Skocz do zawartości
Toksyczny_Ser

Problem z doborem projektora do odległości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam pewien problem z doborem odpowiedniego projektora. Dużo czytałem na ten temat i zdecydowałem się, że nie chcę technologii DLP. Miałem takie wymagania:

- 1920x1080
- technologia LCD
- kontrast minimum 10000/15000:1
- mocna lampa w trybie eco (minimum 2000)
- cena do 3000 zł

Dość dużo wymagań jak na kwotę, którą mogę przeznaczyć, ale udało się znaleźć projektor Epson TW-650. No i dopiero wczoraj zdałem sobie sprawę z faktu, że kompletnie nie pomyślałem o odległości projektora. Pokój jest duży, ale ma nieregularne kształty. Ekran chcę zrobić na ścianie pomalowanej odpowiednią farbą. Maksymalne, skrajne wymiary to 200 cm szerokości i 150 cm wysokości. To daje obraz około 80" - 90" 16:10. Niestety projektor będzie 450 cm od ściany i według instrukcji oraz kalkulatora, dla takiej odległości projektor Epsona TW-650 musi wyświetlać obraz minimum 137"... 

Mam podwieszany sufit i montaż na suficie nie wchodzi w grę (ciężko to wyjaśnić, ale sufit jest tak zamontowany, że montowanie stelaża/projektora i prowadzenie kabli to będzie makabra, do tego jest tam wełna mineralna). 

Widziałem projektory, które dają 90" przy zachowaniu wszystkich wymagań i 450 cm odległości, ale ich koszt to 5000 w górę. Te wyświetlające z bliskiego dystansu kosztują jeszcze więcej... Może jednak coś przeoczyłem i znacie odpowiedni sprzęt? 

Takim totalnym minimum jest dla mnie:

- 1920x1080
- technologia LCD
- cena do 3000 zł

Bardzo proszę o pomoc, czy jest jakiś sprzęt spełniający to minimum, ale wyświetlający 80" - 90" z 450 cm?

Edytowane przez Toksyczny_Ser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie - czy projektor Epson TW5600 będzie spełniał moje wymagania (3300 kosztuje, więc na granicy)? Bo patrząc na manual jest pokazane, coś takiego jak na obrazku...

 

 To chyba 90" na 450 cm odległości da radę, skoro 100" na 478 cm pasuje ?? :)
 

Zrzut ekranu 2018-04-06 o 11.16.17.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam ani TW650, ani TW5600 

Widziałem tę stronę wcześniej - straszna bieda, że producent nie daje do wyboru całego asortymentu ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze pytanie - czy projektor Epson TW5600 będzie spełniał moje wymagania (3300 kosztuje, więc na granicy)? Bo patrząc na manual jest pokazane, coś takiego jak na obrazku...
 
 To chyba 90" na 450 cm odległości da radę, skoro 100" na 478 cm pasuje ??
 
5ac73b42d4b8d_Zrzutekranu2018-04-06o11_16_17.thumb.png.905b8f842920aaf00bd7c350d5d4fe75.png
Powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy będąc w widełkach odległości zalecanej przez producenta, tracę na jakości (minimum vs maksimum odległości)?

I jeszcze chciałem zapytać co oznacza w tej tabelce "szeroki" i "tele"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...