Skocz do zawartości
  • 0
MulekLulek

Konfiguracja pilota LG(MagicPilot) do dekodera Ultrabox 4K NC+

Pytanie

Witajcie,

problem mam następujący:

próbuję skonfigurować pilota (magic pilot LG 55 b7v) od telewizora tak, żebym mógł sterować również dekoderem (ultrabox 4k nc+). 

Jestem w opcjach, gdzie tworzy sie takiego pilota uniwersalnego - tv pyta o producenta dekodera/ wybieram z listy: Thomson (Technicolor) - bo to zdaje się jest prodeucent.

 

wyskakuje komunikat: "Nie pobrano pomyślnie zdalnych danych. Czy chcesz jeszcze raz - jak daję tak to napis znika ale w sumie nic się nie dzieje.

 

wyskakuje okienko :Kliknij przyciski na ekranie, aby potwierdzić, że urządzenie działa prawidłowo.

 

klikam ale nic sie nie dzieje. zmieniam typ pilota ?(dochodzę do wersji 12) i dalej nic. 

 

Mam pytanko, czy ktoś może skalibrował ten pilot w taki sosób, żeby np. przełączać kanały na ultraboxie

 

z góry dziękuję i pozdrawiam,

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ustawiamy na producent: sagem. opcja 1 lub 3.Ja wole 3 bo kuleczkiem mozna zmieniac kanaly!

Edytowane przez Val Weynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A czy jest opcja aby sterowanie głosem - wybór kanału - wybierało mi na dekoderze?

Na telewizji naziemnej działa ale chciałbym aby np po wypowiedzeniu HBO wlaczył się kanał z HBO- jest to moziwe?

już opanowałem parowanie z dekoderem tylko pilot 12 dla Sagem pasował aby kółko zmieniało kanał.

Jeszcze nagrywanie czasem się włącza i nie wiem jak to załączam.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

hej

 

 cos trzeba kliknac zeby sterowac dekoderem a nie tv ? pewnie tak tylko co . bo umnie mimo konfiguracji pilot dalej oblsuguje tylko tv

JUz ogarnalem. A da sie moze sterowac odtwarzaniem. W sensie wejsc w zapisane programy i odtwarzacz (ew. zatrzymywac, przewijac) bo samo przelaczanie kanalow to tylko czesc potrzebnych funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.04.2019 o 19:31, Kloska Krzysztof napisał:

A czy jest opcja aby sterowanie głosem - wybór kanału - wybierało mi na dekoderze?

Na telewizji naziemnej działa ale chciałbym aby np po wypowiedzeniu HBO wlaczył się kanał z HBO- jest to moziwe?

już opanowałem parowanie z dekoderem tylko pilot 12 dla Sagem pasował aby kółko zmieniało kanał.

Jeszcze nagrywanie czasem się włącza i nie wiem jak to załączam.

 

 

Dołączam się do pytania : czy da się sterować głosem np. zapytać co aktualnie leci za program jeśli nadawany jest przez dekoder nc+? 

Edytowane przez Klarensik3
Błąd w pisowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy da sie wejsc jakos do menu telewizora by poprobowac powiazanie z dekoderem, czy jedynie restart tv do fabryki i wszystko zaczynac od zera? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

U mnie wszystko działa poza przyciskiem "cofnij". Też tak macie czy może jest jakieś rozwiązanie? LG B9 i Ultrabox ADB. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 1.11.2020 o 10:55, bomel91 napisał:

U mnie wszystko działa poza przyciskiem "cofnij". Też tak macie czy może jest jakieś rozwiązanie? LG B9 i Ultrabox ADB. 

LG BX  + dekoder 4K Ultrabox (Technicolor) - właściwie też tak mam, z tym że dłuższe (ale nie za długie, bo cofa od razu też na poprzedni kanał) przytrzymanie "zawiniętej strzałki" - powrót/wyjście? działa jak cofnij w dekoderze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 6.12.2020 o 00:45, jacek_wo napisał:

LG BX  + dekoder 4K Ultrabox (Technicolor) - właściwie też tak mam, z tym że dłuższe (ale nie za długie, bo cofa od razu też na poprzedni kanał) przytrzymanie "zawiniętej strzałki" - powrót/wyjście? działa jak cofnij w dekoderze.

Na to nie wpadłem. Dziękuję za pomoc. U mnie przytrzymanie działa jak "wyjdź" w dekoderze, ale to i tak znacznie poprawie komfort korzystania z jednego pilota. A nie masz może jakiegoś patentu na szybsze wejście w EPG? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
8 godzin temu, bomel91 napisał:

A nie masz może jakiegoś patentu na szybsze wejście w EPG? 

Niestety nie, mam ten TV dopiero od 2 dni i dopiero uczę się dogadywać z tą "sztuczną inteligencją"  😉

Ale brakuje mi np. szybkiego przewijania z time shiftu.
Musze sprawdzić, czy mój stary Harmony to ogarnie, choć trochę szkoda by było funkcji głosowych czy klawiszy Netflixa ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

Też mam problem z EPG - nie wiem jak je wywołać pilotem od LG - Telewizor LG65C11LB + dekoder nc+ ADB 4K. Strzałka wstecz również nie działa normalnie - trzeba przytrzymać...

I tak sobie polepszyłem...z Samsunga w którym taka konfiguracja zajęła 30sek...

Próbowałem  trzech ustawień dla uniwersalnego pilota : jako canal+, nc+ oraz ADB - wszystkie działają jednakowo :(

Ktoś to może ogarnął ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 14.10.2021 o 19:34, Toju napisał:

Witam

Też mam problem z EPG - nie wiem jak je wywołać pilotem od LG - Telewizor LG65C11LB + dekoder nc+ ADB 4K. Strzałka wstecz również nie działa normalnie - trzeba przytrzymać...

I tak sobie polepszyłem...z Samsunga w którym taka konfiguracja zajęła 30sek...

Próbowałem  trzech ustawień dla uniwersalnego pilota : jako canal+, nc+ oraz ADB - wszystkie działają jednakowo :(

Ktoś to może ogarnął ??

Na prawdę nikt nie używa pilota magic z dekoderem nc+ ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...