Skocz do zawartości
ukser

[Pytanie] Jak zamontować uchwyt na ścianie karton-gips a za nią ściana z pustaka ceramicznego

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chciałbym się poradzić w jaki sposób najlepiej zamocować uchwyt do tv. (tv 65cali waga ok 22kg, uchwyt na krótkim ramieniu).
Ściana do, której chce zamocować uchwyt jest wykonana z cegły ceramicznej (porotherm) a na tej ścianie jest zabudowa karton-gips (grubość ok 10/15cm) z wypełnieniem z wełny mineralnej.

Jakie kołki kotwy polecacie? Wystarczą zwykłe kołki rozporowe 25cm? Ma ktoś może doświadczenie z takim montażem?
Dodam, że uchwyt jest mocowany na 6 otworów w ścianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby było to zrobione konkretnie to proponuję: wyciąć otwór w regipsie 20×20cm. Wstawić tam deskę. Przykręcić deskę od przodu wkrętami do regipsu. Deska oczywiście musi być dłuższa wstawiona od otworu. Następnie przykręcić z powrotem ten wycięty regips do deski. Zaszpachlować zamalować i przykręcić uchwyt od tv do deski przez regips. To będzie nie do ruszenia. Ciężko to wygląda ale to najlepsze rozwiązanie. Każde kołki czy coś innego z czasem będzie luźne.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, STELVIO napisał:

Aby było to zrobione konkretnie to proponuję: wyciąć otwór w regipsie 20×20cm. Wstawić tam deskę. Przykręcić deskę od przodu wkrętami do regipsu. Deska oczywiście musi być dłuższa wstawiona od otworu. Następnie przykręcić z powrotem ten wycięty regips do deski. Zaszpachlować zamalować i przykręcić uchwyt od tv do deski przez regips. To będzie nie do ruszenia. Ciężko to wygląda ale to najlepsze rozwiązanie. Każde kołki czy coś innego z czasem będzie luźne.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Bałbym się troche tak na samą deskę. A może taki kołek http://allegro.pl/kolek-kolki-rozporowe-dybel-arl-10x260-ramowy-i7244480437.html 25cm z czego 15 będzie siedzieć w porothermie. 

opis.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, zyga000 napisał:

Decha będzie ok.

Ta deska ma być przykręcona tyko do karton-gipsu? Czy do ściany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta deska ma być przykręcona tyko do karton-gipsu? Czy do ściany?
Tylko do karton gipsu. Jeśli zrobisz to poprawnie to będzie ok. Jestem hydraulikiem i wieszam w ten sposób grzejniki. 10 razy cięższe.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Deska równolegle do płyty. Połączone dwie duże powieszchnie. Musiałaby odpaść całą płyta od stelaża. Co jest niemożliwe bo jest przykręcona naście śrubami. Kołek na takiej długości puści prędzej czy później. Fizyki nie oszukasz. Powodzenia.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaproponuje mniej inwazyjne rozwiazanie. Długie metalowe Kołki rozporowe m8 w wersji ze srubą (nie nakrętką), śrubę zmienić na dłuższą szpilkę, a na nią nasunąć tulejkę z rurki 1/2" o długości równej dystansowi od powierzchni płyty gipsowej do pustaka. Pomysł kolegi z wieszaniem na płycie jest dość ryzykowny, bo o ile grzejnik wisi przy samej ścianie i siła działająca na płytę działa pionowo w dół, to powieszony TV odchylony od ściany (a zwlasza na wysięgniku) mógłby wyłamać płytę gipsową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja zaproponuje mniej inwazyjne rozwiazanie. Długie metalowe Kołki rozporowe m8 w wersji ze srubą (nie nakrętką), śrubę zmienić na dłuższą szpilkę, a na nią nasunąć tulejkę z rurki 1/2" o długości równej dystansowi od powierzchni płyty gipsowej do pustaka. Pomysł kolegi z wieszaniem na płycie jest dość ryzykowny, bo o ile grzejnik wisi przy samej ścianie i siła działająca na płytę działa pionowo w dół, to powieszony TV odchylony od ściany (a zwlasza na wysięgniku) mógłby wyłamać płytę gipsową.
Deski przykręconej do deski czy odwrotnie nie ma szans wyrwać. Dwie płaszczyzny że sobą zespolone na ponad 20cm2. Życzę powodzenia. Następnie trzeba pamiętać że to poroterm A nie pustak, więc też nie za dobry materiał do kołków. Później mamy 15cm pustej przestrzeni i na koniec 12mm gipsu i dwa papierki.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Wymiary wzmocnienia z deski można powiększyć lub zmniejszyć. Wedle uznania. Na tym wiszą nie tylko grzejniki Ale też umywalki czy inne rzeczy. Waga 20, 25kg nie jest wcale duża na to. Ogólnie decyzja i tak należy od Ciebie. To ty masz być bohaterem domu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za wszystkie porady.

Ostatecznie zamontowałem uchwyt na 6 kołków ramowych 10x260 (https://www.technoland.com.pl/produkt/10420/wkre-met-kolek-ramowy-rozporowy-z-wkretem-z-lbem-szesciokatnym-i-gniazdem-typu-torx-10-x-260-mm-7-0-x-265mm-kpr-fast-10x260k)
16cm kołka siedzi w porothermie, 10cm jest w karton gipsie.

TV na uchwycie wisi stabilnie, karton-gips się nie wgniata. Przy takim montażu kluczowe jest równomierne dociąganie śrub w kołkach, tak by nie przełamać kartno-gipsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki bardzo za wszystkie porady.
Ostatecznie zamontowałem uchwyt na 6 kołków ramowych 10x260 (https://www.technoland.com.pl/produkt/10420/wkre-met-kolek-ramowy-rozporowy-z-wkretem-z-lbem-szesciokatnym-i-gniazdem-typu-torx-10-x-260-mm-7-0-x-265mm-kpr-fast-10x260k)
16cm kołka siedzi w porothermie, 10cm jest w karton gipsie.
TV na uchwycie wisi stabilnie, karton-gips się nie wgniata. Przy takim montażu kluczowe jest równomierne dociąganie śrub w kołkach, tak by nie przełamać kartno-gipsu.
No i super. Najważniejszy efekt końcowy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...