Skocz do zawartości
marceli517

jak zalozyc antene i znalezc satelite bez miernika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i prosze o pomoc !!! jakies 2 tygodnie temu kupilem caly cyfrowy polsat i mam zamiar go zabrac do anglii !! i tuzaczyna sie moj problem!!! chce to zalozyc ale niemam miernika??? czy koledzy maja jakies sposoby na znalezienie satelity bez uzycia miernika????
jezeli tak to prosze cos nawinac ???z gory dzieki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marceli517' post='36752' date='28.01.2007, 01:14 ']Witam wszystkich i prosze o pomoc !!! jakies 2 tygodnie temu kupilem caly cyfrowy polsat i mam zamiar go zabrac do anglii !! i tuzaczyna sie moj problem!!! chce to zalozyc ale niemam miernika??? czy koledzy maja jakies sposoby na znalezienie satelity bez uzycia miernika????
jezeli tak to prosze cos nawinac ???z gory dzieki i pozdro[/quote]
podaj z jakiej czesci angli jestes a sprobuje ci pomuc Edytowane przez bakteria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najprosciej bedzie jak sobie kupisz jakis tuner analogowy. KOSZTUJA GROSZE
na pchlich targach jest tego mnostwo, a moze ktos wyrzuci na smietnik ? to masz za darmo.
podlaczasz do anteny i szukasz . na stronach [b]lyngsat[/b] czy [b]king of sat[/b] masz podane czestotliwosci.
tuner analogowy ma ta zalete ze sygnal wykrywany jest stopniowo tak jakbys stroil tv naziemna.
na HB ustaw na TVN, A Z ASTRY to juz masz wielki wybor programow,
a potem to juz tunerem cyfrowym sobie dostroisz patrzac na paski jakosci i sygnalu.
sprawdz jak w twojej okolicy sa ustawione anteny i tym sie kieruj, wiedz tyko ze bardzo duzo anten jest ustawionych na ASTRE 2 czyli dawnego kopernikusa na 28`E a ty musisz tylko lekko przesunac na 19,2`E czy 13`E.czyli w prawo (patrzac od tylu anteny na slonce). A KOWERTER tez musisz lekko obrocic jezeli inni tez tak maja
najlatwiej szukac ruchem zygzazowatym tzn w poziomie szukasz cala orbite a w pionie obnizasz lub podnosisz (to zalezy od ciebie) w skrajnych punktach
i szukasz w druga strone. nakretki dokrec tak aby antena nie mogla sama sie ruszyc ale zebys nie mial problemu ja przesuwac.
CALA TA CZYNNOSC niue powinna zajac ci wiecej czasu jak 15 do 30 minut.

a i jeszcze jedno przy dokrecaniu musisz uwazac aby nie ruszyc anteny bo sie zdziwisz ,dokrecaj symetrycznie konrolujac obraz na tv . TO WAZNE!!!!

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem. Odbieram co prawda Polsat od paru lat, ale mialem przez miesiac malowanie domu wiec mój talerz był w pół złożony. Po remoncie chiałem mieć wreszcie dostęp do informacji z Polski spróbowałem ponownie ustawić antenę. Mimo, że ustawiłem talerz w podobnej pozycji co uprzednio, złapałem jedynie mocny sygnał z Astry. Poradzono mi, że muszę przestawić antenę. Ustawiałem ją we wszystkich możliwych pozycjach. Ponieważ moja antena od zawsze była ograniczona murem z prawej i lewej strony, zakres ogranicza się ze 150 (po prostu na południe) do 70 stopni. Ustawiłem antenę maksymalnie w lewo i metodycznie przesuwałem ją o około jeden stopień w prawo a następnie we wszystkie pozycje góra-dół, następnie znów jeden stopień w prawo i ponownie w górę i w dół. Mniej więcej w połowie drogi znalazłem sygnał z astry (najpierw słaby, później optymalny a później znowu słabnący). Najgorsze jest to, że jestem pewien, że to jedyny sygnał jaki złapałem bo czynność powtórzyłem bardzo cierpliwie w odwrotną stronę ale znów znalazłem jedynie sygnał z Astry. To dziwne, bo dokładnie w tym samym miejscu ale miesiac wczesniej miałem sygnał Polsatu. Czy ktoś potrafi mi pomóc? Raty typu "przesuń antenę o 6 stopni w lewo" nie dziłają bo była ona już we wszystkich pozycjach). Miałem Polsat przez parę lat więc wiem, że maszt jest w dobrym miejscu.
Proszę pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj jeszcze raz tylko że odwrotnie , to znaczy o 1 stopien obniżaj lub podnoś a ruchem ciągłym całą orbite.
pod uchwytem anteny do masztu przykręc jakąś inna obejme aby ci się nie zsuwała antena tylko obracała poziomo.

