Skocz do zawartości
md Mcs

Jaki tv do 4500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 23m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? tak
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  różnie
7. Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? smart tv
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? soundbar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? różnie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy seriale od czasu do czasu koszykowka lub inny sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4500zl

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

 

Poszukuje TV do uzytku domowego najlpeiej 55 cali 4k, tv uzywam do ogladanie filmow seriali+sport. Zalezy mi zeby byl netflix i ogarniety smart tv.

zastanawiam sie nad LG 55SJ800V i Sony KD-55XE8096. 4500 to gorna granica wiadomo ze im mniej tym lepiej. Tv bede podłaczal do soundbara ktory tez zakupie z tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony KD-55XE8505 zapewni dużo lepszą płynność obrazu, a różnica w cenie duża nie będzie - rozważ ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, JarekWML napisał:

Sony KD-55XE8505 zapewni dużo lepszą płynność obrazu, a różnica w cenie duża nie będzie - rozważ ten model.

Roznica w cenie  miedzy xe8096 a xe8505 to 500 zł, warto dopłacać? Ten LG duzo slabszy? Bo on z kolei jest w cenie 3500 zł. Wizualnie widzialem model sony xe7005 i jezeli chodzi o obraz to mial wg mnie najlepszy w tej polce cenowej, samsungi dla mnie sa przeswietlone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto, XE80 ma 60Hz odświeżania matrycy, w XE85 jest 120Hz - dodany jest upłynniacz, który znacznie poprawi płynność ruchu na telewizorze.

LG jest beznadziejny, bo na matrycy RGBW. Dopiero od serii SJ850 jest normalne RGB. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w sklepie i mam do wyboru Sony KD-55XE9005 po ekspozycji w cenie 4200. Mega obnizka, tv chodzi od 2 miesiecy na ekspozycji. Nietsety XE85 juz nie maja w ofercie. W gre wchodzi jeszcze XE80 maja jeszcze kilka ostatnich sztuk. Co radzxicie? Brac w Xe90 po ekspo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przepraszam za post pod postem, ale chyba nie mozna edytowac starego. Niestety nie moge na miejscu nigdzie znalezc tv sony xe85, wszystkie ekspo ostatnie sztuki, a z ceny zejsc nie chca. Jedyna promocja to na xe9005. TV chodzi od niecalych 2 miesiecy w sklepie cene zrobia na 4200 zł. Do wyboru mam jeszcze XE80(4000 zł), jest nowy z pudelka. Zastanawiam sie czy warto dac 4200 za tego XE90 z ekspozycji. Moze ktos doradzic?

Edytowane przez md Mcs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...