Skocz do zawartości
  • 0
SitrQ

Samsung LE32M61B-pomarańczowe plamy na twarzach

Pytanie

Witam.Mam problem-niekiedy na niektórych kanałach pojawiają sie na twarzach,rękach takie pomarańczowe plamy.chciałbym zapytać czy to wina odbiornika,czy może ustawień kolorów,ostrości itp.Dzięki za pomoc i pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

[quote name='SitrQ' post='36137' date='24.01.2007, 00:13 ']Witam.Mam problem-niekiedy na niektórych kanałach pojawiają sie na twarzach,rękach takie pomarańczowe plamy.chciałbym zapytać czy to wina odbiornika,czy może ustawień kolorów,ostrości itp.Dzięki za pomoc i pozdrawiam:)[/quote]


Ponieważ podałeś trochę mało szczegółów co do występowania zjawiska więc stawiam na 3 opcje:

Opcja pierwsza: Telewizor jest uszkodzony.

Opcja druga: Przegiąłeś z nastawami (wielce prawdopodobne). Potestuj nieco bardziej konserwatywne ustawienia jasności, kontrastu i nasycenia ze wskazaniem na 2 ostatnie. Powyłączaj wszelkie cyfrowe polepszacze sygnału w odbiorniku.

Opcja trzecia: Pomarańzzowe plamy widzisz, hmm... Nie pal albo też nie pij więcej tego gó...na :)

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
:D
Opcja pierwsza...:oby nie!
Opcja druga-......:poeksperymentuje dzisiaj
Opcja trzecia-.....:paliłem,palę i będę palił!!!!!!hihihi...Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
nie...to z kablowki,ale przy oglądaniu dvd też się to pojawia...w mniejszym stopniu-jak zmniejszę nasycenie kolorów to tego nie widać.Ale wydaje mi się,że wogóle nie powinien obraz się tak zachowywać.
Jeśli ktoś ma takie same doświadczenia-proszę o radę.Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
witam

mam ten tv od wczoraj i ten sam problem. Pomaranczowe plamy na programach z kablowki. jeszcze tego nie rozszyfrowalem bo natknalem sie na inny problem. Podlaczylem tv do laptopa (SCART DO S-VIDEO) i mam czarno - bialy obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
U mnie Multimedia...Dzwoniłem do serwisów:jeden gościu powiedział,że to kwestia sygnału,a drugi,że trzeba nowy software(może mylę nazwę,ale chyba o to chodziło)...I teraz nie wiem co robić...Bo wysyłać do Warszawy(i czekać może z 2tyg.) i dowiedzieć się,że wszystko ok...Dlatego napisałem ten post,żeby dowiedzieć się,czy jest to norma w tych telewizorach...Pozdrawiam i czekam na dalsze opinie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Czy ktoś już sobie poradził z tym problemem????Bo ja jeszcze nie....Czekam niecierpliwie na jakieś informacje.A może użytkownicy tego modelu pochwalą się swoimi ustawieniami?(chodzi mi o kontrast,kolor,jasność...itp.).Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Witam

Zgłosiłem problem pomarańczowych plam i piszczącego transformatora (piszczał na czuwaniu tak głośno, że nie dało się spać) do serwisu w Kielcach. Trzymali telewizor przez miesiąc. Transformator wymienili, a plamy jak były tak są. Powiedzieli, że plam nie widzą. Czytałem gdzieś na forum, że to kwestia wymiany jednego kabelka od matrycy i powiedziałem to w serwisie, ale nic nie zrobili. Może wy będziecie mieli więcej szczęścia. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...