Skocz do zawartości
Joker22

720p czy 1080i do konsoli?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Wiem że podobny temat był już wałkowany w innej części forum ale mam pytanie jaką wy ustawiacie rozdzielczość na waszych x-boxach??
Ja osobiście mam Mirai DTL-632V200 (niedawno zakupionego) jak narazie gram na 720p ale przeczytałem rozległe posty na temat co jest lepsze na tym forum i wyszło że 1080i ale nikt nie pisze co lepsze do konsoli. Mi jakoś 1080i nie przypadło do gustu... a wam?

PS. Jak ktoś też ma Mirai DTL-632V200 mógłby się podzielić jak ma ustawione parametry tv bo jakoś nie moge dojść jak go dobrze ustawić i jadę jak narazie na standardowych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój LCD jest tylko HD-Ready więc włączanie na nim rozdzielczości 1080 ma średni sens :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Joker22' post='35497' date='19.01.2007, 12:23 ']Cześć
Wiem że podobny temat był już wałkowany w innej części forum ale mam pytanie jaką wy ustawiacie rozdzielczość na waszych x-boxach??
Ja osobiście mam Mirai DTL-632V200 (niedawno zakupionego) jak narazie gram na 760p ale przeczytałem rozległe posty na temat co jest lepsze na tym forum i wyszło że 1080i ale nikt nie pisze co lepsze do konsoli. Mi jakoś 1080i nie przypadło do gustu... a wam?

PS. Jak ktoś też ma Mirai DTL-632V200 mógłby się podzielić jak ma ustawione parametry tv bo jakoś nie moge dojść jak go dobrze ustawić i jadę jak narazie na standardowych ustawieniach.[/quote]

720p będzie dobrym wyborem, nie masz co kombinować. To odpowiada rzeczywistej rozdzielczości 1280x720 punktów, co z kolei mieści się w sam raz w zakresie obrazu wyświetlanego na matrycy Twojego telewizora. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zeby obraz był ostry to trzeba by wyłączyć overscan i włączyć mapowanie 1 do 1 tym samym uzyskując czarną (czy też raczej szarą ;-) ) obwódkę dookoła obrazu. Tylko nie wiem czy Twój LCD ma takie opcje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='35543' date='19.01.2007, 15:39 ']Zeby obraz był ostry to trzeba by wyłączyć overscan i włączyć mapowanie 1 do 1 tym samym uzyskując czarną (czy też raczej szarą ;-) ) obwódkę dookoła obrazu. Tylko nie wiem czy Twój LCD ma takie opcje...[/quote]


Albo kupić kabel D-Sub do konsoli, z tego co czytałem Xbox 360 przy tym kablu potrafi pracować w natywnej rozdzielczości panela. W tym przypadku 1360x768 (3 piksele czarne po po bokach z każdej strony) wtedy mamy 1:1 piksel w piksel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak, to by było idealnie. Nie wiedziałem że xbox ma takie funkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm...
Wybór pomiędzy 1080i a 720p wcale nie jest taki oczywisty, nawet w przypadku użytkowania odbiornika LCD o rodzielczości natywnej 1360x768, czyli HD Ready.
Ja osobiście korzystam właśnie z ustawienia 1080i (mam Samsunga LE26R71B, połączenie z konsolą przez kabel component) i powiem szczerze, że taki obraz odpowiada mi bardziej - w mojej ocenie jest zwyczajnie lepszy, jakby bardziej wygładzony - nie widać prawie w ogóle aliasingu, czyli popularnych "schodków".
Zauważyłem jednak, że gry potrafią znacznie "przyciąć" i to nie podczas odczytu danych, ale w trakcie samej gry.
Na ustawieniach w 720p wszystko chodzi bardziej płynnie i obraz jest ostrzejszy (kontury jakby minimalnie przesunięte w lewo, co daje złudzenie "obrysowywania" detali grubą kreską). Jednak przy takim ustawieniu widać wiele niedociągnięć graficznych, które giną w trybie 1080i.
Jak to mówią: coś za coś. Rzecz gustu.
Ciekawy jestem jak konsola poradzi sobie, kiedy przełączę ją w tryb 1080p (ale to dopiero po zakupie najnowszego Sharpa 32" Full HD, na którego już dziś ostrzę sobie zęby...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='35558' date='19.01.2007, 15:52 ']No tak, to by było idealnie. Nie wiedziałem że xbox ma takie funkcje.[/quote]


I chyba nawet nie tylko "by było" ale jest. Tak przynajmniej wynika z tego:

[url="http://hardware.teamxbox.com/reviews/xbox-360/40/Xbox-360-VGA-HD-AV-Cable/p1/"]http://hardware.teamxbox.com/reviews/xbox-...HD-AV-Cable/p1/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ekrany LCD sa na standach xbox360? Wydaje mi sie ze cos okolo 20 cali. Pobawilem sie troszke na takim standzie ustawieniami rozdzielczosci i rzeczywiscie przy 1080i obraz wydawal sie ladniejszy (mniej widoczny aliasing). Na moim samsungu 32r71 takiej roznicy nie widac. Przy szybkich grach za to (gdzie cos szybko lata po ekranie) np burnout revenge, doa4 widac przy 1080i szarpanie (przy 720p jest bardziej plynnie). za to przy 1080i sa troche ladniejsze kolory (albo mi sie wydaje) :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
=> wojtas:
Mam bardzo podobne odczucia:
- 1080i - obraz o wyższej rozdzielczości, "gładki", praktycznie brak "ząbków", czyli aliasingu, ale potrafi czasami konkretnie "przyciąć"
- 720p - obraz o gorszej szczegółowości, za to bardziej "konturowy" i bardziej płynny.
Jak napisałem wcześniej - kwestia gustu.
Ja osobiście wolę 1080i - w mojej ocenie po prostu lepszy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hm dziwne rzeczy sie tu dzieja, bo 1080i(540 linii) pochlania mniej mocy od 720p (720 linii) - musi generowac 180 linii mniej.

A na 720p możliwe, że obraz wydaje Ci się stabilniejszy, bo nie ma przeplotu [:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...