Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc w wyborze projektora po miedzy Benq w 1050 a Benq w1090 , który wyswietli lepszy obraz tzn bardziej ostry , szczegółowy oraz który z nich ma lepsze 3d , proszę o w miarę szybką odpowiedz puki jest promocja w rtv euro agd.Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że dopiero co kupiłem W1090 też zastanawiałem się jakie są różnice względem W1050. Najkrócej mówiąc W1050 to model bardziej budżetowy, okroili go z kilku drobiazgów.

- W1090 ma 10W głośnik mono, W1050 tylko 2W

- W1090 ma podświetlany pilot, W1050 - nie

- W1090 ma lepszy (w większości przypadków) współczynnik proporcji 1.15~1.5, W1050 ma 1.37-1.64

- W1090 ma 30% zoom, W1050 ma 20%

- W1090 ma odbiornik podczerwieni po obu stronach (więc nie trzeba "machać pilotem"), W1050 - tylko z przodu

- W1090 ma HDMI z MHLem i generalnie więcej złączy

itd.

To co najważniejsze czyli obraz jest ten sam. Oba modele mają 6-cio segmentowe koło kolorów RGBRGB z 6x szybkością i technologią BrilliantColor. Na plus W1050 można dać to, że jest modelem nowszym, ma ciut wyższą jasność i kontrast.

Co do ostrości - w moim W1090 jest nieźle, jest dość równomierna, nie dostrzegam, by na krawędziach było gorzej. 3D nie testowałem więc tu Ci nie pomogę.

Jak masz jakieś pytania to wal bo "bawię się nim" od 2 dni.

Edytowane przez Polska Kielbasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje , głównie chodzi mi o różnice w szczegółowości obrazu czy 1050 wypada lepiej pod względem jasności i kontrastu ,czy jest to zauważalne? Ma przecież większe wartości w tym temacie.Czy testowałeś projektor na materiale full hd np z odtwarzaczay płyt blu ray lub konsoli , no i jak jest głosny wiatrak do czego byś go porównał  , jeżeli oglądałeś jakąś transmisję sportową to jak wypada , smuży czy daje radę? No i czy grałeś na nim np konsola pc  no i proszę o takie ogólne spostrzeżenia co w 1090 Ci się podoba a do czego można by się przyczepić . I jeszcze raz dzięki za pomoc .Ps :przymierzałem się do optomy hd 27 lub hd 27e lecz w jakimś  teście i na jakimś zagranicznym forum  wyczytałem że sprawia wrażenie jakby nie domagała w kwestii ostrości i to mnie zniechęciło ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaż Benq W 1400 z pięcioma parami okularów 3D i procesorem Darbee 5000 s . 

Obraz brzytwa :)  

 Z kąd jesteś ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, arturo007 napisał:

Dzięki za informacje , głównie chodzi mi o różnice w szczegółowości obrazu czy 1050 wypada lepiej pod względem jasności i kontrastu ,czy jest to zauważalne? Ma przecież większe wartości w tym temacie.Czy testowałeś projektor na materiale full hd np z odtwarzaczay płyt blu ray lub konsoli , no i jak jest głosny wiatrak do czego byś go porównał  , jeżeli oglądałeś jakąś transmisję sportową to jak wypada , smuży czy daje radę? No i czy grałeś na nim np konsola pc  no i proszę o takie ogólne spostrzeżenia co w 1090 Ci się podoba a do czego można by się przyczepić . I jeszcze raz dzięki za pomoc .Ps :przymierzałem się do optomy hd 27 lub hd 27e lecz w jakimś  teście i na jakimś zagranicznym forum  wyczytałem że sprawia wrażenie jakby nie domagała w kwestii ostrości i to mnie zniechęciło ...

Nie wiem czy 1050 wypada lepiej pod względem szczegółowości obrazu. Podejrzewam, że jest bardzo podobnie jak w przypadku 1090.

Tak, testowałem W1090 na filmach blu ray i jest w porządku. Obraz był ostry, nie miałem wrażenia braku płynności ani efektu tęczy.

Nie oglądałem jeszcze transmisji sportowej, ani na nim nie grałem (tego nawet nie mam jak sprawdzić).

Co do spostrzeżeń:

- w trybie normalnym jest głośny, więc czym prędzej przełączyłem w tryb ekonomiczny i tu jest dużo lepiej choć do ideału daleko

- zaskoczyła mnie pozytywnie jakość dźwięku z tego głośnika 10W

- zasmucił mnie natomiast fakt, że projektor nie ma stricte wyjścia słuchawkowego. Ma tylko wyjście liniowe audio out, ale dźwięk jest niskiej jakości, mocno zaszumiony. Tu nawet wzmacniacz słuchawkowy nie pomoże.

- ma dobry współczynnik projekcji i 30% zoom więc można postawić go w dobrej odległości od ściany/ekranu bez większej straty na jasności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wybrałem jednak w1050 bo podobno jest cichszy , w trybie normalnym jednak daje po uszach w eko jest dość słyszalny ale na akceptowalnym poziomie , przypomina szum wentylatorów komputera stacjonarnego dla graczy w tzw spoczynku. Mam do Ciebie pytanie czy u Ćiebie w meni projektora możesz dokonać zmian w 3d? Chodzi mi o to iż u mnie mam ustawione na automatyczne i nie mogę tego w żaden sposób zmienić na inne np ręczne czy jakiekolwiek jest nie podświetlone na dodatek jak np włącze jakiś film 3d z yutuba lub cda i przełączę na obok siebie lub góra dół to obraz znika następnie robi się żółto zielony i z projektora dochodzi przez 2 sekundy niepokojący ,piskliwy dzwięk a następnie przełącza się w 3d i wszysko działa jak powinno.I jeszcze jedno pytanie czy w meni projektora jeżeli jakaś pozycja jest nie podświetlona to znaczy że trzeba ją włączyć czy po prostu jest nie obsługiwana przez projektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...