Skocz do zawartości
Fantom

Amoi LC42T1E - full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Długi czas nosiłem się z zamiarem kupna (w digitalo.pl) telwizora AMOI LD40AF2E.
Jednak odkładany długo czas premiery tego modelu, a także zmiana cen w ostanim czasie
(digitalo.pl podwyższyło cenę z 7999 na 8599 zł ... i nie wiadomo czy to ostateczna cena)
skłoniły mnie do zmiany decyzji.

Kupiłem model LC42T1E.
Stwierdzam że:
- nie potrzebuję kilku tunerów TV - mam N'kę więc nie są mi do niczego potrzebne
- wbudowane czytnik kart i odtwarzacz HD ... fajny bajer ale jeśli z tego powodu mam
dopłacić 1700 zł to dziękuję
- jedno złącze HDMI w zupełności mi wystarczy

Co do samego kupna. Zamówiłem TV po południu we wtorek ... dostałem go o godz 15:30 w .... środę :P
Wielkie brawa za szybkość obsługi dla digitalo.

Tego samego dnia TV został podłączony do:
- tunera cyfrowego N'ki przez "budżetowy" kabel HDMI->HDMI (39 zł),
- komputera PC (Media Center) przez kabel VGA->VGA,
- kablówki przez kabel antenowy.

No i dochodzimy do tego co tygryski lubią najbardziej .... moje wrażenia :)

Obraz z kablówki .... taki sobie. W zależności od programu czasem całkiem niezły czasem kiepski.
To mnie jakoś specjalnie nie zmartwiło. Kupiłem go z zamiarem podłączenia do N'ki.

Obraz z komputera .... powala. Tak jak już wszystkim wiadomo Amoi jako jeden z nielicznych
pozwala na wyświetlenie obrazu z komputera, w rozdzielczości 1920x1080 60Hz, bez skalowania!
Krótko mówiąc każdy pixel jest idealnie ostry.
Puszczałem z komputera filmy:
- divx'y .... różnie w zależności od jakości samego filmu.
Filmy konwertowane z DVD na 2CD .... śliczne.
Wersje kinowe .... okropne.
Zresztą to chyba logiczne :)
- filmy (nieliczne które mam) HDTV .... gdy się ogląda chce się wyć z zachwytu. Ideał :)

Obraz z N'ki.
Kanały SD w zależności od stacji od dobrych do kiepskich.
Generalnie jestem zadowolony. Żadnych zniekształceń obrazu, czy kolorów.
Kanały HD .... to po prostu trzeba zobaczyć. Można oglądać 24h/dobę :)
Nigdy nie widziałem takiej jakości. Jest powalająca :)

Tu mała dygresja dla ludzi twierdzących że nie ma sensu kupować paneli full HD (1920x108),
że do oglądania telewizji wystarczy taki HD ready (1366x768).
Otóż zrobiłem mały test. Tuner N'ki ma przełączanie trybów jakości obrazu.
Testowałem to na programie Luxe TV HD,Discovery HD i oczywiście NSport HD.

Otóż wystarczy przełączyć w tunerze z jakości 1080 na 720 i ..... jest duuuuża różnica :)
Możecie mi wierzyć albo nie - ja to widzę. Zresztą podobne zdanie ma moja żona i nasi sąsiedzi.
Fakt. Jeśli bazować tylko na programach SD to nie ma to najmniejszego sensu.
Ale kanały HD które już obecnie są nadawane bezwstydnie obnażają brak detali.
Sąsiedzi mają plazmę 42' o rozdzielczości 1024x768. Wierzcie mi zrobili takie oczy jest zobaczyli jakość obrazu na Amoi'u :)

Na koniec powiem tylko tyle.
Jestem bardzo zadowolony z tego modelu.
W rzeczywistości jest ładniejszy niż na obrazku.
Czerń obrazu, jak to w LCD, idealna nie jest, natomiast absolutnie mi to nie przeszkadza.
Dzwięk przez wbudowane głośniki jest więcej niż zadowalający.
Bogactwo ustawień, łatwe menu.
Absolutnie nie żałuję że nie poczekałem na model LC40AF2E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam tv jest ok!
x360 super, komp (his x1600) super, cyfra z 4m ujdzie. Tablice testowe z forum wyświetlają się w pełni i bez zastrzeżeń.
Zakup w digitalo.pl- dobra cena i kabel hdmi free.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fantom,
Twój post jest przykładem rzeczowej, pozbawionej zbędnych emocji oceny.
Udało Ci się także znakomicie opisać klasyfikację jakościową w zaleznoći od żródła sygnału wizyjnego.
Gratuluję.
Teraz czas na neXtGen DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Starałem się ;)

Tym tematem chciałem przekonać potencjalnych nabywców marki AMOI że nie ma się czego bać.
Telewizory są naprawdę w porządku.

