Skocz do zawartości
broda1725

Wszystko na temat Samsunga 26, 32 itd z seri r71/72

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis miesiac temu zastanawialem sie nad zakupem Lcd stalem w sklepie posrod Samsungiem z seri r71/72, (jakosc wykonania i odbiorem) a Lg lc2r stosunkowo (niska cena i podobno tak jak to powiedzial pracownik media markt "porownywalna jakosc matryc") prosilem go o podlaczenie do dvd tych tv w celu przetestowa ale odpowiedz byla prosta i krotka niemoga takich rzeczy robic bo to tylko w punkcie obslugi ale najpierw mosze go kupic heh :D usmialem sie po pachy pozatym ludzie tam pracujacy wiedzieli mniej na temat tych tv niz ja po poczytaniu paru artykulow w internecie (ale maja szkolenia :D ). Wiec pytam sie jaka ma matryce czy pva czy moze spva a on zrobil oczy jak 5 zł ide do drugiego i to samo. Boze !! idzcie na szkolenie albo lepiej sluchajcie na nich, Mediamarkt KIELCE!!. Dopiero jak weszlem do sklepu obok Mix Electronics S.A. prawdziwi fachowcy ! wiedza co sprzedaja. Podlaczyl mi dvd i puscila na wszystkich tv Film MATRIX !! nawet sie niezastanawialem jak ujrzalem roznice odrazu sie zakochalem w Samsungu. Wybralem model 26r71b mam maly kokuj i siedze od tv w odleglosci 2-2,5 metra takze jest on wystarczajacy.
Obraz bajka no moze nie z kablowki ale dvd i divix super, nasycenie kolorow ostosc bez porownania z Lg .
Polecam !! :D

