Skocz do zawartości
tortue

Sony 55XE9005 czy Samsung 65MU7002

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich serdecznie i przechodzę do konkretów. Moja plazma Samsung PS51D550 dokonała żywota w stopniu, w którym nie chcę jej już naprawiać gdyż planowałem zakup TV w 2018 roku. 

Generalnie byłem z niej bardzo zadowolony zwłaszcza przy oglądaniu filmów nocą. I do tego głównie potrzebuję TV.

Zastanawiam się, czy Waszym zdaniem warto kupić mniejszego Sony KD-55XE9005 czy w podobnej cenie 65 cali Samsunga UE65MU7002. Jestem po wstępnej selekcji, oglądałem i testowałem w sklepie różne TV - stąd wybór zawężam do tych 2ch modeli - jednak jeśli są na rynku jakieś rodzynki których nie wyłapałem to chętnie się o nich dowiem (Sony KD-55XE8500?). W sklepie też ładnie wyglądał obraz na LG 55SJ810V, jednak nie wiem jak z IPS w nocy. Odrzucam Philipsa ze względu na fatalną ergonomię obsługi - zupełnie mi to nie pasowało. 

W sklepie obraz z bliska lepiej wyglądał na Sony, jednak strzelam że przy 3,5 m to już nie ma takiego znaczenia, za to 65 cali robiło wrażenie. 

Planuję zakup na lata i wolałbym mieć w miarę świeże oprogramowanie. Maksymalna cena to 5500 zł. 

Poniżej odpowiedzi na ankietę. Z góry dziękuję za podpowiedzi. 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Najczęściej 2, rzadziej 4, ale nie pod dużym kątem. 
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost, kąt pod jakim sprawdzałem TV w sklepie jest dla mnie ok. 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć. 
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Strona południowa więc dość mocno, jednak rzadko oglądam w dzień...no i mam rolety. 
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  Samsung PS51D550
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? W sensie fukcji? Szybko działający interfejs. Smart TV, ale bez zbędnych bajerów - nie potrzebuję miliona aplikacji i gier, wystarczą Netflix, youtube, dobry odczyt filmów z dysku, przeglądarka www. 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Głównie Netflix, youtube i filmy z dysku, czyli 4K i Full HD. 
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Blu Ray / kino 5.1, Może kiedyś PS4 lub PC, ale używana rzadko. 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  ok 5-6 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Pół mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix, Youtube, filmy full hd z dysku
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Pewnie tak, jeśli bedzie to sprawdzie działać
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Rzadko, powiedzmy kilka godzin tygodniowo
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  Zdecydowanie wieczorami. 
17. Preferencje co do wielkości? Oczywiście im większy tym lepszy, w sklepie 65 cali robiło bardzo dobre wrażenie. 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Niska jasność, 
19. Preferencje co do marki ?  Brak. 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie cierpię 3D, zarówno w kinie jak i TV. 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5500 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak będę zainteresowany w rozsądnej cenie. 

Edytowane przez tortue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...