Wracając jeszcze do tematu (teraz jestem mądrzejszy od dwa dni użytkowania):

- czerń jest jeszcze lepsza jeśli skręci się trochę jasność w ustawieniach.
Zapas jasności jest tak duży że można to zrobić bez problemu.

- obraz z komputera (nVidia GF 6200). Okazuje się że rozdzielczość 1920x1080x60Hz wyciska z kabla VGA->VGA
maksimum możliwości - to ponad 124 MHz przesłane przez kabel!
Gdy się dobrze przyjrzeć okazuje się że oraz z komputera nie jest idealny.
Widać bardzo delikatne rozmycie obrazu. Wniosek: trzeba sobie sprawić lepszy kabel (z lepszym ekranowaniem).

- dzwięk jest niezły chociaż oczywiście aby delektować się domowym kinem przydał by się porządny wzmacniasz i głośniki
To będzie mój następny zakup :)

No i pytanie: czy ktoś zrobił jakiś sensowny użytek z przycisku VOG na pilocie?
To zdaje się miało być coś w rodzaju PIP'u. Ale nie działa.
Wiem że ten model nie ma dwóch tunerów TV ale przecież mógłby wyświetlać np. obraz z HDMI jako główny a w okienku obraz z tunera TV? Czy ktoś znalazł działającą kombinację?

Aha ... ja nie dostałem z digitalo żadnego kabla HDMI gratis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='36542' date='26.01.2007, 14:06 ']Obraz z komputera .... powala. Tak jak już wszystkim wiadomo Amoi jako jeden z nielicznych
pozwala na wyświetlenie obrazu z komputera, w rozdzielczości 1920x1080 60Hz, bez skalowania!
Krótko mówiąc każdy pixel jest idealnie ostry.[/quote]


Witam
To świetnie, że jesteś zadowolny ze swojego LCD (podobnie jak jak z Sharpa), mam jednak do Ciebie małą prośbę.
Z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że Twój Amoi wyświetla obraz podawany w Full HD bez skalowania, ja mam 37XD1E i zrobiłem sobie mały teścik właśnie pod kątem skalowania obrazu ze źródła w full HD. Czy możesz u siebie zrobić to samo?
Podaję linka do planszy testowej w rozdziałce full FD:
[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a3b54fdd16f21553.html"][img]http://images3.fotosik.pl/298/a3b54fdd16f21553m.gif[/img][/url]
żeby porównać oba modele, musiałbyś zrobić zdjęcia tych samych fragmentów planszy co ja:
1. lewy dolny róg ekranu
[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/abcc90d1a8468a1c.html"][img]http://images4.fotosik.pl/254/abcc90d1a8468a1cm.jpg[/img][/url]
2. dól na środku ekranu
[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6b408e02514fa902.html"][img]http://images1.fotosik.pl/307/6b408e02514fa902m.jpg[/img][/url]
Oczywiście jak będzie Ci się chciało, nic na siłę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='36766' date='28.01.2007, 11:07 ']No i pytanie: czy ktoś zrobił jakiś sensowny użytek z przycisku VOG na pilocie?
To zdaje się miało być coś w rodzaju PIP'u. Ale nie działa.
Wiem że ten model nie ma dwóch tunerów TV ale przecież mógłby wyświetlać np. obraz z HDMI jako główny a w okienku obraz z tunera TV? Czy ktoś znalazł działającą kombinację?[/quote]

Obraz z PC jako głowny -> VOG -> podglad z tunera TV ;) + mozliwosc przestawiania okienka podgladu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu... w sumie kupowaliśmy w podobnym okresie i obaj byliśmy napaleni na LC40AF2E :P