zakładam, że masz dobry konwerter a nic ci nie wybudowali przed anteną. to sygnał musisz złapać, nie ma siły!!!
a może drzewo na wiosne wypuściło liście?
a probowałeś tunerem analogowym? włącz program tvn u i szukaj. TVN nadaje na 11.505 V.
jesli nie znajdziesz to zmien konwerter i ewentualnie kabel, wtyczki F.
może sie też zdarzyć że masz antene zwichrowaną(np przez składanie lub coś leżało na antenie [b]cytat:mialem przez miesiac malowanie domu wiec mój talerz był w pół złożony)[/b] i wtedy sygnał nie trafia w ognisko czyli konwerter. ale musisz pokolei eliminować przyczynę .TAK teraz MYŚLE, że to jest chyba ta przyczyna , obejżyj(rozłóż) dokładnie talerz!! Edytowane przez hiszpan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mimo wszystko polecam zakupić miernik nawet ten najtańszy za 35zł, zero nerwów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hiszpan' post='44041' date='06.04.2007, 00:18 ']Spróbuj jeszcze raz tylko że odwrotnie , to znaczy o 1 stopien obniżaj lub podnoś a ruchem ciągłym całą orbite.
pod uchwytem anteny do masztu przykręc jakąś inna obejme aby ci się nie zsuwała antena tylko obracała poziomo.

zakładam, że masz dobry konwerter a nic ci nie wybudowali przed anteną. to sygnał musisz złapać, nie ma siły!!!
a może drzewo na wiosne wypuściło liście?
a probowałeś tunerem analogowym? włącz program tvn u i szukaj. TVN nadaje na 11.505 V.
jesli nie znajdziesz to zmien konwerter i ewentualnie kabel, wtyczki F.
może sie też zdarzyć że masz antene zwichrowaną(np przez składanie lub coś leżało na antenie [b]cytat:mialem przez miesiac malowanie domu wiec mój talerz był w pół złożony)[/b] i wtedy sygnał nie trafia w ognisko czyli konwerter. ale musisz pokolei eliminować przyczynę .TAK teraz MYŚLE, że to jest chyba ta przyczyna , obejżyj(rozłóż) dokładnie talerz!![/quote]

Dzięki za rady. Nie wybudowali mi nic przed domem ani nie mam żadnego drzewa. Łapię sygnał z astry na poniomie 90% więc chyba talerz jest ok. Może coś pomieszałem z parametrami (nawet nie wiem na 100% jakie powinny być).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
astra to tylko 6 stopni; czyli jakieś 7 cm w lewo patrząc z tyłu anteny, o tyle musisz ruszyć antene.
dlatego proponuje domowy sposob z tunerem analogowym bo chyba wiekszość ma jeszcze na stanie, gdzieś w szafie. albo pożycz od kumpla

SAT FINDER jest dobry tylko w sytuacji gdy nie możesz widzieć telewizora i efektów pracy.
bardzo często zdarza sie tak, że pokazuje sygnał a nic nie widać. to są niestety zalety tych tanich ( wiem bo już pare wypróbowałem) a poza tym musisz wydac kase... a użyjesz tylko raz ??
przeczytaj jeszcze raz dokładnie mój post ze stycznia musi sie udać Edytowane przez hiszpan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...