Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem w trakcie poszukiwań oraz decyzji zakupowej sprzętu audio. Jestem zainteresowany zestawem na przód, bez tyłu. Czyli w grę wchodzi 2.0 lub 2.1. Nie zamykam się na żadne możliwości, propozycje. Biorę pod uwagę soundbar z subwooferem jak i stereo. Jeśli zdecyduję się na opcje z kolumnami to preferuję podłogowe.

Pomieszczenie, w którym będzie zamontowany sprzęt ma ok 28m2 (nieregularne kształty – salon łączony z kuchnią). Powierzchnia otwarta na korytarz, bez drzwi.

Sprzęt powinien być uniwersalny – będzie służył do oglądania tv, filmów i seriali, gry na konsoli oraz słuchania muzyki (kolejność przypadkowa).

Budżet ok 4000 PLN. Jak najlepszy stosunek cena / jakość (brzmienie). Jak będzie warto mogę nagiąć budżet w górę. Jak nie będę przekonany i po odsłuchach nie będę czuł znacznej różnicy to wezmę sprzęt za 2,5.

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje sprzętu, modeli, zestawów, jak również wskazówki, opinie i porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie bez problemu złożysz zestaw stereo. Teraz najpopularniejsze urządzenia to sieciowe amplitunery stereo (Pioneer, Onkyo). Koszt 2-3tys w zależności od wyposażenia. Do tego powinieneś dobrać budżetowe kolumny podłogowe (STX, Magnat, Polk). Najlepiej udaj się do jakiegoś salonu audio i posłuchaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musti, dzięki za odpowiedź.

Troszkę zacząłem wchodzić w temat. Umawiam się na odsłuchy. Jak do tej pory przesłuchałem:

Amplitunery:

Onkyo TX-8270

Yamaha N-R602

PIONEER SX-N30DAB

Kolumny:

Pylon Pearl 25

Pylon Opal 23

Polk Audio S50

JAMO S809

MONITOR AUDIO MONITOR 200

KEF C5

TAGA HARMONY TAV-616F  SE

TANNOY MERCURY 7.4

Melodika BL 40 MKII

Jeśli chodzi o amplitunery to bezpośrednio porównywałem Onkyo TX-8270

  i Yamaha N-R602. W tym przypadku zdecydowanie lepiej wypadł sprzęt Onkyo. W innym salonie natomiast słuchałem różnych kolumn na PIONEER SX-N30DAB

i amplituner wypadł co najmniej dobrze.

Czy porównywaliście 1:1 na tych samych kolumnach albo macie pojęcie jak wypadają w bezpośrednim porównaniu Onkyo TX-8270 (2799 PLN) oraz PIONEER SX-N30DAB

?

Widzę, że jest na rynku nowsza wersja PIONEER SX-N30DAB ( 1690) PLN

, a mianowicie

PIONEER SX-N30AE (1900 PLN). Czy jest między nimi duża różnica? Warto dopłacać te 200-300 PLN?

 

Jeśli chodzi o kolumny to z wymienionego wyżej zestawu wyróżniłbym: Melodika BL 40 MKII (2595 PLN), TAGA HARMONY TAV-616F  SE

oraz

  KEF C5 (1950PLN). Melodiki chyba wypadły najlepiej. TAGI też grały dobrze, ale dźwięk z melodik wydawał mnie się bardziej naturalny. Natomiast KEFY grały gorzej od najlepszych w tym zestawieniu Melodik, natomiast są aż 600 PLN tańsze i tutaj stosunek jakość/cena jest naprawdę dobry.

 

Co możecie powiedzieć o tych 3 wyróżnionych kolumnach? Głownie o Melodikach jakieś opinie?

Przy założeniu, że zdecyduję się na opcje stereo:  amplituner plus para kolumn. Jakbyście dzielili kwotę ok 4000 PLN na amplituner i kolumny? Co jest ważniejsze, na co byście przeznaczyli większą część budżetu?

Jeśli chodzi o wariant alternatywny soundbar z subwooferem to jestem umówiony na odsłuch w przyszłym tygodniu Yamaha YSP-2700. Zobaczę jak ten standardowy i polecany zestaw w tej opcji będzie grał w porównaniu do stereo.

 

W dalszym ciągu proszę o propozycje sprzęty, konkretnych modeli w budżecie i zgodnie z preferencjami.

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie dostępny jest tylko amplituner SX-N30AE - starsze wersje pewnie tylko wiszą w necie, chyba, że komuś zalega długo na półce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Co sądzisz o zestawie PIONEER SX-N30AE oraz Melodika BL 40 MKII. Na ten moment mam propozycję za równo 4000 tego zestawu, a pewnie zejdę niżej... Jakieś inne propozycje w tym budżecie, lepsze alternatywy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim słuchaj. Jak dźwięk Ci pasuje to ok. W podobnej cenie jest sporo kolumn, kwestia co masz do odsłuchu pod ręką. Tannoy Mercury 7.4, Magnat Shadow 207, STX Electrino 250 na pewno warto wziąć pod uwagę.

Jeśli możesz trochę zwiększyć budżet posłuchaj Heco Aurora 700.

Edytowane przez musti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym dopytac i na co sie zdecydowales? 

Niedługo bede stal przed podobnym wyborem i byłem juz zdeycdowany na soundbar ale im dluzej tutaj siedze i czytam tym 'gorzej':)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amplituner stereo i nawet nieduże monitory dadzą Ci więcej frajdy niż soundbar.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego juz nie przegladam ofert soundbar'ow a ogladam jakie ludzie polecaja zestawy do 4k:) i sie zastanawialem co autor finalnei wybral;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...