[quote name='Fantom' post='36542' date='26.01.2007, 16:06 ']Obraz z kablówki .... taki sobie. W zależności od programu czasem całkiem niezły czasem kiepski.
To mnie jakoś specjalnie nie zmartwiło. Kupiłem go z zamiarem podłączenia do N'ki.[/quote]

U mnie było to samo, po czym kupiłem kabel antenowy (1.5 m) Bandridge (media markt ca 30 zł) i obraz jest baaardzo dobry

[quote name='Fantom' post='36542' date='26.01.2007, 16:06 ']Obraz z komputera .... powala. Tak jak już wszystkim wiadomo Amoi jako jeden z nielicznych
pozwala na wyświetlenie obrazu z komputera, w rozdzielczości 1920x1080 60Hz, bez skalowania![/quote]

Ja PC podłączyłem HDMI, nie ma żadnych zakłóceń, zresztą przy mojej odległości TV od PC zwykłe VGA się nie nada.. ca 8m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='chris' post='36871' date='29.01.2007, 00:45 ']Gratuluję zakupu... w sumie kupowaliśmy w podobnym okresie i obaj byliśmy napaleni na LC40AF2E :P
U mnie było to samo, po czym kupiłem kabel antenowy (1.5 m) Bandridge (media markt ca 30 zł) i obraz jest baaardzo dobry
Ja PC podłączyłem HDMI, nie ma żadnych zakłóceń, zresztą przy mojej odległości TV od PC zwykłe VGA się nie nada.. ca 8m[/quote]

a możesz powiedzieć jaki kabel hdmi kupiłeś , gdzie i ile za niego dałeś????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ulan' post='36889' date='29.01.2007, 12:17 ']a możesz powiedzieć jaki kabel hdmi kupiłeś , gdzie i ile za niego dałeś????[/quote]


10 m w Electro World, cena 250 zł, marki nie pamiętam... pozłacane wtyki, działa bez problemów więc nie żałuję... znanych marek widziałem nawet po 900 zł za 10m... imho to straszne zdzierstwo za kawałek drutu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje zakupu i witam w klubie uzytkownikow Amoja :-) Ja swoja 42 kupilem chyba w pazdierniku 2006 i rowniez jestem bardzo zadowolony. Jedyny feler jaki mam to niemoznosc wyswietlenia 1080p po VGA. Dowiedzialem sie w Digitalo, ze to wina firmware, i ze w nowych 42 edzie to juz poprawione. Widze ze u Ciebie jest OK wiec pisze zaraz do Digitalo maila w sprawie upgrade firmware. Brakuje mi tego poniewaz XBox360 moze skalowac po VGA filmy DVD do 1080p.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii kabli HDMI. Mój ma 1.5m i kosztował 39zł. Taniej nie znalazłem. Chodzi doskonale.

I tutaj apel do wszystkich.
Jeśli nie macie potrzeby ciągnąć sygnały na większe odległości nie dajcie się wrobić sprzedawcom w drogie kable.
To naprawdę nie ma sensu.
Jeden taki w sklepie próbował mi wcisnąć jedno "pozłacane cudo" o długości 1m za jedyne 99 zł. Wyśmiałem faceta.
Najśmieszniejsze jest to że facej uznał mnie za idiotę. Nie chciało mi się już tłumaczyć mu zasad transmisji sygnału cyfrowego.

Przy większych odległościach oczywiście ma to już znaczenie.

A co do przycisku VOG ..... opisana metoda uzyskania PIP'u u mnie nie działa :( Naprawdę nie wiem czemu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem odpowiedzieć [b]Jimthree[/b].

Prawdę mówiąc nie chce mi się robić fotek ekranu z obrazem testowym.
Musisz uwierzyć na słowo że Amoi [b]nie obcina[/b] ani pixelka.
To po prostu widać :)
Naprawdę wszystko pixele są idealnie, krystalicznie ostre a karta ma ustawione tryb 1920x1080 59.94Hz.
Zresztą wystarczy sobie kursorem pomachać na ekranie i podjechać nim max w prawo, lewo, górę i dół.
W wypadku prawego i dolnego rogu ekranu z kursora zostaje pojedynczy pikselek.

Jeśli jakiś TV skaluje obraz i obcina go, na ekranie zawsze otrzymujemy mniej lub bardziej nieostry obraz.
W wypadku Amoi'a tego nie ma.

Jeszcze raz to powiem: jestem bardzo z niego zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...