Piszcie swoje opinie i spostrzezenia. Pozdrawiam wszystkich Kinomaniakow !! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam pytanko wczoraj jak było cicho w pokoju i oglądałem kablówke to zauważyłem że mój tv buczy jak jest carny kolor wyswietlany czym może to być spowodowane i czy powinienem go zawieść do serwisu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='brynda' post='35680' date='20.01.2007, 11:10 ']ja mam pytanko wczoraj jak było cicho w pokoju i oglądałem kablówke to zauważyłem że mój tv buczy jak jest carny kolor wyswietlany czym może to być spowodowane i czy powinienem go zawieść do serwisu ???[/quote]
hej brynda dalem ci odpowiedz na hdtv.com.pl ale powtorze " u mnie nic nie buczy jest wporzo ale za to mam nierowno podswietlona matryce w jednym miejscu . Ale czytalem na innych forach ze to zdarza sie w wielu modelach tak jak i nierowne podswietlenie mat. Ja bym sie nieprzejmowal chyba ze jest to uciazliwe. A jak bylo ze starymi tv CRT tez sie zdarzalo ze np. piszcza w niektorych momentach i niewymienialo sie. Wszystko zalezy od ciebie poglosnij muze i bedzie ok, chyba ze jest bardzo uciazliwe to reklamuj, przyjma napeno bo czytalem."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) Hej ludziska piszczcie cos na temat tych tv... Refleksje itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam le26r72b i jestem bardzo zadowolony.Podłączyłem do niego całkiem sporo sprzętu i nie stwierdziłem żadnych zakłóceń itp.Posiadam go dopiero
3 miesiące ,ale na tą chwilę nie mam powodów do narzekań.Polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten telewizor od 4 m-cy i jestem z niego bardzo zadowolony, żadnych problemów po podłaczeniu do kompa, X'a360, a nawet telewizja ze zwykłej anteny odbiera zaskakująco dobrze. Kolory bardzo dobre i powiem szczerze, że wiele osób porównujac go z wiodącymi modelami np. sony stwierdziło, że kolory na samsungu bardziej im odpowiadają. Różnice są w rzeczywistości tak subtelne, że wszystko zależy od indywidualnych gustów. Tak więc jakośc wyswietlanego obrazu jest bardzo dobra i niema sensu sie nad nią rozwodzić. Według mnie najwiekszym problemem tegoż modelu, jest jego awaryjnośc: niektóre modele buczą, inne mają kolory jak w negatywie, gubią pamięć, maja problem z wyświetlaniem obrazu z PC, a w niektórych trzeszczą głośniki i długo mógłbym jeszcze wymieniać. W moim modelu denerwuje mnie jedno, a mianowicie to, że w każdym z rogów telewizora znajdują się rozjaśnienia o rozmiarze +- 3cm, są one widoczne tylko na czarnym tle. Tak je obserwuje i narazie sie chyba niepowiększają, no może troszeczkę. Sam zresztą niewiem,bo w codziennym użytkowaniu ciężko to ocenić. I mam pytanko do tych którzy mają ten sam problem(a wiem, że mają), jak jest u was: czy te plamy się powiekszają? czy nadaje sie to do reklamacji? i wszystko co możecie mi na ten temat powiedzieć. Na początku myślałem, że tak musi być, jednak dowiedziałem się, że wynika to z częstej przypadłości LCD jaką jest, nierównomierne podświetlenie matrycy. Jednak płacąc za TV 3500 zeta, zarobione z jęzorem na brodzie w wakacje( jestem "biednym studentem" dodam) wkurza mnie to troszeczkę. Proszę Was o pomoc w tym temacie. Na koniec dodam tylko, że jestem począkujacy na forum i z góry przepraszam za ewentualne głupoty z mojej strony. Edytowane przez kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kolos' post='38606' date='11.02.2007, 12:00 ']Mam ten telewizor od 4 m-cy i jestem z niego bardzo zadowolony, żadnych problemów po podłaczeniu do kompa, X'a360, a nawet telewizja ze zwykłej anteny odbiera zaskakująco dobrze. Kolory bardzo dobre i powiem szczerze, że wiele osób porównujac go z wiodącymi modelami np. sony stwierdziło, że kolory na samsungu bardziej im odpowiadają. Różnice są w rzeczywistości tak subtelne, że wszystko zależy od indywidualnych gustów. Tak więc jakośc wyswietlanego obrazu jest bardzo dobra i niema sensu sie nad nią rozwodzić. Według mnie najwiekszym problemem tegoż modelu, jest jego awaryjnośc: niektóre modele buczą, inne mają kolory jak w negatywie, gubią pamięć, maja problem z wyświetlaniem obrazu z PC, a w niektórych trzeszczą głośniki i długo mógłbym jeszcze wymieniać. W moim modelu denerwuje mnie jedno, a mianowicie to, że w każdym z rogów telewizora znajdują się rozjaśnienia o rozmiarze +- 3cm, są one widoczne tylko na czarnym tle. Tak je obserwuje i narazie sie chyba niepowiększają, no może troszeczkę. Sam zresztą niewiem,bo w codziennym użytkowaniu ciężko to ocenić. I mam pytanko do tych którzy mają ten sam problem(a wiem, że mają), jak jest u was: czy te plamy się powiekszają? czy nadaje sie to do reklamacji? i wszystko co możecie mi na ten temat powiedzieć. Na początku myślałem, że tak musi być, jednak dowiedziałem się, że wynika to z częstej przypadłości LCD jaką jest, nierównomierne podświetlenie matrycy. Jednak płacąc za TV 3500 zeta, zarobione z jęzorem na brodzie w wakacje( jestem "biednym studentem" dodam) wkurza mnie to troszeczkę. Proszę Was o pomoc w tym temacie. Na koniec dodam tylko, że jestem począkujacy na forum i z góry przepraszam za ewentualne głupoty z mojej strony.[/quote]
