Skocz do zawartości
czago

Seria V, W czy X?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Ostatnio w MM porównywałem obraz z 46-calowych telewizorów tych serii. Źródłem była n-ka, program Discovery HD. Pomimo naprawdę uważnej, wielominutowej obserwacji pomiędzy telewizorem 46X i 46V nie zauważyłem ŻADNEJ różnicy, a obraz z 46W był jakby tylko ciut mniej ostry. Swoją obserwację powtórzyłem w innym sklepie gdzie "szedł" materiał promocyjny Sony'ego. Co o tym sądzicie? Czy różnice pomiedzy tymi TV są tak minimalne, że tylko niebywale wprawne oko jest w stanie je dostrzec?
Uprzedzając pytania zaznaczam, że nie mam tzw. problemów ze wzrokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='czago' post='36405' date='25.01.2007, 20:12 ']Witam.
Ostatnio w MM porównywałem obraz z 46-calowych telewizorów tych serii. Źródłem była n-ka, program Discovery HD. Pomimo naprawdę uważnej, wielominutowej obserwacji pomiędzy telewizorem 46X i 46V nie zauważyłem ŻADNEJ różnicy, a obraz z 46W był jakby tylko ciut mniej ostry. Swoją obserwację powtórzyłem w innym sklepie gdzie "szedł" materiał promocyjny Sony'ego. Co o tym sądzicie? Czy różnice pomiedzy tymi TV są tak minimalne, że tylko niebywale wprawne oko jest w stanie je dostrzec?
Uprzedzając pytania zaznaczam, że nie mam tzw. problemów ze wzrokiem.[/quote]

To sprzet z najwyzszej półki ! ale jak kupować to FUL HD i nie ma sie co zastanawiac ! aczkolwiek w sklepach RTV wszystkie wygladają jak by jednakowo tak jak w powiedzeniu że w nocy wszystkie koty szare !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK, ale co zrobić żeby zauważyć różnicę? Czy potrzeba do tego specjalistycznych testów? Jestem trochę w kropce bo najchętniej kupiłbym 46W, ale wydaje mi się że 46V ma minimalnie lepszy obraz. 46X raczej nie wchodzi w rachubę ze względu na cenę. Czy na normalnym materiale - dobra kablówka, n-ka HD czy nawet świetnej jakości materiał promocyjny - nie można zauważyć żadnej różnicy? Czy ktoś z Was mógłby mi podać jakieś minusy obrazu którejś z tych serii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś miał możliwość popatrzeć na Sharpa XD1E i Bravie X obok siebie. Prawdopodobnie zrezygnujesz z Bravii :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czago=> KrzyHo ma rację. Porownaj side by side, najlepiej na spokojnie (np w domu) i zrezygnujesz z Bravii. Ja tak właśnie zrobiłem i nadal nie wiem, co wybrać :lol: Sharp XD, JVC, Loewe a może plasma Pioneer ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
X - to dla osiągania poziomu eXtirm HD z BD lub HD DVD teraz albo w niedługiej przyszłości jaak sobie kupisz.
Zakup b. dobrych modeli V i W to wybór degradacji obrazu w związku z koniecznością downscalingu do 768 linii.
Linia X ma Full Hd jako jedyna i obsługuje 1080p linii.
A więc X 46".
Albo ostatnio tu modny ( narzeczona admina sobie kupiła) Samsung "F" 46".
Też Full Hd i b. dobry.
albo wysoko oceniany JVC 1080i 46". Edytowane przez blueray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='blueray' post='36581' date='26.01.2007, 20:44 ']X - to dla osiągania poziomu eXtirm HD z BD lub HD DVD teraz albo w niedługiej przyszłości jaak sobie kupisz.
Zakup b. dobrych modeli V i W to wybór degradacji obrazu w związku z koniecznością downscalingu do 768 linii.
Linia X ma Full Hd jako jedyna i obsługuje 1080p linii.
A więc X 46".
Albo ostatnio tu modny ( narzeczona admina sobie kupiła) Samsung "F" 46".
Też Full Hd i b. dobry.
albo wysoko oceniany JVC 1080i 46".[/quote]
Blueray, nie wprowadzaj ludzi w blad :lol:  Seria W jest rowniez 1080p :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ja się pytałem o różnicę w obrazie na różnego typu sygnałach. Rozumiem, że takową będzie można ewentualnie zauważyć tylko z BlueRay lub HD DVD i to tylko porównując W i X z serią V? Czy tylko wtedy? Może ktoś z was robił porównania również na innych sygnałach?
Jeśli chodzi o Sharpa i JVC to niestety odpadają - mają błyszczącą, czarną ramkę dookoła ekranu. Dla mnie to dyskwalifikacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...