zasiąść w fotelu i cieszyć się ulubionym filmem ???

 

Tego wszystkim życzę. 

PS. mogłem przecież oglądać na OLED 55". Tylko po co jak mam do dyspozycji 120" ???

Z projektora.

57 minut temu, pmcomp napisał:

 

Wreszcie dziś nadeszła okazja aby porównać ten film

 

 

Sorrrki ... NADEJSZŁA :) ... jeśli ktoś pamięta film klasyk :) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Fajnie te filmy odpisałeś Przynajmniej inny temat Bo to co się dzieje na forum teraz to jedno wielkie wariatctwo Co lepsze Oled czy LCD Jak Ty pisałeś to cię  zbanowali a ich nikt a powtarzają się w kółko  Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz na chłodno po wczorajszym seansie.

Wydanie BD-UHD jesli chodzi o obraz jest znakomite. Niestety dźwięk w Dolby Atmos jest totalnie skopany. Porobiłem jeszcze potem próby na innych scenach. Ścieżka w DTS HD MA jest w porządku. Efekty dźwiekowe tak jak na oryginalnej scieżce PCM. Jestem zawiedziony.

 

Dzisiaj obejrze kolejny klasyk z Melem Gibsonem czyli Braveheart. A potem Saving Private Ryan i Gladiator ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DTS HD MA i nieskompresowany PCM powinny mieć ta sama jakość chyba że źródłem były inne miksy, jest tez możliwe ze PCM jest tylko 16 bit wtedy 24 bit MA może brzmieć lepiej.

Niestety nawet w dzisiejszych produkcjach trafiają się kiepskie miksy nie wiem czy to wynika z samego podejścia do filmu czy coś jest skopane na lini przerzucenia ścieżki do nośników fizycznych.

Pierwszym filmem który "uslyszalem" różnicę miedzy zwykłem DTS a MA byl "Iron Man" zrobił na mnie takie wrażenie ze porzuciłem całkowicie format DVD na rzecz BD. Natomiast z czasem przekonałem się ze niestety nawet te bezstratne formaty audio nie gwarantują świetnej realizacji.

Z filmów starszych z dźwiękiem już oryginalnie świetnym i "zremasterowanym" gdzie faktycznie różnica jest na plus polecam pierwszy "Jurassic Park".

Swoja droga tak się zastanawiam czy nie zacząć recenzować ścieżek audio z filmów, w tym temacie raczej słabo i mało info a bibliotekę filmów mam tak dużą ze roboty byłoby na długie lata :D

Edytowane przez kKadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...