Ja mam podobny problem na dwuch rogach i po prawej obok napisu samsung niepowieksza sie tylko po jakies 40 min. od wlaczenia sie pomniejsza a puzniej juz jest niewidoczne no prawie oprucz tego obok napisu. Podobno ze nieuznaja reklamacji bo to jest normalna sprawa z lcd chodzi o nierrownomierne podswietlanie matrycy jest tego pelno na forum. Hejka pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='broda1725' post='38763' date='13.02.2007, 01:39 ']Ja mam podobny problem na dwuch rogach i po prawej obok napisu samsung niepowieksza sie tylko po jakies 40 min. od wlaczenia sie pomniejsza a puzniej juz jest niewidoczne no prawie oprucz tego obok napisu. Podobno ze nieuznaja reklamacji bo to jest normalna sprawa z lcd chodzi o nierrownomierne podswietlanie matrycy jest tego pelno na forum. Hejka pozdrawiam.[/quote]
Dzięki, uspokoiło mnie to trochę. Na innym forum wyczytałem, ze faktycznie nie uznają takich "wad" w reklamacji, poza tym ponoć te rozjaśnienia to swego rodzju znaki rozpoznawcze różnego typu matryc. Ponoć matryce MVA charkteryzują się rozjaśnieniem w kształacie 'X' na środku matrycy. Jesli tak jest to fajnie. Mimo wszystko jjeszcze poszperam na ten temat. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kolos' post='39005' date='15.02.2007, 10:22 ']Dzięki, uspokoiło mnie to trochę. Na innym forum wyczytałem, ze faktycznie nie uznają takich "wad" w reklamacji, poza tym ponoć te rozjaśnienia to swego rodzju znaki rozpoznawcze różnego typu matryc. Ponoć matryce MVA charkteryzują się rozjaśnieniem w kształacie 'X' na środku matrycy. Jesli tak jest to fajnie. Mimo wszystko jjeszcze poszperam na ten temat. Pozdrawiam.[/quote]
Jesli niejest to uciazliwe to zostaw to w spokoju u mnie tak jak mowie ze znika po 40 minutach a jak ogladam film dvd i mam ustawienie obrazu na dynamiczny to nawet po 10 minutach troche koli to ze tv za 3 patole i ma jakas wade ale jak sie pomysli ze to nie wada to sie da to przebolec. NARKA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój sąsiad z piętra nabył na święta Samsunga 32 R72 a ja niedługo po tym kupiłem Sharpa 42XD1E. I odwiedzamy się wzajemnie robiąc wieczorek filmowy raz tu raz tam. Co mogę powiedzieć na temat różnic? Otóż w Samsungu bardzo denerwujące są przejścia tonalne pomiędzy podobnymi odcieniami tego samego koloru, gdy wyświetlany jest widok głęboko spod wody i dominuje w większości jeden kolor (to było o łodzi podwodnej) albo miejsce akcji dzieje się w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Po prostu zamiast stopniowego przechodzenia koloru w kolor za pomocą powiedzmy 50 kolejnych odcieni, w Samsungu przechodzenie jest za pomocą zaledwie 10 co skutkuje tym że widać odcinające się od siebie partie odcieni na dodatek postrzępione jest to w kwadraty ok 1cm x 1cm. Po prostu zastosowano tam chyba jakieś bardzo tanie przetworniki sterujące matrycą operujące na niepełnej palecie kolorów. Podobny efekt można zaobserwować gdy w Windowsach w panelu "Właściwości Wyświetlania" gdzie zmieniamy rozdzielczość pulpitu i liczbę kolorów, zjedziemy z pełnej palety 32bit do 16bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Vasco' post='39617' date='20.02.2007, 16:57 ']Mój sąsiad z piętra nabył na święta Samsunga 32 R72 a ja niedługo po tym kupiłem Sharpa 42XD1E. I odwiedzamy się wzajemnie robiąc wieczorek filmowy raz tu raz tam. Co mogę powiedzieć na temat różnic? Otóż w Samsungu bardzo denerwujące są przejścia tonalne pomiędzy podobnymi odcieniami tego samego koloru, gdy wyświetlany jest widok głęboko spod wody i dominuje w większości jeden kolor (to było o łodzi podwodnej) albo miejsce akcji dzieje się w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Po prostu zamiast stopniowego przechodzenia koloru w kolor za pomocą powiedzmy 50 kolejnych odcieni, w Samsungu przechodzenie jest za pomocą zaledwie 10 co skutkuje tym że widać odcinające się od siebie partie odcieni na dodatek postrzępione jest to w kwadraty ok 1cm x 1cm. Po prostu zastosowano tam chyba jakieś bardzo tanie przetworniki sterujące matrycą operujące na niepełnej palecie kolorów. Podobny efekt można zaobserwować gdy w Windowsach w panelu "Właściwości Wyświetlania" gdzie zmieniamy rozdzielczość pulpitu i liczbę kolorów, zjedziemy z pełnej palety 32bit do 16bit.[/quote]
Kazdy chwali swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zalezy jeszcze co ogladasz
Jak ogladasz jakiego? xvida to sie nie dziw.
Mam le26r71 i coz moge powiedziec:
Na 4,5GB filmie w hd (mkv x.264) da si? dostrzec s?abe przejscia.
na 2*4,5GB filmie w hd (mkv x.264) trzeba siedzie? 10 centrymetrów przed tv aby co? dostrzec.
wszystko zale?y od ?ród?a kodeka (core AVC) itp.
Uzywam tego telewizora jako monita na codzie? i sie nadaje do wszystkiego.

Vasco jak mozesz to odpal na sharpie TFTtest (jest na mva.pl) i zró zdj?cia aparatem fotograficznym przej?cie tonalne kolorów.
By? bym bardzo wdzi?czny.

Tych telewizorów nie ma co porównywa? bo za dwa samsungi kupisz sobie jednego sharpa.
Moja definicja sharpa wyglada tak: matryca od samsunga, osd napisane przez chi?skich studentów, plastkiki z jakich? resztek , a tak poza tym to uywa?am sharpa za bardzo dobry telewizor w kategori cenaj/jako??. wyrazam to swoja opinie o telewizorach nie wiekszych niz 32" Edytowane przez m.levvy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam zamiar kupic takiego Samsunga SAMSUNG LE26R87BDX/XEU [url="http://www.comet.co.uk/cometbrowse/product.do?sku=385883"]http://www.comet.co.uk/cometbrowse/product.do?sku=385883[/url] i pytanie moje brzmi czy warto kupic taki lcd posiadam Polsat Cyfrowy i PS3 odleglosc od tv jakies 1,5 metra moglby sie ktos wypowiedziec w kwesti tego tv bo pytalem juz na roznych forach i zadnej sensownej odpowiedzi nie dostalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomci23' post='51478' date='25.06.2007, 15:19 ']Witam mam zamiar kupic takiego Samsunga SAMSUNG LE26R87BDX/XEU [url="http://www.comet.co.uk/cometbrowse/product.do?sku=385883"]http://www.comet.co.uk/cometbrowse/product.do?sku=385883[/url] i pytanie moje brzmi czy warto kupic taki lcd posiadam Polsat Cyfrowy i PS3 odleglosc od tv jakies 1,5 metra moglby sie ktos wypowiedziec w kwesti tego tv bo pytalem juz na roznych forach i zadnej sensownej odpowiedzi nie dostalem[/quote]


A mieszkasz faktycznie w UK? Bo jeśli nie to tuner DVBt Freeview do niczego Ci potrzebny nie jest i szkoda przepłacać za niego. Wtedy lepiej kupić wersję LE32R81 lub 82.

To jest ten sam telewizor więc szukaj po polsku wszystkiego na temat R81/R82. Wersja R87 nie występuje na naszym rynku. I nie pisz że nic na temat nie ma, choćby moje wypowiedzi są ;):

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=5628"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=5628[/url]

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=5767"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=5767[/url]

Wątek po angielsku, 66 stron na dziś:

[url="http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=513376"]http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=513376[/url]

Test, po angielsku:

[url="http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE32R87BDX/"]http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE32R87BDX/[/url]

Wersja 32 cale różni się tylko przekątną i niczym więcej.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...